125 Shares 960 views

Mercedes Benz SLR McLaren – szybkość, bezpieczeństwo i piękno podwładny

Nazwa legendarnego samochodu SLR McLaren Mercedes-Benz składa się z nazwiskami dwóch firm: niemieckiej i angielskiej Mercedes Benz McLaren Automotive, a skróty SLR znaczy coś jak „sport i łagodne do wyścigu.” Takie samochody łatwe biegi są przyspieszane do 100 km / h w 3,8 sekundy przy użyciu silnika 626 koni mechanicznych, co pozwala na pojazd do poruszania się tych prędkości od 334 km / h. Samochód Mercedes McLaren SLR są najszybszych samochodów na świecie z automatyczną skrzynią biegów. Ciało węgla takiego urządzenia są wykonane z aluminium tylko obudowy silnika i elementy zawieszenia, bez dekoracje kabiny. Ale historia tego super-nowoczesnego pojazdu rozpoczęła się dawno temu.


We wczesnych latach 50-tych ubiegłego wieku zostały podzielone na pół, firma Mercedes Benz twarde i stopniowo wychodzi z ciosami poniesionych przez nią w czasie wojny. Pomimo trudności z przywróceniem produkcji, w 1954 roku zespół Mercedes Benz działał w mistrzostwach świata na wyścigach auto Formuły 1 i wygrał. 1955 nie zaczął mniej udany dla zespołu Mercedes Benz, ale w czerwcu nastąpił poważny wypadek w historii wyścigów samochodowych, w czasie którego zginął kierowca i 83 widzów.

W tym samym roku firma Mercedes Benz wycofał się z wyścigów samochodowych i pojawił się tam dopiero w 1993 roku, po rozpoczęciu dostaw silników dla innych zespołów. W 1995 Mercedes Benz połączył siły z brytyjskim zespołem McLaren, współpraca z którymi nie doprowadził do mistrzostwa, ale trzy tytuły w klasyfikacji pilota i jednego w projekcie zostały podbite. Tym samym marka Mercedes SLR samochód dodaje termin McLaren i rozpoczął produkcję supersamochód McLaren Mercedes SLR w 2003 roku, trwała do 2009 roku. Podstawą tych samochodów oddano 300SLR Mercedes Benz 1955 roku modelu, Mercedes Benz przyniósł zespół do zwycięstwa w tych legendarnych lat.

Układ ciała Mercedes Benz SLR McLaren jest klasycznym perednemotornuyu z wydłużonym kapturem. Ten równomiernie rozprowadza ciężar silnika pomiędzy punktami podparcia kół i uzyskania optymalnej stabilności prędkości i sterowania.

supercar ciało Mercedes Benz SLR McLaren ze skróconym tyłu kokpitu i na tle wydłużonym kapturem dowodzi, że ta funkcjonalność – jest fundamentem urody i atrakcyjności. Dekorowanie wnętrz McLaren-Mercedes – zdrowa mieszanka przeciwieństw: minimalistyczny samochody sportowe i luksusowe limuzyny reprezentatywne. Materiały z wykończeniem wnętrz łączy w sobie włókno węglowe, aluminium i specjalne gatunki skóry.

Zawieszenie Mercedes Benz SLR McLaren jest zbudowany na zasadach samochodów wyścigowych z dwuwahaczowe powiązania. Tylne zawieszenie zmienia kąt pochylenia kół podczas ostrych skrętów, zachowując stabilność jazdy i niezawodną przyczepność. Szybkość reakcji zawiesiny przyczynia maksymalnie zmniejszona karboksylowe aluminiowy korpus i zawieszenia wykonane z kutego aluminium. Długi rozstaw osi, nisko położony środek ciężkości techniki sterowania położenia i stabilizatory zawiesiny pozwala na to supercar być stabilne i kontrolowane przy maksymalnej prędkości.

Układ hamulcowy wykorzystuje ciśnienie Mercedes McLaren w cylindrach hamulcowych, które rozciągają się aż do 160 barów. Z włókien węglowych i szczególnego chłodzenia tarcz hamulcowych dostarcza siły hamowania pojazdu w 2000 KM To pomaga spowolnić przesuwne aerodynamiczny spoiler na tylnej pokrywie bagażnika. 18-calowe lub 19-calowe aluminiowe felgi posiada system automatycznego wsparcia na ciśnienie.

Wszystkie te samochody ukazał się mniej niż dwa tysiące, a nawet pobieżne spojrzenie na takim urządzeniu jest mało prawdopodobne, aby pozostać obojętny na który widział Mercedes Benz SLR McLaren «na żywo».