226 Shares 4941 views

ogrzewanie filtra paliwa. Jak ogrzewanie filtra paliwa

Fakt, że start silnika Diesla jest bardzo trudne w zimie, wie prawie każdy właściciel pojazdu z silnikiem Diesla. Ten artykuł określa główne przyczyny złej rozruchu silnika, a sposoby, aby pozbyć się tego problemu: instalacja na podgrzewanym filtrem paliwa silnik wysokoprężny lub użyć metod ciepłego ludowej.

Powody kłopot startowe

Głównym problemem jest to, aby zmienić strukturę oleju napędowego. Jeżeli temperatura otoczenia, w zimnych porach roku w oleju zachodzi proces krystalizacji wosku, który przyczynia się paliwo zagęszczający. W wyniku procesów fizyko-chemicznych zmniejsza się płynność garbników i parafiny cząstki zatkać filtr paliwa. to znacznie zmniejszyć przepustowość. W rezultacie, silnik jest trudny do uruchamiania lub nie uruchamia się w ogóle.

Współczynnik zoom paliwo może być zagęszczony metodą krajową, dodając trochę nafty lub benzyny, jak również przez zastosowanie różnych dodatków ułatwiających rozruchu. Ale ta metoda nie zawsze może pomóc, i ma szereg istotnych przeciwwskazań i ograniczeń. Stosowanie dodatków tanie i niskiej jakości może spowodować uszkodzenie sprzętu, filtr paliwa i awarii silnika. Właściciele jednostek wysokoprężnych zdają sobie sprawę, że naprawa układu paliwowego może kosztować ładny grosz. I nie ma znaczenia, że jest to samochód krajowy lub zagraniczny samochód.

Skutecznym sposobem, aby ułatwić rozruch

Najskuteczniejszym sposobem na ułatwienie startu silnika jest podgrzewany filtr paliwa, w których występuje przypadek akumulacji osadów woskowych. Wykrystalizowany WYNIKI parafinowe mikroskopijne otwory w elemencie filtrującym, który uniemożliwia prawidłowy przepływ przez niego paliwa. Składanie oleju napędowego częściowo lub całkowicie zatrzymał się, co prowadzi do różnych problemów. Tak więc, jak już zostało powiedziane, to jest trudne do uruchomienia silnika, istnieje znaczne zmniejszenie przerw w dostawie prądu w normalnym trybie pracy.

Podgrzewacz filtra paliwa z rąk

Wcześniej nasi rodacy walczyli z problemem zamarzania paliwa w dość prymitywnej formie. Ogrzewanie układu paliwowego i jego elementów przeprowadzono stosując jakby lutownicą lub improwizowany palnik, gorącej wody i domowego grzejniki elektryczne. Działania te prowadzone są z większym ryzykiem wystąpienia zapłonu silnika i wiele innych negatywnych skutków. Obecnie metody rękodzieło ogrzewanie cieniu, jako okazję do zainstalowania specjalnych grzałek elektrycznych samochodowych, które wykonują ogrzewanie i filtr paliwa diesel bez różnego rodzaju efektów.

podgrzewacz

Są to bardzo skuteczna metoda wyeliminowaniu czasu krystalizacji prawie wszystkich trudnych warunkach pogodowych. Zazwyczaj, te urządzenia są instalowane w węzłach układu paliwowego, które są bardziej podatne na „zamrożeniu”. Aby te obejmują elementy filtrujące grubego i drobnego czyszczenia. Grzejnik, który znajduje się z filtrem, jest odpowiedzialny za ogrzewania paliwa, niezbędnego do uruchomienia silnika wysokoprężnego. W czasie eksploatacji pojazdu, mechanizm ogrzewania przeprowadza się za pomocą prądu wstecznego cieczy chłodzącej.

Elektryczny podgrzewacz operacja jest aktywny od wewnątrz kierowcę samochodu, a zasilany jest przez akumulator. Moc grzewcza zależy od zużytej ilości paliwa do silników wysokoprężnych, i może być 15-150 W, z pokładowej sieci w samochodzie 12 i 25-250 W w sieci 24 V. Ten typ ogrzewania przyczynia się do ogrzewania filtra do pożądanej temperatury roboczej, przy czym związki parafinowe kryształy stapia się w bardzo krótkim czasie, około pięć minut. W przypadku stosowania w połączeniu procesu podgrzewacz jest kontynuowane aż do osiągnięcia temperatury cieczy chłodzącej silnik czterdzieści stopni, po czym ogrzewanie elektryczne jest wyłączony.

