280 Shares 8731 views

Zasady działania automatycznej przekładni AL4

Wielu producentów samochodów francuskich włączony do automatycznych skrzyń biegów. Odsetek pojazdów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów, na europejskim rynku – ponad 50. I to dotyczy nawet samochodów low-end. Teraz te samochody są ustawione AL4 automatyczną skrzynią biegów. Jaki rodzaj transmisji, jakie cechy jego działania i problem? Wszystko to – w dalszej części tego artykułu.

cecha

Automatyczna skrzynia biegów AL4 można znaleźć w pojazdach takich jak „Peugeot”, „Citroen” i „Reno”. Ta transmisja jest cztero-stopniowy „automatyczne”. Pierwotnie był on oznaczony jako DP0. Automatyczna skrzynia biegów AL4 stale aktualizowany i teraz można znaleźć takie modyfikacje jak 4HP i BVA. Wszystkie z nich zostały zamontowane na samochodach budżetowych, takich jak „Peugeot” 206-407 serii „Citroen”, zaczynając od „C-5” model „C-2”. Ponadto, został wyposażony w „Renault scenic”. To przeszedł znaczącą modernizację polu w 2004 roku. Podczas operacji, otrzymała wiele sprzecznych opinie kierowców. Niektórzy twierdzą, że naprawa jest ograniczona do wymiany oleju, inne mają duże problemy z elektromagnesów i zaworów, których wymiana przynosi wiele trudności i koszt.

zasady eksploatacji

Każdy właściciel samochodu stara się dbać o swój samochód. A jeśli wszystko jest jasne silnika (jest to regularna wymiana oleju i filtra), to co zrobić z automatycznym AL4 transmisji? Olej należy tu zmieniło, zbyt. Ale zasady działania nie mogą być zredukowane tylko do wymiany materiałów eksploatacyjnych.

nagrzewania

Jak i silnika, agregat hydrauliczny automatyczna skrzynia biegów AL4 wymaga rozgrzewania. W systemie elektronicznym, funkcja ta jest świadczona. Jednak doświadczeni kierowcy powinni dodatkowo rozgrzać transmisję. Niezależnie od temperatury i warunków atmosferycznych, CPT muszą być rozgrzane przez co najmniej 5 minut. Nie jest konieczne, aby utrzymać dźwignię w pozycji „parking”. Na początku ruchu powinny unikać agresywnej jazdy i gwałtownego przyspieszenia. Nie trzymaj pole często w trybie sportowym.

o ropę

Francuskich producentów powiedzieć AL4 automatyczną skrzynią biegów – to pole bezobsługowe, a okres wymiany oleju nie jest regulowane. Jednak tak nie jest. Ten środek poślizgowy jest używany w inny sposób niż w przekładni ręcznych. Fakt, że instrukcja jest przekładnia zawiera obudowę wypełnioną olejem. Jest pół-wypełnione pole. Podczas jazdy przekładnie obracanie, wymagają smarowania. Tak więc, są one niejako „zwilżone” w skrzyni korbowej, a dopiero potem wejść w kontakt z częścią roboczą z pozostałych zębów. Olej nie jest zbyt wysoka, ale również pełni funkcję radiatora. Co do automatycznej skrzyni biegów, jest to płyn jest „praca”. Że pełni funkcję sprzęgła oraz przekazywania momentu obrotowego z silnika na koła. W tych samych tarcz ciernych mechanicznych stosowane. Podstawą „maszyna” jest konwerter momentu obrotowego, lub tak zwany „pączek”. Wewnątrz posiada wirnik – małe turbiny. Podczas obrotu, są ze sobą połączone, a tym samym moc transferu oleju do silnika. Tak więc, temperatura smarujący jest piramidalny. Olej przeżywa ciężkie ładunki. Dlatego też, w przeciwieństwie do „mechanika”, automatyczna skrzynia biegów AL4 wymaga regularnej wymiany smaru. Kierowcy mówią, że należy wymieniać co 40 tysięcy kilometrów. W przypadku zakupu używanego samochodu i wątpliwości regularność automatycznej konserwacji zaleca mechanizm spłukiwania. Ilość oleju w tej operacji wynosi około 15 litrów (do kilku cykli). Samo pole jest wypełnione 4 litrów. Zwykle poprawa jest zawsze czarny, podczas gdy skrzynia korbowa ma śladów produkcji – wiórów. Niż jej mniej, tym lepiej. Konieczne jest również, aby zmienić filtr. Poniżej mówimy o problemach, które pojawiają się w eksploatacji takich pojazdów.

