599 Shares 9375 views

Romans powieści o Indianach: lista książek, recenzje

Kto nie wie, zaradny i mądry wojownik Chingachgook plemienia Mohican, albo odważny i lojalny Winnetou, syn plemiennego wodza Apaczów? Kto nie pamięta jeden-Va-Va, wyszukany, piękny, mądry towarzysz wielki wąż? Kto nie zamarły w rozkoszy i przerażenia, oglądając dziurawiec, który udał się do pomocy swojego przyjaciela Chingachgook, do rąk Irokezów wyrwać ukochaną Wa-ta-ya?


kultura Indian

Znajomość z dzikimi i dzielnych żołnierzy indyjskich plemion , wielu z nas zaczęło się ksiąg James Fenimore Cooper i Karl May. Jest z Cooper, założyciela amerykańskiej powieści historycznej, zaczął rozwój amerykańskiej historii narodowej. Dla całego świata odkrył dziwny czas dla Europejczyków do Ameryki – wojny o niepodległość, wyjątkowy charakter, tajemniczych i trudnych plemion rdzennych mieszkańców.

Otworzył dla wszystkich Indian Ameryki, z jej prostoty, bezinteresowności, hojności, odwagi i siły duchowej. Pokazał swoją tożsamość oraz związek organiczny z naturą, a także z potężnych amerykańskich lasów w stanie nienaruszonym. Jego wolność, niezależność i bezkompromisowość zawsze będzie związane z naturalnym początku.

kultura Indian, codzienny sposób życia i moc ducha narodu, który stanął w walce o „terytorium”, wywołał zainteresowanie na całym świecie. Kiedy „wstydliwą stronę” historii został włączony, zainteresowanie indyjskich ludzi wzrosła z siłą niewyczerpane. To był początek przygody, powieści społecznych, zbudowany na relacji pomiędzy dwiema kulturami. I, oczywiście, nie przeszedł niezauważony motywu miłości.

Romans powieści o Indianach

Zagłębiać się w szczegóły i cechy kultury plemion indiańskich nie ma sensu. Jest napisane wiele esejów naukowych i dokumentalnych. Badania trwają i teraz, jak podczas bezwzględnego zniszczenia indyjskich ludzi wielu plemion po prostu zniknął z powierzchni ziemi.

Amerykańscy naukowcy próbują przywrócić informacji, faktów historycznych i dowody, aby przywrócić te przestrzenie. Ale to, co jest już jasne i niezmienne, jest fakt, że Indianie – ludzie są dumni, niezależny, odważny, wspaniałomyślny i mądry. Szanują ich historię i zachować zwyczaje swoich przodków.

I pomimo tego, że musieli radykalnie zmienić swój styl życia, starają się trzymać z nimi. Czasami tak dziwaczne, jak bohater powieści Ketrin Anderson „Dzikie serce”. On jest jak „biały człowiek” osadnik dostosowany do cywilizacji, w ogrodzie swego domu wybudowanym domku, gdzie na indyjskiej drodze pali fajkę i filozofuje.

Duma, wolność, odwaga, oddanie do przedstawicieli wielu ludzi, którzy myślą tak dziki, co znajduje odzwierciedlenie w tytule wielu książek. Takich jak romans powieści o Indian: „To dzikie serce” i „My łotr” Dzhoanny Lindsey.

Albo powieść „Dumny serce” Patricia Potter, który mówi Indianie Półkrwi. Miłość dziecko szlachetnego szkockiego lorda i Indii, był pogodzony z faktem, że nie będą przyjmowane w każdym społeczeństwie ojca ani matki narodu. I posiadać życie w samotności. Ale los zaprowadził go razem z piękną kwietnia i przygotowany do nich niebezpieczne przygody i ogromną radość.

Taki czy inny sposób, ale romans powieści o Indianach odzwierciedlać tożsamość ludzi, wpływa na bok społeczny i polityczny indyjskiego problemu. I, oczywiście, mówić o gorących sercach, wierny Indian, którzy mogą szczerze i bezinteresownie kochają. Przez wzgląd na jego miłość, mogą przezwyciężyć wszelkie trudności i prób. Nawet czas, bezlitosny czas, nie jest w stanie zabić miłość.

Kochać się przez lata

Ketrin Anderson w swojej powieści „Dzikie serce” odpowie na wszystkie ekscytujące pytanie: „Może czas, by zabić miłość” Piętnaście lat – wielki czas. Amy doświadczył poważnego urazu, rozczarowany życiem i stracił wiarę w siebie. Na dwudziestu siedmiu lat, jest jednym, pracuje jako nauczyciel i żyje w rodzinie Loretta, w którym wszystko poszło całkiem dobrze.

