203 Shares 6862 views

Motocykl „Suzuki Bandit 1200”: specyfikacje techniczne, opisy i recenzje

Legendarnego modelu „Suzuki Bandit 1200” został stworzony około dwudziestu lat temu, w przeciwieństwie do konkurentów. Firma „Suzuki” wydała dwa motocykle, który później uzyskał status niezrównane. Nowa linia rowerów o nazwie „Bandit”. Przede wszystkim firma chciała zwrócić uwagę opinii publicznej na snobistyczny charakter swoich maszyn, które były naprawdę ruchomych i dynamicznych. Ponadto, w tym czasie już trend nazywania nowe motocykle dźwięczny i charakterystyczne. Nazwa „Bandit” był tylko jeden z tych nazwisk.

Trochę historii

Pod koniec XX wieku, zaostrza konkurencję wśród wiodących producentów motocykli, „Suzuki”, „Yamaha” i „Honda”. Każda marka przemian poszedł do przodu, a potem ustąpiła konkurenta. „Yamaha” i „Honda” zbyt leniwi, aby podjąć się opracowania nowych modeli, ale „Suzuki”, przez długi czas nie myśląc, wziął się utworzenie dwóch potężnych motocykli polusportivny. Nowe rowery nie są przeznaczone do wyścigach torowych i nawet w konkurencji wyścigów. Jednak w 1989 roku, "Suzuki Bandit" został zwolniony z dwoma silnikami: GSF 250 – 250 kostek i GSF 400 – 400 metrów sześciennych. Następnie firma zdecydowała, że będzie niewielki, a zakres został powiększony o dwa mocniejszego roweru: pierwszy 600 ml / cm, a druga na 1200 sześcienny / cm. Ten ostatni zostanie omówione w niniejszym artykule.

"Suzuki Bandit 1200": specyfikacje techniczne

Model ten stał się dostępny w 1996 roku. Cechy architektoniczne maszyny było bardzo podobne kontury i nakreśla innych „kolegów”. Oznacza to, innymi słowy, motocykl różni się tylko moc silnika, porównywalne do średniej trakcji samochodu.

„Suzuki Bandit 1200” otrzymywane w cylindryczny kształt ramy, profilowane, jednocześnie sztywny i plastyczny w pewnych granicach. Przymocowany do ramy został klasycznie z przodu konstrukcji zawieszenia i wysokości wahadła w amortyzator w środku – z powrotem. Niemal natychmiast, tylne zawieszenie musiały zostać wzmocnione, z uwagi na znaczny ciężar motocykla. Podłącz wydłużone o 60 mm, aby odciążyć trochę obciążenia wagi. Wynik był godny: tył roweru „powiesić” praktycznie idealna waga nie pozostawiają wiele do życzenia. Drobne niedogodności utworzony przedni widelec teleskopowy, który nie został dostatecznie ładowane i często wisi w powietrzu.

Następnie zadeklarował otaczają silnika napędowego z taką mocą i objętości wymaga specjalnego zestawu czujników, wyświetlaczy informacyjnych i kontrolerów. Wszystkie te grupy elektronicznej musiał pozostać w dostępności wizualnej, która jest w ramach zwykłej desce rozdzielczej, który może zostać przedłużony w granicach rozsądku.

„Suzuki Bandit 1200”, którego cechy są poza normalnymi parametrami, projektanci zadał trudne zadanie: jak zwarta, jak to możliwe, aby umieścić główne komponenty i podzespoły. Saldo ramy jest również podyktowana swoje ograniczenia, nie powinny wykraczać poza konwencjonalne czerwonych linii, w przeciwnym razie będzie to z równowagi wymagane przy wjeździe zakręty.

Motocykle Suzuki bandit „ 1200” w projekcie stworzył wiele problemów. Ciężka maszyna zażądał biżuterię i precyzyjne umiejscowienie masy warstw, bezbłędną środek ciężkości, na odpowiedniej wysokości, która zależała stabilność maszyny na kursie, nie wspominając o możliwości manewrowania.

hamulce

Ponadto, motocykl 1200 zwiększony rozmiar opon i ustawić maksymalną średnicę wentylowane tarcze hamulcowe, które dla tej klasy motocykla 320 mm.

