692 Shares 6145 views

Samochód do pracy: Toyota Aygo

Jeśli chcesz low-key hatchback do codziennych podróży do iz pracy, idealnym rozwiązaniem byłoby Toyota Aygo. Model ten będzie odwołanie do początkujących kierowców, które wciąż nie są pewni, czując za kierownicą.

projekt

Toyota Aygo rozpoczął produkcję w lipcu 2005 r. Funkcje można wybrać wspomaganie kierownicy, wyposażonych w czujnik prędkości, dwie poduszki powietrznej bezpieczeństwa, wbudowane radio obsługuje odczytu napędu CD-ROM i możliwość podłączenia zewnętrznego odtwarzacza MP3. Ponadto, gdy pojazd jest wyposażony w ogrzewanego okna tylnego, a także dogodnym płyty rozdzielczej zamontowanej w taki sposób, że pojazdy na lewej i prawej stronie tego pozostaje praktycznie niezmieniona.

Crash test

Toyota Aygo otrzymał zasłużoną cztery gwiazdki podczas testów zderzeniowych, dzięki bezpieczeństwu pasażerów, powiększonej o minimalnej włamaniami do systemu pokładowego. System ten minimalizuje ryzyko uszkodzenia przy użyciu optymalny rozkład sił generowanych w trakcie zderzenia.

charakterystyka

Wszystkie modele są wyposażone w jeden z dwóch typów silników.

Pochodzenie – objętość trzycylindrowy silnik tylko w jednym litrze. Ma moment obrotowy 93 Nm i moc wyjściowa pięćdziesięciu kilowatów. Przyspieszenie występuje 0-100 do 19,9 sekund. Prędkość maksymalna – 157 km na godzinę, zużycie paliwa – 4,6 litra na sto kilometrów. Dodatkowo, silnik jest elektroniczny system bezpośredniego wtrysku.

Drugi – zwykle objętość silnika Diesla 1,4 litra.

Domyślny Toyota Aygo jest wyposażony w tylko jeden typ transmisji – pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Zastrzeżony wielofunkcyjne opcjonalnie manualna skrzynia biegów, w których mogą być instalowane bez sprzęgła.

Model posiada napęd na przednie koła.

Toyota Aygo 2012

W styczniu 2012 roku, w Brukseli, w debiucie restyled wersji samochodu. Podstawą pozostaje taka sama, ale wciąż liczne zmiany były widoczne nawet gołym okiem. Model został zaktualizowany przedni zderzak i nowa krata chłodnicy fałszywe. Taki szczegół w tym czasie nie było już inny samochód – Toyota Yaris, która w rzeczywistości, a to była pożyczona.

Wśród innych zmian w wyglądzie można zauważyć w paski LED świateł, nowe felgi i kilka alternatywnych kolorach nadwozia. Wnętrze również zmienić kolor, dźwignia pudełko i kierownica.

Ale zarówno silnika i skrzyni biegów postanowiliśmy pozostawić bez zmian – bo moc na codzienne dojazdy wystarczy.

Wziąć, czy nie?

Pytanie, oczywiście, ciekawe. Z jednej strony, Toyota Aygo – nijaki maszyna o bardzo przeciętnej wydajności i funkcjonalności. Moc silnika nie jest zbyt wysoka, tak że napęd nie wyjdzie dokładnie na taki samochód. Przed przyjaciółmi one również NIE pokrasueshsya – wygląd nie mają unikalne charakterystyczne szczegóły.

Z drugiej strony model nie jest przeznaczony do wyścigów na torach lub oczywistych wyświetlaczy. To jest po prostu niezawodny samochód, który z łatwością radzi sobie z zadań domowych – na niej można wygodnie dostać się do miejsca pracy lub podjąć krótką wycieczkę dalekobieżnego. Chociaż jego wygląd nie jest luksusowy, ale nadal bardzo atrakcyjny – to samochód wywołuje poczucie niezawodności i komfortu.