Loretta za mąż – myśliwy z plemienia Komanczów, co prowadzi dostatnie życie, dostosowane do nowego życia. Czasami wycofał się do swego wigwam na podwórku. Ale jest to problem? Na ślubie ma nikt wygląda jak coś z rąk ordynariusza.

Jedyna córka Indiga nadal odczuwa problemy nienawiści rasowej. Ale Amy uczyniłoby wszystko. Z miłości, która rozpoczęła się piętnaście lat temu, nadal jest serce dla dzieci. Z biegiem lat stało się silniejsze, to spalony jak płomień. A tam, w głębi serca wciąż tlące się iskierka nadziei, że pewnego dnia wróci.

Szybka Antelope walczył o niepodległość z Comanche-plemienia. Teraz on i nazwa jest już w inny sposób – Swift Lopez. Przeżył wojnę i przemoc, zniszczenie jego ludzi. Ale jeśli znaki były w stanie utrzymać serce, nic nie będzie w stanie spłacić swoją miłość. Ta powieść – kontynuacja niezwykłej historii miłosnej „Talizman”.

Ketrin Anderson nie oszczędza w swoich książkach indyjskie zwyczaje, tradycje i sposób życia. Powieści „Talizman” zaczyna się przepowiedni, tak że nieodłącznych Indian. Przepowiednia mówi wielkiego wojownika plemienia Komanczów i ich walki. A kiedy krew rzeki zmieniają kolor na czerwony, a nienawiść do białego człowieka – gorąca dziewczyna przyszła do niego.

Comanche on dążyć do zabijania piękny, ale jego zgaga uczucie gorąca jak słońce. Bo wyciągnę rękę, a oni przejść długą drogę i będzie rodzić do nowego narodu. Uwielbiam Loretta i Hunter nie od razu wybuchnie płomieniem rozgorzeć, będzie musiał przejść wiele testów, w tym testów wojny.

W tej samej książce, autor opowiada o dotknięcie uczuć dzieci z pierwszej miłości pomiędzy Amy i Swift Antelope. I przysięga wierności, a nie dzieci. O ich miłości i próbę czasu opisanego w „Wild Heart”, następne książki tej fascynującej historii miłosnej.

Prawda i fikcja Dzhennifer Bleyk

Amerykański pisarz Dzhennifer Bleyk, Peru, który posiada książkę „Raging Eden”, jest uznawany za jeden z najlepszych w gatunku romansu. Za książkę, otrzymała wiele nagród. Nie na darmo uznała legendę gatunku. Ona taktownie, delikatnie i zarazem namiętnie opisuje sceny z miłości, w osobę stwarzającą najwyższe i piękne uczucia.

W „burzliwy Eden” opowiada historię miłości do syna francuskiego szlachcica Renault, którego matka była Indian. Po jego serce w płomieniach miłości do młodej wdowy Elise Laffont. Ale wśród młodych ludzi jest zbyt wiele przeszkód – uprzedzenie, wojny i własną dumę.

Renault jest gotowa zrobić wszystko, by złamać serce swojej pani, nawet czyniąc ją jego więźniem. Wojna uczyniła go wyrzutkiem, a on jest zmuszony porzucić swoją miłość. Reno ale nie zdawałem sobie sprawy, że jest w stanie kochać kobietę.

Romans Indian Dzhennifer Bleyk nie ogranicza się do opisu uczuć, w którym autor dokładnie i obrazowo pokazuje życie Indian, ich zwyczajów i tradycji. Nawiasem mówiąc, powieść podbiła serca czytelników do takiego stopnia, że wielu z nich zaczęło się sprawdzić dokładność faktów i wydarzeń z powieści postaci, aby spojrzeć na prototypach. I rzeczywiście, ta niesamowita historia miłosna miała miejsce w realnym świecie i wiele biograficzne fakty udokumentowane.

Absolutnie rację, że Rene de Chateaubriand Fransua – francuski pisarz w rodzaju de Combourg, w którym mowa na końcu powieści głównej. Francois wzięliśmy podróż do Ameryki i pozostawił dzieło Les Natchez. W nim, mówił o natchey plemię, które jest w powieści mowa.

słodka zemsta

W powieści „Serca dzikus” Kristina Dorsey opowiada historię angielskiego kobiety z rodziny szlacheckiej. Lewo bez grosza po śmierci jej ojca, ona zgadza się na przygodę – poślubić bogaty Amerykanin, który nigdy nie zobaczyć. W porcie nie spotka jej wybrany i jego syn z pierwszego małżeństwa. Matka młodego mężczyzny należała do plemienia Cherokee Indian.

