648 Shares 4979 views

Nowy Hyundai Santa Fe – stylowe, mocne, agresywne i niezawodne

Niedawno, ze słowami "koreański samochód" wielu pogardliwie wyśmiewało się, jakby pokazano, że nie zaakceptują takiego pojazdu. Teraz, patrząc na przepływ samochodów, można łatwo zidentyfikować w nim kilka przedstawicieli koreańskiego motoryzacji Przemysł. To nie jest wypadek. Maszyny te już wielokrotnie wykazały, że są konkurencyjne. Jeśli istnieje duży wybór samochodów dla dużej rodziny, z dużym prześwitem, a jednocześnie ekonomicznie, warto zwrócić uwagę na Hyundai Santa Fe.

Samochód powstał w ubiegłym stuleciu, a dokładniej w 1999 roku. To wtedy Hyundai Motor Company zdecydował się na pierwszy w swojej historii przecięcie. To doświadczenie było tak udane, że firma podjęła drogę rozwoju tego kierunku, a wkrótce świat zobaczył Hyundai Tucson. Ale to kolejna historia. Kilka lat później, a mianowicie w 2006 r. W pokazie motorycznym Detroit, koreańscy specjaliści wprowadzili drugie generacje Hyundai Santa Fe. Samochód zmienił się trochę na zewnątrz i dostał nowy silnik. Czas minął, a trzecia wersja nie trwało długo czekać. W 2012 roku w Nowym Jorku firma Hondai Motors wprowadziła nie tylko zmodyfikowany, ale całkowicie nowy samochód, który można teraz nabyć od autoryzowanych dealerów.

Co się zmieniło, a co nowego Hyundai Santa Fe?

Wykorzystując najnowsze osiągnięcia, specjaliści Hyundai Motors w produkcji nadwozia korzystali z tych samych technologii, co podczas tworzenia innowacyjnego modelu i40. Zewnętrzna część samochodu stała się bardziej sportowa, a nawet nieco agresywna dzięki nowej kratownicy i dużymi wydłużonymi reflektorami. Ponadto samochód otrzymał 19-calowe koła, które są teraz zawarte w podstawowej konfiguracji.

Hyundai Santa Fe jest prezentowany w dwóch wersjach – dla 5 i 7 miejsc. Jednocześnie kolejna miła nowość: automatyczna skrzynia biegów na zwrotnicę jest wykonana w taki sposób, że nie musi się zmieniać na tym oleju. Producent mierzy samochód około 500 000 km biegu i dopiero po nich będzie trzeba wymienić olej w pudełku. To niewątpliwie można przypisać kolejnemu plusowi Hyundai Santa Fe. Specyfikacje samochodu uległy zmianie, a teraz są trzy warianty silnika – dwa silniki Diesla i jedna benzyna. Pierwszy to dwulitrowy olej napędowy z 150 koni. Drugi silnik jest bardziej wydajny – 2,2 litra na 200 koni (pozwala na dotarcie do upragnionych setek w zaledwie 9,4 sekundy). Silnik benzynowy – 2,4 l na 193 KM

W samochodzie jest wiele funkcji, które znacznie ułatwiają kierowcy kontrolę nad samochodem i zapewnia komfort. Teraz kierowca ma adaptacyjne tempomat, wycieraczki z czujnikiem deszczu i oczywiście asystent parkowania.

Jeśli szukasz przestronnego, silnego i jeszcze niezawodnego samochodu, zwróć uwagę na Hyundai Santa Fe. Opinie właścicieli potwierdzają, że koreańskie samochody są w stanie znacznie i nie gorsze niż ich europejscy konkurenci.

Kupując samochód od autoryzowanego dealera, właściciel otrzymuje pięć lat gwarancji i pomocy na drodze również od pięciu lat. Na tej podstawie można stwierdzić, że producenci są pewni swoich maszyn, jeśli oferują tak długi okres gwarancji.