GSF 1200 model został wyprodukowany w dwóch wersjach, różnica między nimi była tylko zewnętrzna. Jednym z motocykla została wykonana w typowym neykida patrzył „nagi” prawie bez frędzli i plastikowymi osłonami.

turystyka sportowa

Jednocześnie wykonane wersję „Suzuki Bandit GSF S” z masywnej przedniej owiewki, przez który przeszedł do motocykla sportowego klasy turystycznej.

Taka sama zmiana była najlepsza w wierszu „bandyta” jest również na silniku, cztery cylindry, z których sumują się do objętości roboczej 1156 CC / cc. Zatem rower rozwinął prędkość 200 km / h.

Zalety chłodzenia powietrze-olej

Chłodzącą Superwydajny układów silnika, powietrze-olej. Oraz w celu osiągnięcia wysokiej jakości zrównoważonego odżywiania w każdym cylindrze został zainstalowany oddzielny gaźnika.

W przeciwieństwie do mniejszych „Bandits” tysiąc dwieście został wyposażony w pięciobiegową skrzynię biegów. W roku 1997, motocykl wyposażony zapobiegających blokowaniu hamulców, które w tym czasie było rzadkością.

W 2001 roku „Suzuki Bandit 1200”, przeglądy który jest coraz bardziej pozytywny, wziąłem głęboki restyling, składający się z następujących zmian:

 1. Cztery gaźnik zastąpione przez bardziej nowoczesne, z regulowaną przepustnicą. Teraz motocykl nie miał żadnych problemów przy uruchomieniu silnika w niskich temperaturach.
 2. Istotnie zwiększyło chłodnicę oleju, zwiększając wydajność prawie dwa razy. Timing był kompletny rekonfiguracji, zapewniając idealnie gładką pracę silnika. Wzmocniona przyczepność i dodano dodatkowy filtr powietrza.
 3. Odcięcie nadmiaru masy konstrukcji rurowej, po czym motocykl było niższe, a krótsze, które korzystnie wpływają na jego obsługę. Zmieniając odległość od siedzenia do kierownicy, która przewiduje miękkie wygodne dopasowanie. Zmniejszone tłumienia.
 4. Jednocześnie wykonane dostosowań zewnętrznych parametrów motocykla. Nowa owiewka została zainstalowana, z dwoma stacjonarnymi świateł. Istotne zmiany zostały poddane zbiorników paliwowych. Oba pojemniki były maksymalnie znormalizowane, a tym samym stać się w pełni wymienne.
 5. Innym restyling „Suzuki Bandit 1200” przeszedł w 2006 roku, ale zmiany nie były znaczące i nie wpływa na parametry techniczne. Panele Dodger zostały zmienione, istnieje możliwość regulacji siedziska. Poluobtekatel stał się mniej kanciaste i lustra miała kształt prostokątny.

Wymiary i parametry wagowe

 • długość roweru – 2140 mm.
 • Wysokość – 1100 mm.
 • Szerokość – 765 mm.
 • miejsc na wysokości linii – 835 mm.
 • Waga – 214 kg.
 • Pojemność zbiornika paliwa 19 litrów.
 • Zmiana oleju „Suzuki bandyckich 1200” – 3,7 litra w skrzyni korbowej, bez rozpylania.
 • Maksymalna waga, która może wytrzymać Podwozie – 285 kg.

elektrownia

Motocyklem montowane z czterocylindrowego silnika spalinowego olej-powietrze chłodzone:

 • Pojemność – 1157 cm / cm;
 • Moc – 100 KM;.
 • jedzenie – gaźnik, dyfuzor;
 • Uruchomienie – rozrusznik elektryczny;
 • Transmisyjne – pięć przekładnia;
 • Napęd na tylne koła, – łańcuch.