Młody człowiek z gorącej krwi i ognistym sercem, dziedziczona od matki, postanowił zemścić się na ojcu dla wszystkich upokorzeń, któremu poddawane matkę. Lekkomyślny człowiek, który nie wahał się, aby przejść do Zachodu ze względu na pieniądze, a stał się narzędziem zemsty. Ale wszyscy chłopcy kruszą plany w tej samej chwili, kiedy zobaczył Caroline.

Powieści Cassie Edwards

Dzieła tego pisarza, czyli „z pierwszej ręki”. Fakt, że jej babcia pochodzący z plemienia Czejenów. Cassie napisał ponad sto powieści o tematyce historycznej, lecz poświęciła się prace z indyjskiego temat w ostatnich latach. Autor jest bardzo dokładna w ich pracy. Dla wiarygodności faktów i opis cech każdego plemienia, studiuje literaturę i specjalny spędza ogromne prace rozwojowe.

Powieść „gorące popioły” Cassie Edwards zaczyna się od tragicznego epizodu. Bohaterka powieści przeszedł upokorzeń i przemocy. Jedyną rzeczą, która jest – jest prowadzony. W ogniu to wystarczająco pierwszą rzeczą, która przyszła jej do głowy – worek pieniędzy. Po pewnym czasie dziewczyna spotyka się rolnik, który pomaga jej zapomnieć o strasznych wydarzeniach tamtej nocy, a wyjdzie za niego.

Po śmierci męża, ona została sama, tylko wokół indiańskich rezerwatach. I będzie musiała wkrótce dziecko. Nie ma ucieczki. I postanowiła udać się do najbliższego miasta po terytorium Indian. Przez los, ona staje się żona wodza sokolnika.

Powieść „straszna tajemnica” Cassie Edwards opowiada o dziewczynie, która staje się jeńcem wodza Cheyenne Chrobrego Eagle. Powieść jest ustawiony w połowie XIX wieku na Dalekim Zachodzie. Rebecca HIV przechodzi w poszukiwaniu swojego brata. Indianie zaatakowali przejeżdżającego pociągu.

Wojna między rdzennych mieszkańców i osadników była w pełnym rozkwicie. Ale wielu z nich było już zaznajomieni ze zwyczajami i kulturą plemion indiańskich, więc kolizji między nimi są rzadsze i mniej rozlana krew. Indianie, że wędrował przez samochody i pełne strachu białego człowieka, zdecydował się opuścić pociąg.

Ale jedna panienka, znając praw i zwyczajów Indian sobie sprawę, że oni zaatakowali pociąg do zabawy. Nie dla zysku, ale dla rozrywki i zaspokojenia rodzaju próżności przestraszony na śmierć pasażerów. Nie przyjąć upokorzenie, odważyła się pluć na nogach do przywódcy indyjskiego plemienia.

Nie zabił dziewczynę. Ale ona była jego niewoli. Pomiędzy nimi wybucha namiętność, ale ich miłość są straszne tajemnice.

urzekający legendy

W powieści "The Path of Spirits" Medlin Beyker umiejętnie przedstawił swoich czytelników do tajemniczego świata Indian. W książce wiele legend, fantazyjny sposób mogła przekręcać historii, miłości i etnografii. Ekscytująca i interesująca prezentacja Madeline znalazł swoich wiernych czytelników.

„Droga duchów”, autor opowiada o chłopcu Indian Lakota Black Hawk. Dwadzieścia pięć wojownik przejmuje wiedzy i umiejętności szamana Wilczy serca, którego dni są policzone. Ale nawet on, mądry i doświadczony szaman nie wiadomo do końca tajemniczych i zagadkowych właściwości Jaskinia Świętego, który znajduje się w Black Hills.

Maggie tridtsatidvuhletnego bohaterka powieści, stracił siostrę w wypadku samochodowym i zdolność chodzenia. Ona wycofuje się na ranczo, położone w pobliżu Black Hills. Maggie pisze powieści o indiańskich plemion zamieszkujących tę ziemię od niepamiętnych czasów, bladej twarzy najeźdźców, którzy przybyli ze wschodu. Bohaterami powieści są jej wysoki, dumny, jakby odlany w brązie, prawdziwi synowie tej ziemi.