Korzyści wynikające z zastosowania urządzenia

Korzystanie z samochodu ogrzewany filtr, może znacznie zwiększyć żywotność silnika. Ponadto, nie ma potrzeby zakupu różnorodnych dodatków wyjściowych, akumulator zachowuje swoje zasoby. Począwszy od okresu zimnej sprzyja nadmiernemu zużyciu jego części, podobnie jak w przypadku krótkiego startu i szybkiego rozgrzewania, współczynnik zużycia jest znacznie zmniejszona. Również w tym przypadku to wyeliminować częste naprawy układu paliwowego i jego elementów łączących.

typy grzejników

Różnią się one pod względem formy, metody produkcji i montażu, jak również wskaźniki wydajności.

Biorąc pod uwagę właściwości funkcjonalne grzejników, są podzielone na kilka typów, które są wykonywane na różne sposoby ogrzewania filtr oleju napędowego:

  • Grzejniki macierzystych.
  • Pas.
  • typu bandaż.
  • typ przepływu.
  • Dysze ogrzewacze.
  • Toplivozabornye.

Wyznaczenie grzejnik osłona

Najbardziej wrażliwe części układu paliwowego jest filtr do dokładnego oczyszczenia. Do ciepłego silników wysokoprężnych w taki mechanizm jest zainstalowana grzejnik pasma, skonfigurowane w postaci filmu. Element grzejny znajduje się na zewnętrznej powierzchni. ogrzewanie filtra paliwa występuje ze względu na zużycie energii baterii grzejnika. Ogólnie rzecz biorąc, to jest wliczone przez pięć minut przed ewentualnym starcie silnika.

pas

Stosowany jest głównie do podgrzewania paliwa jak silnik przed rozpoczęciem iw trakcie użytkowania. Mogą być również wykorzystywane do rozgrzewania filtrów i mechanizmów systemowych. Ze względu na specjalnej konstrukcji (wykonane w postaci walcówki), mogą zawijać żadnych przedmiotów. Takie ogrzewanie urządzenie filtr oleju napędowego zapewnia normalne i bezpieczne działanie elementu filtracyjnego, o wysokiej wydajności.

dysze

Dysze Grzejniki montowane na standardowych obszarów toplivozabornye i pomóc w zapewnieniu dostarczania oleju napędowego ze zbiornika paliwa przy wykonywaniu bardzo niskiej temperatury. Podgrzany paliwa w zbiorniku cieczy strukturę ma żadnych kryształów wosku więc łatwiej wlotowy jest wchłaniany. Piec jest zasilany bezpośrednio z sieci samochodu.

Typ przepływu

Może on działać jako wyposażenie systemu zasilania silnika. Zazwyczaj takie grzejniki są zainstalowane naprzeciwko rozdrobnionego paliwa filtrowania. Aby to zrobić, w nacięcie przewodu paliwowego i urządzenia zamontowanego w nim. W ten sposób nagrzewanie filtra paliwa przeprowadza się przez wprowadzenie już ogrzany olej napędowy. Zapewnić ciepło, dzięki czemu można w całym okresie użytkowania samochodu.

O tym, jak ogrzewanie filtra paliwa, wskazane szczegółowo w instrukcji obsługi urządzenia grzewczego.

Aby zapewnić prawidłowe działanie i uruchamianie silnika diesla w zimie ważne jest, aby określić, w jaki sposób odbywa się przez ogrzewanie. Przeprowadzić ogrzewania filtra paliwa rękoma lub za pomocą specjalnego sprzętu – czysto osobistą sprawą każdego właściciela pojazdu silnikowego. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę ryzyko ciepłą ręką i niemożność tej operacji jest otoczenie domu. Znacznie taniej jest zakupić urządzenia grzewczego, co dodatkowo oszczędza czas w rozgrzewce i zaoszczędzić od różnych trudności podczas rozruchu silnika.