815 Shares 2642 views

VAZ 21083 – mała klasa dla mas


VAZ 21083 – przedni napęd trzydrzwiowy hatchback, klasa kompaktowa z poprzecznym układzie silnika.
Produkowane go na Wołgi Automobile Zakładu Od 1984 do 2003 roku, wersja odnowiony zostanie zwolniony dziś – VAZ 2113. Pierwszy zszedł z samochodów transportowych spowodował ogromny przypływ emocji. Mimo to, po tym wszystkim do całego Autoclassic Radzieckiego był to jeden sposób, to znaczy nastąpiło niezwykłe wydarzenie. Na krajowym rynku model został nazwany „Samara”, która została później zmieniona na eksport „Sputnika”. VAZ 21083 podwaliny do produkcji kół przednich „Lada” samochodów, które produkują na ten dzień. Oprócz napędu na przednie koła samochodu różnił się od wszystkich tego samego klasycznej dobrej dynamiki, poprawa bezpieczeństwa i wydajności.

Na VAZ 21083 nowy tutaj były napęd na przednie koła, kształt ciała, silnik, zawieszenie przednie, bezstykowego układu zapłonowego, zębatkowy kierownicy, zderzaki z tworzywa sztucznego, itp … Naturalnie, pierwszy model jest często cierpiał „choroby wieku dziecięcego” w postaci pisków panelu przednim substandardowych zamków itd., Które są eliminowane w sensie do przodu w trakcie procesu produkcyjnego. Niektóre z nich udało się uciec, ale niektóre są nadal zatruwają życie właścicieli tego hatchbacka.

VAZ 21083 mocy trzydrzwiowej został wyposażony w szerokie drzwi, ale mimo to wejście i wyjście na tylnym siedzeniu trudne. Koncepcja ta jest często interpretowana jako samochodu sportowego młodzieży, a to ma zarówno zalety, jak i wady. Wewnątrz, obicia bardzo wysokiej jakości, fotele są wygodne, z trzema rodzajami regulacji. Z wad można zidentyfikować brak zagłówków tylnych, niewygodnego położenia pasów bezpieczeństwa i wysokiej krawędzi bagażnika. Jest możliwe, aby złożyć oparcie dla przewożenia bagażu ogólny, choć w płaską podłogę, jak to jest w przypadku nowoczesnych pojazdów, nie mogą być składane. Inną wadą hatchbacka (wersja pięciu) drzwi, jak również nie jest najlepszą izolację akustyczną, co przejawia się w nierównych drogach lub na drogach podczas jazdy z prędkością powyżej 100 km / h.

Należy zwrócić uwagę na VAZ silnika 21083. początkowo, bloku zainstalowany na silniku pojazdu (1,3 litra, 65 litrów. Z). W połączeniu z czterech przekładnią. Z należytą starannością, terminowo wymianie filtra oleju i starannej obsługi zasobu takich silnika wynosiła 150 tysięcy kilometrów. W 1987 roku, w celu zastąpienia przestarzałych gaźnika silnika był VAZ 21083 objętości 1,5 litra i natychmiast urządzenie wtryskowe podobna do tej samej objętości. I to w praktyce Autovase i eksport 1,1-litrowy silnik wersji (53 l. C), które nie różnią się tyagovity, przy czym, ponieważ w rzeczywistości nie wszczepieniu. W tym samym czasie, postanowiono pójść na mechanice pięciu kroków, który jest używany do dziś.

Były na małą skalę, a nawet indywidualny model „ósemka”. Na przykład, można spotkać hatchback z prawego koła (w wersji eksportowej), samochody z napędem na wszystkie koła modelu napędu z góry składanych. Częściej były wszystkie wyłączne opcje na zamówienie.