446 Shares 6839 views

Straciłem klucze do samochodu: co zrobić i kto zadzwonić? Pięć porad

Jeśli staniesz się szczęśliwym właścicielem nowego samochodu, z reguły powinieneś mieć dwa zestawy kluczy na rękach. Ale przy zakupie używanego samochodu można uzyskać tylko jeden zestaw, ponieważ były właściciel stracił klucze do samochodu. Co zrobić, jeśli się to stanie? Postaramy się zrozumieć i poradzić.

1. Nie panikuj!

Każdy, kto stracił klucze do samochodu, zmarł na tego negatywnego uczucia. Idąc wzdłuż trasy ruchów na jeden dzień i uważnie patrzeć pod nogi. Komunikuj się z osobami, które zobaczyłeś. Być może mają już klucze.

2. Skontaktuj się z administracją

Jeśli znajdziesz się w hotelu lub centrum handlowym, możesz skontaktować się z administratorem lub serwisem informacyjnym. Ogłoszenie utraty zostanie wykonane za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego. Jeśli klucze zostaną znalezione, zostaną one sprowadzone do lady. Najważniejsze, nie zapomnij zostawić dane do komunikacji.

3. Zgłoś reklamę

W przypadku utraty kierowcy mają tylko jedno zdanie w głowie: "Straciłem klucze do samochodu! Co mam zrobić? Kogo mam zadzwonić? "Lepiej porzucić te myśli i umieścić reklama na straty w gazecie, radiu lub telewizji. Najprostszym sposobem jest wklejenie reklamy w miejscach, w których Twoim zdaniem można je zgubić. I nie zapomnij wspomnieć o nagrodę. To motywuje ludzi.

4. Otwórz drzwi samemu

Możesz spróbować otworzyć drzwi za pomocą improwizowanych narzędzi. Doskonały byłby mały stalowy drut o średnicy . Jeśli jest zbyt gruba, nie może ściskać się między ciałem a drzwiami lub między ścianą boczną drzwi a szklanką. Na końcu drutu należy założyć haczyk, który po włożeniu do wnętrza, pomoże albo popchnąć lub pociągnąć za boki zamykające (otwarcie). Na pewno widziałeś takie rzeczy w filmach. W rzeczywistości jest to również możliwe.

5. Zadzwoń do centrum obsługi samochodu.

Jeśli masz przyjaciół lub znajomych pracujących w warsztatach samochodowych, możesz zadzwonić do nich i wyjaśnić sytuację: "Straciłem kluczyki samochodowe, co mam zrobić?" Najprawdopodobniej wyślą specjalistę do otwarcia drzwi. Jeśli nie masz takich połączeń, możesz zadzwonić do najbliższego punktu serwisowego. Mistrz wyposażony jest w zestaw narzędzi i otworzy drzwi w ciągu kilku minut. Tylko on będzie musiał przedstawić dokumenty dotyczące prawa do posiadania. Lepiej stosować tę metodę tylko w skrajnych przypadkach. Na przykład, gdy w kabinie są bardzo ważne dokumenty lub zwierzę. Jeśli alarm zostanie wyłączony podczas otwierania, odłącz przewody od zacisków baterii.

Wnioski

Więc poradziliśmy sobie na temat sytuacji, gdy właściciel stracił klucze do samochodu. Co robić w tym przypadku, teraz wiesz. Ważne jest, aby pamiętać, że dopóki ich nie znajdziemy, Twój żelazny ptak znajduje się w strefie ryzyka. Oszuści mogą kraść je lub wyciągnąć z salonu wszystkie kosztowności. Jeśli więc klucze nie zostały znalezione w ciągu dnia, podejmuj działania w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa. Zadzwoń do holownika i pozwól mu zabrać samochód w bezpieczne miejsce: do oficjalnego dealera, do płatnego parkingu lub do garażu. Pomoże to uniknąć nieprzewidzianych okoliczności. Aby nie zapytać w ogóle: "Co zrobić, jeśli zgubiłeś klucze do samochodu?", Zawsze warto trzymać duplikat w bezpiecznym miejscu.