Tryb awaryjny i błąd R1167

Jest to jeden z najczęstszych błędów ze skrzyni biegów AL4. Główne objawy – specyficzne wstrząsów w automatycznej skrzyni biegów na początku ruchu. Transmisja dostaje się tryb awaryjny i obejmuje trzeci bieg. Na desce rozdzielczej tam skrzynia biegów Uszkodzony błąd. To zwykle znika po wyłączeniu i włączeniu zapłonu ponownie. Jednak pole „kopanie” nie zatrzymuje się podczas jazdy. Powodem tego – niskie ciśnienie automatyczna AL4. Może się różnić od komputera do 1-1,5 bara. Może to ze względu na niski poziom oleju w przekładni. Dzieje się tak, gdy wyciek spowodowany uderzeniem urządzenia hydraulicznego.

Jak mogę to naprawić?

Jeśli wystąpią takie objawy, należy zaznaczyć pole pod kątem wycieków. Jeśli przebieg samochodu – ponad dwieście tysięcy, konieczne jest, aby zbadać stan wymiennika ciepła. Również w starszych samochodach występuje zmiana ciśnienia oleju z uszkodzonego lub zanieczyszczonego agregatu hydraulicznego. Rozwiązanie – Demontaż i płukanie element. Następnie zresetować błędy i wylano nowy olej przekładniowy. Warto zauważyć, że w przypadku automatycznej skrzyni biegów, to ma inną lepkość. Nie można wlać tłuszcz do niego, dla „mechanika”. Jeśli demontaż ślady górnictwa i zanieczyszczeniem przez 1000 kilometrów należy ponownie wymiana oleju i ponownie sprawdzić poziom ciśnienia w układzie hydraulicznym.

To jest niemożliwe do przetłumaczenia selektor CAT z pozycji „P”

Jeśli dźwignia zmiany biegów nie jest przenoszony z trybu „parking”, naciskając pedał hamulca i zwalniając go – włącza „Drive” error mode i światła może być problem z układem hamulcowym. Konieczne jest, aby zeskanować samochodu pod kątem błędów. Jest problem z ABS i ESP. Przyczyną niepowodzenia – zły styk lub otwartych przewodów obwodu przełącznika pedału hamulca. Może być również uszkodzona „przyczepa”. Rozwiązanie – pozycja zastępcza lub okablowania przełącznik (jeśli problem jest w złym kontaktem).

P0730 błędach

Mówi o poślizgu sprzęgła. Może ona występować zarówno na polu ogrzewanym i „zimno”. Objawy – wieje PPC i awaryjna. Od czasu do czasu podczas jazdy pływak Prędkość obrotowa silnika (pedał przyspieszenia, gdy ta jest w takim samym stanie). Jest to efekt sprzęgła holowniczego. W tym przypadku nie Elektrozawór AL4 automatycznej. Możliwe jest także uszkodzenie agregatu hydraulicznego. Dalszy ruch na taki samochód jest zabronione, ponieważ istnieje ryzyko pęknięcia hamulca pas „cukierka”. Ten błąd zazwyczaj występuje w starszych samochodach i może być rozwiązany poprzez zastąpienie zaworu hydraulicznego i rysowania. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, po naprawie w przekładni wypełniona jest nowym olejem i AL4 automatycznych czujników są sprawdzane pod kątem zmienności ciśnienia oleju.

Jak nie przegrzać?