Silnik ten jest niekwestionowanym „atutem” motocykl, ma niespotykaną rezerwy mocy, które mogą być zwolnione z uprzężą w każdej chwili, a nawet jeździć KM powrotem nie może każdy. Musimy działać z rozwagą!

kasta

Aby narysować analogię między samochodów biznes klasy i tej kategorii rower, masz nieprawidłową porównania, niewygodne i nie na miejscu. Rower ma swoje własne życie, to nie mieści się w kryteriach klasie biznes, a dokładniej, to jest po prostu daleko, nabierając prędkości i nawet nie patrzeć wstecz. Niemniej jednak ktoś wystąpił do sklasyfikowania „Suzuki Bandit 1200” klasę motocykli biznesowego. Najwyraźniej dla „dowcipny”. Nie będziemy argumentować, tylko przypuszczać, że na drodze, jazda „Bandit”, można zabrać ze sobą laptopa. Logika zasady są spełnione, obecność laptopa – pewny znak biznes rzeczowy gospodarza. Cóż, słowo „klasa” sama znaleźć miejsce.

opinie klientów

Przez dwie dekady, setki tysięcy właścicieli motocykli Suzuki Bandit 1200 „” wystąpił nieopisane uczucie kontaktu ze wspaniałej maszyny. rowerzystów zadowolony reagowania, posłuszeństwa i przewidywalnego charakteru. Wielu właścicieli zauważyli wysoki stopień niezawodności, co może tylko dać dobrze zaprojektowany i zbudowany z wysokiej wytrzymałości części maszyn.

A dziś, wielu znanych pasować szybki motocykl pracuje na autostradzie, zaskakując fanów technologii rzadkość motocyklowym.

Charakter silnika

Po ustawieniu prędkości jazdy (około 130 – 150 km / h) motocykl zaczyna wykazywać cuda stabilności, to pewnie do przodu i są niechętne, aby pasowały do narożników. To samo odnosi się do hamulców, proces zatrzymywania „Bandit” pewne zamieszanie, ale tylko w przeciwnym kierunku. Koła przędzenia i przędzenie, hamulce są nieskuteczne.

Manewrowania przy niskiej prędkości w samochodzie, „Smużenie” pozwala ocenić skuteczność sprzęgła oleju i przekładni. Ale w KP z jakiegoś powodu, wiele niepotrzebnego hałasu, a sprzęgło zbyt ciężki w swojej pracy. Ale tu jest motocykl wyszedł na tor, a gdzie waga i przełączyć z podstaw? „Suzuki Bandit” poleciał łatwo, jak jaskółki, narzekania silnik jest niewygodne w porównaniu do przełknięcia chrząknięcie, ale jej śpiew jest właściwe. silnik trakcyjny o średnich i niskich obrotach – to jest muzyka bez jednej fałszywej nuty.

udoskonalenie silnika kontynuowane w części na linii montażowej, czasem bezpośrednio na stoisku za włamania, ale wyniki były ustawienia są zawsze widoczne.

Jednym z kluczowych można uznać czujniki instalacja ulepszenia przepustnicy (TPS), zastępując gaźniki „Meakin” Zmiana kształtu krzywki wydechowe.

Silnik niewątpliwie dominuje w strukturze, a wygląda na to główny element całego mechanizmu z dużą amplitudą mocy i rosnącą prędkością.

W zakresie pracy silnika, może alokować część szczególnie intensywne naprężenia między 4000 obr / min i 7000 obr / min. Obrotomierz daje wynik 3600 obr / min. Prędkościomierz w tym czasie tylko 100 km / h. Jest to czas najbardziej produktywny dla całego silnika.

Transmisja i elektroosnaschenie

Pogorszenie transmisji na ciężkim motocyklu jest całkowicie nie do przyjęcia. Skrzynia biegów i sprzęgło, które jest wyposażone w motocyklu – to najczęściej wymieniane części. "Suzuki Bandit 1200" ma swoje słabości. I to nie jest tak, transmisji i, najprawdopodobniej, w intensywności eksploatacji. W skład zestawu wchodzi również świece.

„Suzuki Bandit 1200” ma wysokie napięcie robocze w całym łańcuchu elektroskhematicheskoy. A ponieważ rower zapłon elektroniczny bezkontaktowy, elektrody świec zapłonowych pracują w ekstremalnych warunkach i często spalone.