809 Shares 5844 views

Najlepsze książki autor Ray Bradbury – magiczne słowo

Dzieła Ray Bradbury sposób nie podziwiać. Mistrz krótkiej prozy, on szybko, emocjonalnie, bardzo jasne i oryginalny zabiera czytelnika w świat swoich bohaterów. Świat osobistych uczuć i impulsów. Świat fantazji i myśli. Świat, obdarzony zmysłami. Bradbury – przyznał mistrz słowa, a po przeczytaniu jego książki jest rodzajem posmaku.


Rey Bredberi w jednym ze swoich opowiadań podzielić się z czytelnikami, pisze wszystkie swoje rzeczy na fali entuzjazmu i pasji. To jest naprawdę. Będąc już w dość zaawansowanym wieku, nadal pisać. Każdego ranka rozpoczął się z historią lub powieści. Nowe książki wychodzi każdego roku. Ostatnio pisarz powieść ukazała się w 2006 roku.

Bradbury napisał ponad 800 utworów: powieści i nowel, opowiadań i dramatów, artykuły, notatki i wiersze. Wiele z nich zostało sfilmowane. Najlepszy Książki Ray Bradbury odpowiednio odbywać się w różnych rankingach i plebiscytach.

„Kroniki marsjańskie”

Według gazety Le Monde, powieść „Kroniki marsjańskie” wziął zasłużone miejsce na liście „100 książek XX wieku.” Jeden z najbardziej ukochanych czytelników, według badania „Rey Bredberi. – Najlepsze książki” Książka została opublikowana po raz pierwszy w 1950 roku.

W rzeczywistości, powieść przedstawia poszczególne historie, które w pierwszej chwili nie myślał jako całości. Czasami niezwiązane historie są ze sobą sprzeczne, a nawet nastrój jest inny. Są zjednoczeni wspólnym tematem przyszłości i rozwoju nowej planecie.

W każdej z kondygnacji rise wygasł w czasie problemów ludzkości – kapitalizmu, rasizmu, wyścigu zbrojeń, „zimna wojna”. Autor zajmuje zmienność i zamieszanie współczesnego świata w przyszłości. To pokazuje czytelnikowi, jak tragiczne mogą zakończyć życie Ziemian, jeśli nie uda im się zatrzymać w czasie.

W rzeczywistości, wiaty fantasy autora – to nasza tajemnicza i wspaniała planeta, która niszczy sam człowiek, i nie jest dziwne. Najlepsze Książki Ray Bradbury zostały sfilmowane, w tym „Kroniki marsjańskie”. Na podstawie powieści o tej samej nazwie miniserialu został nakręcony, wydany w 1980 roku.

"Fahrenheit 451"

Romans zajmuje pierwsze linie na liście „100 najlepszych książek fikcji”, które, według magazynu „Świat fikcji” musi przeczytać każdy fan gatunku. Powieść „Fahrenheit 451” jest uważany za najlepszy pisarz książka, która przyniosła mu światową sławę. Jednym ze znanych dzieł z gatunku dystopii otwiera przed czytelnikiem społeczeństwo, w którym książki są zakazane.

Strażacy zaangażowani w paleniu książek, a nie gaszenie pożarów. Świat jest pełen bezmyślnej rozrywki i telewizji. Ludzie przestali komunikować się nie tylko ze sobą, ale także myśleć. W swojej pracy „Zen w sztuce pisania książki”, autor pisze, że to jest dosłownie „penny powieść.” Choć nie mógł sobie pozwolić na maszynie do pisania i wypożyczyć go do sali 10 centów za pół godziny bibliotece.

„Peck na klawiszach” z szaleńczą prędkością i pierwszej wersji powieści „Ognia” został napisany przez pierwszych 9 dni. Następnie stał się „Fahrenheit 451”. Prace, które autor nazywa „halfpenny romans” w pierwszym wierszu listy „najlepszych książek Ray Bradbury”, tłumaczone na wiele języków i stała się międzynarodowym bestsellerem. W 1966 roku, ekrany poszedł sam film fabularny oparty na książce pisarza.

"Dandelion Wine"

Książka ta, według czytelników LADY.TUT.BY, na pierwszym miejscu na liście książek, które inspirują. W książkach „Top-fiction z 2016 roku” zawiera cztery najlepsze książki, których autorem jest Ray Bradbury, w tym „Dandelion Wine”. W powieści, autor nie jest znany nadprzyrodzonych tematów. Jest to częściowo autobiograficzny nowe.

Bradbury w jednym ze swoich dzieł na piśmie, że nie kolidują z uczuć i przeszłości mówią nam o sobie. I okazało się chłopca dwunastu, dla których każdy dzień w okresie letnim staje się mały otwór. Powieść daje czytelnikom okazję zanurzyć się w magii. Uczucia i emocje, które w wieku dorosłym nie jest powtarzany.

„Dandelion Wine” – powrót do świata dzieciństwa, poczuć zapach lata i czuję, że życie jest pełne słońca. Uciec od codziennej rutyny i zauważyć jego światło. Więc czytelnicy mogą zapewnić tylko niezrównany mistrz słowa, która jest Rey Bredberi.

Książki (wymienić je małe), które mogą zapalić żądzę życia, aby obudzić w ludziach jasne i ciepłe uczucie, chcę jeszcze raz i jeszcze raz czytać. „Dandelion Wine” – jest jednym z nich. Ta część eliksir słonecznego. Powieść nie jest konieczne, aby przeczytać jednym tchem. Należy rasprobovat łyków. Delektując strona po stronie „połowu i zatkany w butelkach lata.”

żegnaj lato

Pisze w jednym ze swoich opowiadań Rey Bredberi, najlepsze książki są tworzone metodą prób i błędów. I miał rację. To, co stało się z rękopisem książki „Dandelion Wine”, co wydawcy nazywają „surowy”, a część z nich został przesunięty „do lepszych czasów”. Ale dla odrzuconej części autora raz znalazł nazwę – „lato, żegnaj”. Czekała na skrzydłach, nabywanie „nowe myśli i obrazów.”

Główny bohater w powieści stopniowo dojrzewa. I w tym okresie, linia może być wyraźnie prześledzić rozdzielania dzieci i dorosłych. Bohater znajdzie się w centrum wiecznego konfliktu pomiędzy ojców i dzieci. Ale nie bój się zadawać pytania dotyczące troski o niego, a otrzymasz szczerych odpowiedzi. W powieści autor pracował przez prawie pół wieku. „Lato jest Gone” – ostatnia powieść autora. Jeszcze przed jego wydaniem książka otrzymała zapotrzebowanie klientów.

Rey Bredberi. książki

Lista dzieł tego autora jest tak wielka, że do listy ich wszystkich nie jest takie proste. Oprócz tych książek w artykule, najbardziej znana:

  • „Lekiem dla Melancholii” – realistyczne historie;
  • „The Illustrated Man” – zbiór popularnych opowieści;
  • "A Sound of Thunder" – opowieści science fiction;
  • „Złote Jabłka Słońca” – Historie;
  • "Something Wicked This Way Comes" – powieść fantasy;
  • „Mroczny Carnival” – zbiór „horror” i fantastycznych opowieści;
  • „Śmierć – to samotny” – powieść detektywistyczna.