Ważne jest, aby nie tylko ogrzać to pole, ale nie należy go używać w wysokich temperaturach. Co jest potrzebne? Jeśli stoisz w korku na dłużej niż 30 sekund, nie leń się przełożyć dźwignię z „Drive” na „neutralny”. Nie trzymać nogę na hamulcu przez długi czas, ponieważ awaria polu może wystąpić z tym systemem.

O nadajnika

Podczas jazdy z AL4 problemów przekładnię czujnik ciśnienia oleju. Jego błąd w wymaganiach fabrycznych 0,001 bar. Oznacza to, że co najmniej czujnik zmęczenia zaczyna „kłamstwo” i wyświetla się błąd do jednostki sterującej. Z tego powodu, pole zaczyna działać źle. Jeśli czas wykryć usterkę, jest możliwe do spełnienia stosunkowo niską cenę – 100 $. Jest to koszt nowego czujnika ciśnienia oleju. Dalsza eksploatacja samochodu z uszkodzonym elementem jest zabronione, ponieważ może to prowadzić do problemów z elektromagnesem.

Uszkodzony zespół hamulcowy

Z częste skoki ciśnienia oleju (która może być spowodowana przez czujnik na pękanie), przy czym zespół hamulca następuje złamanie. Wielu kierowców doszli do wniosku, że taniej jest zamówić część zamienną „w likwidacji”. Jednak większość transmisje AL4, które są „analizować” są dalekie od bycia w idealnym stanie. Prawie wszystkie z nich wyczerpały swoje zasoby. Należy również pamiętać, że pole jest stale modyfikowany. Zmienia typ regulatora ciśnienia oprogramowania. Nawiasem mówiąc, według pierwszych modeli skrzynek było złej jakości, dlatego że często pokonał błąd. Rozwiązanie – perezalivke wymiana oprogramowania na nowsze. Ale jest jedna cecha. Po Box 2004 znacznie zmodyfikowany i przeprogramowanie należy brać pod uwagę rok produkcji samochodu.

Pilnować poziomu oleju

Kiedy pojawiają się niewystarczające rozpraszanie ciśnienia. W konsekwencji – pojawienie się jednego z poprzednich błędów. Co 10 tysięcy kilometrów należy sprawdzić ilość oleju wewnątrz przekładni. Każde pole zawiera sondy z maksymalna i minimalna, a na drugiej stronie – ciepła i zimna. Musimy przeprowadzić kontrole na ogrzewanym transmisji. Tylko 10 kilometrów, aby przywrócić go do normalnej pracy. Podczas sprawdzania samochodu nie powinna być przechylona. Ponadto, jest to niemożliwe, aby stłumić – sonda jest usuwany przy pracującym silniku w pozycji „P” selektora. Jeśli poziom jest zbyt niski, należy odesłać go do maksymalnej kreski. Nie można mieszać oleje przekładniowe. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest całkowita zmiana oleju. Jest to kosztowne, ale można zabezpieczyć się przed innymi awariami.

Konkludując

Zatem zasady działania przekładni są zredukowane do regularnej wymianie oleju i podgrzewania elementów przed rozpoczęciem jazdy. Jeśli pojawią się jakieś błędy, albo jeśli skrzynka stała w trybie awaryjnym (trzeci bieg) nie zaleca się nadal poruszać o własnych siłach. Nie można również dopuścić do przegrzania oleju. To nie jest najlepszy sposób wpływa na elektronikę. Normalna temperatura oleju w automatycznym polu AL4 jest 75-90 stopni Celsjusza. Jeśli zastosujemy się do wszystkich zasad pracy, zasób transmisji będzie ponad 300 tysięcy kilometrów. Jeśli jednak pominąć rozgrzewkę i nowego oleju, wymiana automatycznej skrzyni biegów AL4 będzie nieuniknione.

Tak, zorientowaliśmy się, który ma tym konkretnym przypadku, jak je wykorzystać i do naprawy w razie uszkodzenia.