645 Shares 7897 views

Honore de Balzac: praca i życie wielkiego pisarza

Honoré de Balzac – wielki pisarz francuskiego pochodzenia, którego „The Human Comedy”, zamiast stu powieści (97 tomów), stała się odzwierciedleniem epoki. „Potężny i niestrudzony pracownik” – to nazwa znanego pisarza, jego bliski przyjaciel i kolega Wiktor Gyugo.


Życie i dzieła Honoriusz Balzac

Pomimo przedrostka „de” przyrodzonej arystokracji, Honore de Balzac nie było ze względu na szlachetność rodziny. Według niektórych raportów, jego ojciec pochodził z klasy chłopskiej, a matka – z rodziny mieszczańskiej. Od czwartego roku życia, przyszły pisarz wydobył przede Balzac był w szkole duchownego, a następnie na jego los padł na pobyt w szkołach z internatem, o których Honore pozostał najbardziej negatywne wspomnienia. Po ukończeniu edukacji (stopień licencjata), młody człowiek wszedł do biura notariusza, gdzie służył przez prawie trzy lata. Jednak, kiedy jego ojciec zachęcił go, aby otworzyć własną praktykę, Honore odmówił, postanowił poświęcić się literaturze (do tego czasu miał już napisał kilka powieści). Osiedlenia się w ubogiej dzielnicy Paryża, pisarz będzie ustawiony do pracy. Powieść, która wkrótce uczynić Honoré znany, pochodzący z jego pióra z fantastyczną szybkością. Ale krytycy byli bezwzględni – nie rozpoznali swoje prace.

Następnie, ze względu na brak nieznanego pisarza pieniędzy, nadszedł czas, i Honore de Balzac (którego prace na czas nie stanowią żadnego zainteresowania wydawców) postanowiliśmy zorganizować kilka projektów finansowych, roboty non-literackie. Ale wszystkie próby, aby uzyskać bogaty właśnie skończył kolejny długi dla niego.

Honore de Balzac: Prace, które zmieniły jego życie

W 1829 Balzac powrócił do jednostek pisarza. To postawiła sobie tryb prawdziwie „armii”: wieczory we śnie, i obudziłem się około północy, ponownie wziął pióro, utrzymując swoje siły z pomocą wielu filiżanek mocnej czarnej kawy. Balzac pracował z niesamowitą prędkością – jeden dzień mógł wypełnić kilka gęsich piór.

Po wydaniu książki „Shuany” w końcu dostał zasłużoną uwagę Onore De Balzak, jego prace zaczęły być publikowane. Ciężka praca została wynagrodzona, a po wydaniu powieści „jaszczur” młodego pisarza w ogóle stał się znany jako modnego pisarza. Zainspirowany sukcesem, postanowił stworzyć epicki „The Human Comedy”. Ale plan ten nie był przeznaczony do realizacji w całości – Balzac udało się napisać tylko około stu książek. Przed oczami czytelnika pojawił się całego życia bohaterów: ich narodzin, dorastania, zakochanie, małżeństwo i dzieci. Publikacja powieści z serii „The Human Comedy” przyniosła pisarzowi dużo-pożądane dla chwała niezrównanego powieściopisarza.

Wielki Honore de Balzac: Dzieła (lista wcześniejszych prac)

Po wydaniu następujących dzieł pisarza w końcu tworzy swoje życie i twórcze pozycje:

  • powieść „Shuany”, a następnie spadek zbiorów sceny z życia prywatnego (1830);
  • opowiadanie „Gobsek”;
  • „Dom Kot i rakieta”;
  • „Jaszczur skórę” (produkt pisarza przyniosła ogromny sukces).

Pomimo ciągłych ataków krytyków, Balzac trwa. Po chwili wpadł na pomysł, aby zjednoczyć wszystkich istniejących i przyszłych książek w sadze. Tak zaczęła się pojawiać, "The Human Comedy". Jak zostało przez znanego na całym świecie autora (na ustach brzmiało jego imię – Honore de Balzac), prace, które będą stanowić część epopei, powinien opisywać całego społeczeństwa, jego klasa, wiek, czyli stworzyć obraz obyczajów swego czasu. Niektóre historie zawarte w eposie „The Human Comedy”:

  • „Straconych złudzeń”;
  • „Eliksir długowieczności”;
  • „Stara panna”;
  • „Fizjologia małżeństwa” i inne.

Przed śmiercią, dręczony straszny ból Balzac poprosił, aby doprowadzić go Bianchon lekarza, bohater jednej z jego książek. Tak więc, pod koniec swego życia pisarza jest całkowicie zanurzony w świecie, wymyślone przez siebie.