592 Shares 4112 views

autobusy MAZ 103, 105, 107, 256: Charakterystyki techniczne modeli

transport pasażerski na trasach miejskich, a między osiedli – popularny i bardzo opłacalne rodzaju usług. Jednak wymagania stawiane przez przedsiębiorstwa transportu pasażerskiego wymagają właścicieli okresowo aktualizować taboru swoich firm. Wynika to z faktu, że codziennie są nowe kryteria bezpośrednio związane z bezpieczeństwem i komfortem pasażerów. Zakup drogich autobusów zagranicznych robione nie stać na każdym przedsiębiorstwie i eksploatacja pojazdów starszych nieuchronnie doprowadzi do pozbawienia licencji. Wyjściem z tej sytuacji jest znalezienie samochody od producentów krajowych.

Nowoczesny i bezpieczny autobus. MAZ – alternatywa dla zagranicznych producentów

Prawdopodobnie jeszcze pamiętam czasy kiedy drogi miast i przedmieść wahadłowo trochę stary liazę, Laz i „Ikara”, przewożące pasażerów w wielu różnych kierunkach. Są one jednak nie tylko przestarzałe, ale również nie spełnia nowoczesnych standardów bezpieczeństwa i komfortu, a to oznacza, że trzeba zaktualizować flotę. Autobusy MAZ – alternatywny sposób wyjścia z sytuacji.

Dzięki nowoczesnym rozwoju, projektanci MAZ stworzyliśmy szereg autobusów MAZ, które są obecnie bardzo potrzebne ze względu na swój nowoczesny design, komfort i spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa pasażerów. Po rozpadzie Związku Radzieckiego niegdyś wybitny producent motoryzacyjny doświadczył bardzo trudne czasy. Wraz z tym istnieje potrzeba kompletne odnowienie floty, do świadczenia usług transportu pasażerskiego. A w 1996 roku zjechał pierwszy autobus MAZ, który stał się substytutem długi czas moralnie i technicznie przestarzałe „Icarus”.

Pierwszy model, mimo że spełnił wszystkie wymagania, był daleki od doskonałości i stale doskonalone w czasie. Wraz z nim opracował nowe warianty, które, ze względu na jego jakość, zdobył zaufanie i są szeroko stosowane zarówno w domu jak iw przestrzeni poradzieckiej.

Krótka charakterystyka techniczna silników zainstalowanych w autobusach MAZ

dane techniczne model silnika
Mercedes-Benz OM 906LA DEUTZ BF6M.1013ES MMZ D 260,5 MMZ D 245,30
przemieszczenie l 6,370 7,146 7.150 7.100
Moc litrowy silnik. a. 231 237 230 170
Liczba cylindrów 6 4
paliwo zużywane diesel

Autobus MAZ-103 dla miejskiego transportu pasażerskiego

Jej wymiary to:

  • Długość 11.985 m.
  • Szerokość 2,5 m.
  • Wysokość 2,838 m.

wewnętrzne drzwi wyposażone w trzy 1,2 m szerokości, a gdy liczba siedzeń, która mieści się w zakresie od 21 do 28, może pomieścić 70 – 110 pasażerów. wysokość od 2,37 m kabina, która sprawia, że komfort jazdy nawet dla osób, których wzrost jest więcej niż 190 cm, a szerokość przejścia między siedzeniami. – 73 cm płyn grzewczy i całkowicie niezależny od urządzenia magistrali zasilającej. Realizowane jest to poprzez system ogrzewania silnik 30 kW. To również sprawia, że łatwiej uruchomić silnik podczas pracy pojazdu w niskich temperaturach otoczenia. Kabina kierowcy jest ogrzewana za pomocą oddzielnego systemu ogrzewania powietrza, którego moc wynosi 2-2.2 kW.

Gama jednostek napędowych, które są zainstalowane w autobusach, składa się z trzech silników. Mercedes-Benz OM 906LA i Deutz BF6M.1013ES – cztery cylindryczne zespoły napędowe napędowy produkcji obcych, które działają wspólnie z automatycznych przekładni ZF i Voith Diwa. Silnik napędowy w postaci domowego D-MEM, 260.5, który jest umieszczony w parze z przekładnią manualną pięć Praga 5PS 114,57.

Wspaniałe pojazdy do lotu miejskiego i podmiejskiego

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji o szerokości 2,5 m i wysokości 2.838 m autobus MAZ
107 posiada dużą liczbę miejsc, która może wahać się od 24 do 30, a całkowita pojemność wnętrza jest teraz do 150 pasażerów. Jest tak ponieważ długość ciała wzrosła i 11985, a nie 14.480 m. Model ten jest wyposażony w autobusie tylko w linii czterocylindrowy agregat napędowy Mercedes-Benz OM 906LA. Jego objętość robocza 6,3 litra. Para jest przekładnia automatyczna, co umożliwia maksymalną prędkością 78 km / h.

Duża pojemność na trasach miejskich

Autobus MAZ-105 – wielki model transportu pasażerskiego szczególnie dużą zdolność do transportu miejskiego. Ten autobus przez cech konstrukcyjnych i dwóch salonach artykulacyjnych razem, sięga prawie 18 metrów długości i wyposażony w czworo drzwi. Ich wielkość jest uważana za standard dla transportu, podróż przeznaczony do poruszania się po mieście, i wynosi 1,2 m. Podobnie jak w przypadku dwóch powyższych modeli, MAZ-105 niskopodłogowy autobus jest, jak wskazuje na wysokości pierwszego kroku w stosunku do ziemi, która wynosi 34,5 cm. Ta figura – jeden dowód na to, że cały rozwój został założony komfortu pasażerów, i pasują do pojazdu nie jest utrudnione nawet starszych lub młodych wzrostu. Z takich imponujących wymiarach w kabinie autobusu znajduje się tylko 36 miejsc. A szacowana pojemność pasażer nie powinien przekroczyć 160 osób.

Jednostka napędowa jest zainstalowana w tym modelu – Mercedes-Benz OM 906LA. W parę przebiegów z nim automatyczne transmisji. Maksymalna dopuszczalna prędkość – 70 km / h.

dziecko pasażer z Białorusi – najlepszym rozwiązaniem dla podmiejskich lotów

Autobus MAZ-256 – doskonałym rozwiązaniem dla firm i flot, które świadczą usługi dla długodystansowego transportu pasażerskiego na średnich dystansach. Dzięki małym wymiarom magistrali wnętrze umieszczone siedzenia 28 i wielkość bagażnika osiąga objętość 2 metrów sześciennych. Ciało transportu pasażerskiego, a także autobus MAZ 251, wykonana z tworzywa sztucznego. I wszystkie panele są przyklejone do ramy. Ponadto, producent ma kilka opcji maszyn: autobus turystyczny, autobus i pojazdy dla ruchu pasażerskiego dalekobieżnego.

Magistrali MAZ-256 jest wyposażony w jednostkę zasilania MMZ D-245,30 i mechanicznego pięciostopniową Saaz-695D. Ten tandem umożliwia prędkość 110 km / h.