„Indian Passion” Medlin Beyker opowiada o wielkiej historii miłosnej dzielnego i Caleb Kelly urody. Młoda piękna staje się niewinną ofiarą brudnej plotek, nalewając wanna błota na jej reputację. Ale ona nie była jedną szukać ochrony. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się dumny i piękny indyjski krwi, a jego miłość do niej będzie prawdziwym zbawieniem od niekończących się upokorzeń.

Powieści Ketrin Hart

Powieść „Letnia burza” Ketrin Hart zebrano dużo podziwiając komentarzy czytelników. Opowiada o miłości młodej dziewczyny do Native American jego starannie dobrany następca, który jest dużo starszy od niej. On nie wierzy w jej uczuć. Ale to nie jest przeszkodą dla ich miłości. Już jako dziecko była obiecana innemu, a małżeństwem. Ale jak niegdysiejszy miłość? Jak letnia burza, aby poradzić sobie z uczuciami, że jej kochanek jest zawsze?

W książce wiele miejsca autor daje życie i codzienne życie Indian. Ich rytuały i tradycje. Powieść ekscytujące i zabawne. Niespodziewanie, między latem wybucha burza i jej mąż miłość. Pisarz subtelnie opowiada o ogromnych uczuć między nimi. Ponownie który pochodzi miłość czeka na testy, a wielu czytelników w hotelu, napisać, że bez łez nie da się czytać książkę.

„Płomienie Night” – kolejna fascynująca powieść tego pisarza. To Amor strzałka uderzył w serce lidera Nighthawk. Kto może oprzeć się pięknej kobiety z czerwonymi włosami i ognistym ogromny, niczym niebo niebieskie oczy? Serce Nighthawk zapaliła sizzling pasji.

Z widokiem na fort z Nighthawk, dziewczyna ze zdziwieniem zauważył, że to był ten sam człowiek, który ona ciągle marzy ostatnio. Ale miłość jest córką indyjskiego reagować zepsute generała? I okazało się to być coś w odległej Fort, gdzie kobiety nie mają się zupełnie przez przypadek. Ojciec nie mógł zrezygnować ukochaną córkę i zabrał ją ze sobą. Tak zaczyna fascynujące wydarzenia, które zmienią jej życie.

„Bardziej niż wszystkie skarby”

Virdzhiniya Braun napisał fascynującą powieść o człowieku, który chce się wzbogacić za wszelką cenę. Rascal i awanturnik Jordan w ten sposób nic nie zatrzyma. Zdesperowany, by znaleźć cenionych skarbów starożytnych Indian plemienia Apaczów, zdecydował się na skrajnym kroku – kradnie młody wnuczkę przywódcy plemienia. Czy przestać kochać Jordan Sickler uroczą Jolie?

Inne książki, recenzje oraz czytnik

Namiętna miłość, przeplatają się z przygód i dziwnych zwyczajów indiańskich plemion, jest mało prawdopodobne, aby pozostawić nikogo obojętnym. Czytniki gości potwierdzają, że główni bohaterowie powieści – człowiek z wielką literą. Śmiały, stanowczy i silny, że są gotowi stanąć na drodze jakiegokolwiek zagrożenia dla damy swego serca.

Ekscytujące i ciekawe, aby przeczytać o rytuałach Indian, dużo myśli mądrych i legendy tych plemion wiedzieć z ust bohaterów. Oryginalne, gorące i bezkompromisowe Indianie głęboko wpływa na serce jego szczerych i oddanych uczuć. Rzadkie, wielkie historie, które pozostają w pamięci na zawsze.

Wśród ciekawych książek, które zrobiły ogromne wrażenie na czytelników, trzeba pamiętać, takich jak „przyjaciel wilk” Ketrin Anderson, „lekkomyślny sercu” i „Gift of Love” Medlin Beyker.

„Rodzaj dzikus” Ketrin Hart – tło z „Summer Rain” pokazane powyżej. Patricia Koulin książka „Pan Dzikus” o Lord-Krwi uzyskał również wiele pozytywnych opinii. „Burza namiętności” i „Love and Thunder” Dzhoanny Lindsey i czytelnicy nie pozostawia nikogo obojętnym.

Jak widać z tej listy książek, wiele ciekawych życia rdzennych Amerykanów. To oddaje ich sposób życia, tradycji i rytuałów. Co najważniejsze – gorący, lojalny, szczery i wolność Indianie są zmuszeni do wczuć się w ich serca więcej niż jednego pokolenia czytelników. Życzymy twórców fascynujących powieści sukcesu i oczekujemy na nowe arcydzieła!