134 Shares 4201 views

Lew Tołstoj – „Dzieciństwo, młodość, młodość”. streszczenie

Lew Nikołajewicz Tołstoj – jeden z najbardziej znanych rosyjskich pisarzy. Jego najbardziej znane powieści to „Anna Karenina”, „Sunday”, „Wojna i pokój” i trylogia „Dzieciństwo, młodość, młodość”. Wiele dzieł wielkiego pisarza portretowanej, więc dzisiaj jesteśmy w stanie nie tylko czytać, ale również zobaczyć bohaterów powieści z pierwszej ręki. Jedna z książek filmowych, jest pełen ciekawych wydarzeń trylogii „dzieciństwa, dojrzewania, młodzieży.” Streszczenie powieści przyczyni się do lepszego zrozumienia problemów związanych z pracą. Może ktoś povitsya chęć przeczytania powieść w całości.


Powieść „Dzieciństwo, młodość, młodość”

Tołstoj pisał swoją powieść pięć lat. Grafika „Dzieciństwo, młodość, młodość,” opowiada o życiu chłopca w różnych okresach jego życia. Książka opisuje doświadczenia z pierwszej miłości, żalu i poczucia niesprawiedliwości, które doświadczają wielu chłopców w okresie dojrzewania. W tym artykule będziemy mówić o trylogii, który został napisany przez Lwa Tołstoja. „Dzieciństwo, młodość, młodość” – dzieło, które nie pozostawi nikogo obojętnym.

„Dzieciństwo, młodość, młodość” Brief zawartości. Jedna książka. „Dzieciństwo”

Powieść zaczyna się od opisu Nikolenka Irteneva, który jakiś czas temu w wieku 10 lat. Karl Iwanowicz, przewody nauczyciel i jego brat z rodzicami. Mikołaj kocha swoich rodziców. Ojciec chłopców deklaruje, że bierze je ze sobą do Moskwy. Dzieci są zdenerwowany tą decyzją ojca, młody Mikołaj lubi żyć na wsi, komunikować się z Katya, jego pierwszą miłością, i iść na polowanie, a on jest bardzo niechętnie część z matką. Przez sześć miesięcy Mikołaj mieszka z babcią. W dniu jej urodzin czyta jej poezję.

Wkrótce zdaje sobie sprawę, że w miłości z Sonią, z którymi spotkał się niedawno i jest ujmowany w AmBisome. Nagle ojciec otrzymał list od wsi, że matka jest chora Nikolenka i zwraca się do nich przyjść. Oni przychodzą i modlą się o jej zdrowie, ale bezskutecznie. Po pewnym czasie, Nicholas pozostało bez matki. Pozostawił głęboki ślad w jego duszy, bo to jest jego dzieciństwo się skończyło.

Book Two. „Dojrzewanie”

Druga część powieści „dzieciństwa, dojrzewania, młodości”, opisuje zdarzenia, które wystąpiły po Mikołaja z bratem i jego ojciec przeniósł się do Moskwy. Czuje zmian w sobie iw swoim stosunku do świata. Nicholas jest teraz w stanie wczuć i współczuć. Chłopiec rozumie cierpienie mojej babci, która straciła córkę.

Mikołaj idzie w głąb siebie, wierząc, że jest brzydki i nie zasługują na szczęście. On zazdrości swojego przystojnego brata. Nikolenka babcia poinformował, że dzieci bawiły się z prochu, ale to był tylko śrutu ołowianego. Była pewna, że Carl był stary i wygląda źle dla dzieci, więc to zmienia ich opiekuna. Dzieci ciężko rozstać się ze swoim nauczycielem. Ale nowy nauczyciel-francuski nie lubią młodych Nicholas. Chłopiec pozwala się mówić do niego. Z jakiegoś powodu, Nicholas próbuje otworzyć klucza portfel ojca i jednocześnie łamiąc klucz. On myśli, że wszyscy są przeciwko niemu, więc uderza nauczyciela i kłóci się z ojcem i bratem. Jest zamknięty w szafie i obietnicą, że wychłostać rózgami. Chłopiec czuje się bardzo samotny i upokorzony. Kiedy został zwolniony, prosi o przebaczenie od swojego ojca. W Nikolenka do drgawek, to wszystko pogrąża się w szoku. Spał przez dwanaście godzin, a chłopiec czuje się lepiej i dla niego miły wszystko martwi się o niego.

Po pewnym czasie brat Nikolenka, Wołodia, wchodzi na uniwersytet. Wkrótce mieli umiera babcia, cała rodzina przeżywa trudny strat. Nicholas nie mogę zrozumieć ludzi, którzy przysięgają powodu dziedziczenia babci. Zauważa on również, jak jego ojciec w wieku i stwierdza, że z osób w wieku stają się spokojniejsze i łagodniejsze.
Gdy jest na kilka miesięcy przed rozpoczęciem studiów, Nicholas zaczyna intensywnych przygotowań. Spotkał się z Dmitrij Nekhlyudov znajomego Wołodia na uniwersytecie, a oni stają się przyjaciółmi.

Książka Trzy. „Młodzież”

Powieść „Dzieciństwo, młodość, młodość,” trzecia część opowiada o czasach, gdy Nicholas kontynuuje przygotowania do uczelni na Wydziale Matematyki. On szuka swojego celu w życiu. Wkrótce młody człowiek wchodzi na uniwersytecie, jego ojciec daje mu powóz z woźnicą. Mikołaj czuje się dorosła i próbuje zapalić papierosa rurkę. Zaczyna czuć się chory. Mówi o tym przypadku Nekhludoff, co z kolei opowiada mu o szkodliwości palenia. Ale młody człowiek chce naśladować Wołodia i jego przyjaciel Dubkov którzy palą, grać w karty i rozmawiać o swoich romansach. Mikołaj idzie do restauracji, gdzie pije szampana. Jest to sprzeczne z Kolpikovym. Nekhludoff uspokaja go.

Mikołaj postanawia udać się do wsi, aby odwiedzić grób matki. Wspomina swoje dzieciństwo i myślenia o przyszłości. Jego ojciec żeni się ponownie, ale Nicholas i Vladimir nie pochwalam jego wybór. Wkrótce ojciec zaczyna być w dobrych stosunkach z żoną.

Studia na Uniwersytecie

Studia na Uniwersytecie Mikołaja spotkała się z wielu ludzi, sens życia, które – po prostu dobrze się bawić. Nekhlyudov, starając się rozumieć z Mikołaja, ale on daje w opinii większości. W końcu, Nikolai nie egzaminy, a pociecha Dmitrij uważa za zniewagę.

Pewnego wieczoru, Nikolai znajdzie swój notes z przepisami dla siebie, w którym pisał dawno temu. Żałuje i płacze, a potem zaczął pisać dla siebie nową książkę z przepisami, które będzie żyć przez całe życie, nie zmieniając ich zasady.

wniosek

Dzisiaj rozmawialiśmy o zawartości produktu, który pisał Lew Tołstoj. „Dzieciństwo, młodość, młodość” – powieść o głębokim znaczeniu. Po przeczytaniu jego streszczenia, każdy czytelnik będzie w stanie wyciągnąć pewne wnioski, pomimo faktu, że nie przeczytał go w całości. Powieść „Dzieciństwo, młodość, młodość,” uczy nas, by nie wycofać się w sobie ze swoimi uczuciami, i aby móc sympatyzować i współczuć z innymi ludźmi.