642 Shares 3699 views

Honda Domani – kilka pokoleń komfortowych klasyków

Jednym z niedrogich, szybkich i manewrowych samochodów jest Honda Domani. Udowodnił, że jest wśród motoryzatorów, którzy preferują "niesportową" jazdę. Model pojawił się w latach 90. XX wieku.

Historia zdarzenia

W latach dziewięćdziesiątych japońscy producenci samochodów starali się produkować samochody, które miałyby zwiększony rozmiar. Z biegiem czasu wszyscy zdawali sobie sprawę, że w Japonii musisz produkować samochody, które pasowałyby do miejsca, w którym mieszkają Japończycy. Jest modne, aby poruszać się po ogromnych samochodach, ale to niewygodne. Dlatego też pierwszym modelem, który wprowadził trend na rynku motoryzacyjnym był 1993 Honda Domani. Niewielki rozmiar, ale przestronny salon wyposażony w ten samochód. Dziś te cechy są wizytówkami japońskiego sedana.

Nad Honda Domani najlepsi specjaliści z branży auto przemyślali. W rezultacie podjęto decyzję o przyjęciu Civic Integra jako podstawowego modelu. Wynik przekroczył oczekiwania. W końcu Honda Domani jest jednym z najpopularniejszych samochodów o doskonałej kombinacji dobrej jakości i atrakcyjnej ceny.

Wygląd

W zewnętrznej części Honda Domani nie ma żadnych szczególnych fantazji projektantów. Wręcz przeciwnie, jest to najczęściej używany sedan z Japonii, należący do klasy średniej. W modelu nie ma agresji ani sportowości, pomimo tego, że wygląda to na kucki.

Cechy techniczne

Jak to jest zwyczajowo w inżynierach Honda, model Domani ma zawieszenie za pomocą poprzecznych podwójnych dźwigni. Należy zauważyć, że wszystkie koła mają taki sam układ zawieszenia.

Pod maską Honda Domani "bije" silnik 4-htsilindrovy. Może mieć objętość 1,5 litra lub 1,8 litra. Wszystkie wersje są benzyną. Moc większości objętościowych – 140 litrów. Z. Jest to dość skromne japońskie standardy. Ale to "nonsens" tłumaczy brak unikalnego rozwoju firmy – systemu VTEC, który zapewnia dystrybucję gazu. Takie właściwości silnika nie przeszkadzają w osiągnięciu wysokiej szybkości. W końcu daje siłę na 6.300 obr / min.

W standardowej wersji tego modelu znajduje się pneumatyczna poduszka powietrzna SRS. Jest wyposażony w fotel kierowcy.

Napęd samochodu jest przód. Było jednak kilka modyfikacji dostarczonych z napędem 4WD.

Opinie właściciela

Niektórzy entuzjastów samochodów, kupując Honda Domani, chcą czuć się jak "kierowcy hałasu" na kierownicy. Jednak ten samochód nie jest przeznaczony do szybkich entuzjastów jazdy. Jeśli nie uwzględnisz tego, wszyscy właściciele modelu zauważą następujące pozytywne cechy:

  • Dobra ergonomia.
  • Świetna manewrowość.
  • Odporność na zgięcia.
  • Doskonała izolacja akustyczna.
  • Brak skarg na zawieszenie – jest całkowicie sfinalizowany przez producenta.
  • Dobra jakość lakieru.
  • Doskonała pojemność.

Oczywiście dziś coraz mniej samochodów na drogach, Honda Domani, które zostały wydane w latach dziewięćdziesiątych. Teraz są zastępowane nowocześniejszymi, udoskonalonymi maszynami. Często można spotkać Honda Domani 2000 rok wydania. To właśnie w tym roku zaprzestano produkcji sedanów, które zostały opisane. Zostały zastąpione przez nowe, agresywne i praktyczne samochody z koncernu Honda.