524 Shares 7626 views

Fable „Słoń i Mops„: nie proste prace moralne

Iwan Andriejewicz Kryłowa nam znane ze swoich słynnych opowieści rymowania z różnych zwierząt w główne role. Koncerty, pokazy i zaskakująco interesujący dla dzieci od 4 lat i starszych, bajka o Iwan Andriejewicz kilka dekad temu zostali włączeni do badania obowiązkowego szkolnego i pewnie trzymać swoje pozycje dzisiaj. Co jest tak lubiany wiersze Kryłowa rosyjskie Ministerstwo Edukacji i dlaczego tak wielu z nas wciąż pamięta czterowierszy z najpopularniejszych jego utworów? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi na te pytania poprzez przegląd jednego z nich: bajka „Słoń i Mops» w naszym serwisie! Ale zanim otworzy trudno moralnych, należy zapoznać się z treścią.


Fable „Słoń i lap-psy”: tekst dzieł prozą

Akcja rozgrywa się w prace na ulicach rosyjskich miast. Jak w naszym regionie jest słoń dziwne zwierzęta, to dosłownie jazdy po drogach, aby pokazać dzieciom tak egzotyczne fauny. Tak mało mops pies biegnie wprost pod nogi ogromnego słonia i zaczyna yapping trudne. Znajomy pies odwieść ją od takiej niewdzięcznej pracy, jak słoń nie nawet zobaczyć! Ale uparty mops zachowuje yapping, aby pokazać swoją wyższość nad innymi psami, bo jest tak odważny, że nie boi się takiego ogromnego zwierzęcia.

„Słoń i Mops”: Morał z tej bajki i jej postrzeganie społeczeństwa

Praca ta jest nieco inna od reszty wierszy Krylova I. A. rzeczą jest to, że bajka „Słoń i Mops” jest rodzajem podwójnych standardów, a to nie jest przypadkiem. Spójrzmy na obu interpretacji istoty produktu w szczegółach.

Zacznijmy od tego, że Pug jest związany w każdym z nas z człowiekiem, który za wszelką cenę chce się osiedlić w społeczeństwie, a to może być widziana z ostatnich linii w bajce. Dlatego mały pies i zaczął szczekać na słonia: ta gra dla publiczności może wzmocnić swoją wiarygodność wśród krewnych go obejrzeć. Zatem bajka „Słoń i Mops» pokazać nam wszystkim, że właściwa gra na widowni może zachować otaczający «aktora» ludzi wrażenie, że jest to konieczne. Zgodnie ze scenariuszem poematu biegnie w świat show-biznesu, i nic złego w to wydaje się, że nie, ale weźmy bliżej przyjrzeć się drugiej stronie przykład monety, drugi bohater bajka – indyjskiego słonia.

Pomimo wszystkich wysiłków, mops pies nie może przyciągnąć uwagę majestatyczny słoń. Stąd, być może trzeba drugi produkt Morale: bardzo wpływowych ludzi nie obchodzi, chcą udowodnić im yapping warchołów. Może Iwan Andriejewicz chciał na przykładzie jego wiersze pokazują nam postawa władz (majestatyczny i silny słoń) do zwykłych ludzi (yapping kundla pod stopami)? Ukryty sens pracy nad kilkudziesięciu lat jest nawiedzany przez pisarzy i socjologów. Mimo to bajka „Słoń i Mops» zawarte w programie nauczania jako obowiązkowego elementu, ponieważ ma głęboki sens i wyraźnie potrzebne do nauki.

Pouczające historie Ivana Andreevicha Krylova

Światowej sławy rosyjski bajkopisarz z uwielbiony jego twórczości niesamowitą zdolność, aby odsłonić istotę ludzką jako przykład różnych zwierząt. Fable „Słoń i Mops» oryginalny sposób łączy w swojej treści majestatycznym indyjskiego słonia i małego psiaka. Stworzyli niezwykle pouczające dla dzieci tandemie i przykładem pokazał, jak zachowywać się w niektórych ludzi. Po tym wszystkim, bajka „Słoń i Mops», jak również inne poetyckie historie Kryłowa, zwierzęta skojarzyć z poszczególnymi przedstawicielami społeczeństwa ludzkiego.