545 Shares 6083 views

Camper – motorhome trailer. Domek na kółkach

Kemper – jest doskonałym rozwiązaniem dla osób podróżujących. Samochód kempingowy pozwoli uniknąć wielu procedur przygotowawczych, które nie mogą być ignorowane podczas podróży samolotem, pociągiem i innych środków transportu. Nie ma potrzeby, aby szukać i zarezerwuj nocleg, formalności kupić bilety.

Przyczepa motorhome łączy komfort ich własnych domach i samochodach zdolność do poruszania się. To połączenie sprawia, że tak popularne.

Czym jest dom na kółkach

Kemper – jest drogą przepływu i pobytu, które zastąpiły wózki, których użyto poprzednio nomadowie. Są to samochody dostawcze, urządzone pokoje, przyczepy, które podróżują kosztem ciągnika.

Większość domów telefony są wyposażone w ogrzewanie, zaopatrzenia w wodę (zimną i nawet gorąco), kuchnię i część wypoczynkową. Wnętrze jest najczęściej proste. Ale są też luksusowe modele. Są one wyposażone w miękką końca (włącznie z elementami chromu, skóry i innych materiałów), szkła prezentuje w kuchni, klimatyzacji i innych droższych urządzeń.

zalety

Kemper posiada szereg zalet w stosunku do innych metod podróżowania. Ta opcja jest odpowiednia do podróży tymczasowej, jak również do zamieszkania. Jest to popularna praktyka w niektórych krajach (na przykład w Stanach Zjednoczonych). Jednak w naszym przypadku nie jest jeszcze powszechne.

Jeśli nie w jakości obudowy, a następnie zastąpienie ogrodzie camper jest idealny. Nie trzeba dużo miejsca. Tak, a minimalna konserwacja. Przyjechałem tam gdzie chciał, odpoczywał i lewo.

Podróżować w komfortowych domów mobilnych. Nie ma potrzeby, aby zatrzymać się w hotelach. Nie ma potrzeby, aby zbierać i nosić swoje rzeczy. Są zawsze tam.

Dostępne rozmiary camper

Domek na kółkach może być dowolnej wielkości i wagi. Ich waga zazwyczaj wynosi nie więcej niż 3,5 tony. Wynika to z faktu, że w tym przypadku jest wystarczające, aby przejść do kategorii „B” o tożsamości kierowcy. Jednak wciąż mają imponujące rozmiary.

Pewne typy do 14 ton. Zazwyczaj jest to luksusowe obozowicze, wyposażony nawet w basenie. Niektóre z nich mogą nieść małych samochodów.

Wymiary kempingowych i może się znacznie różnić. Długość może wynosić do sześciu lub siedmiu metrów, a w niektórych indywidualnych przypadkach – nawet dziesięciu metrów. Najczęstszym szerokość – 2,3 m.

Podstawą do tworzenia domów mobilnych

Domek na kołach montowane na podwoziu z innych typów urządzeń. Są one produkowane w różnych krajach, w tym w Ameryce, Anglii, Francji, Niemiec.

Większość wczasowiczów dokonanych na podstawie minibusów, jest obecnie produkowany na podstawie „Fiat Ducato” platformę samochodu. Również popularny jest model oparty na samochód „Ford Transit”. Ich producenci oferują opcje "Renault Master", "Iveco-Daily", "Mercedes Sprinter".

Europejscy producenci samochodów oferują takie marki jak obozowiczów "Knaus" (Niemcy), "Uribe" (Holandia), "Prestige" (Niemcy, Włochy). Nawet krajowego przemysłu motoryzacyjnego sugestie.

typy

Camper – ogólny termin, który obejmuje kilka odrębnych typów domów mobilnych. Niektórzy producenci mogą się nieznacznie zmienić nazwę gatunkową. Ale większość z następującą klasyfikacją jest używany:

 • Wnęk charakteryzują się tym, że łóżko dla dwóch osób znajduje się nad kierowcą. Z tym wyglądem różni się od innych rodzajów samochodów. Jego wysokość wynosi trzy i pół metra. Wielkość tego telefonu domu może pomieścić firmę siedmiu. Przez cały ten jego ciężarem trochę. W większości przypadków, to kategoria „B” po prawej stronie.
 • Karawany są znacznie tańsze niż w domu silnika na koła. Przyczepa samochodów kempingowych ma duże wymiary (do sześciu metrów). Rozczarowujące jedną poważną wadę – akumulator nie może być ładowany podczas pracy ciągnika. Powoduje to konieczność generatora.
 • Zintegrowany zbudowany na platformie samochodu czas. Ale brać z niego tylko podwozie i panel przedni bez kabiny. „Dom” jest w pełni zintegrowana. Ze względu na swoją konstrukcję, ten typ obozowicze mają dużą manewrowość, wysoką wydajność i przyzwoitą prędkość.
 • Semi-Integrated są dobrej jakości do ceny. Przestronne wnętrze, ale kładzie nacisk na prostotę i funkcjonalność.
 • Mieszkalnych minivany zewnętrznie nie różnią się od zwykłych samochodów. „Żywy” pokój znajduje się w zwykłym ciele. Samochody przyczepa campingowa ma praktycznie te same cechy zarządzania, użyteczność, elastyczność, że jego prototyp. Małe wymiary znieść swoje piętno. Na przykład, aby uzyskać sen, być może trzeba złożyć stolik lub coś podobnego. Pomimo tego, że mają wszystko, czego potrzeba: prysznic, toaletę, łóżko, lodówka, kuchenka.

 • Składane camper jest namiot, rozłożone na platformie. Po złożeniu, wygląda jak zwykła przyczepa. Wadą jest to, że za każdym razem, gdy jest to konieczne do demontażu i montażu.

Camper na podstawie „Gazela”

Rosyjski przemysł samochodowy sugestie karawany. idą na podstawie „Gazela”. Samochód ma napęd na cztery koła i jest zaprojektowany jako camper z niszy.

Ściany samochody składają się z paneli warstwowych, które ma pięć warstw. Zewnętrzne i wewnętrzne boki są pokryte wzmocnionego tworzywa sztucznego. Kąty zakończeniu profil aluminiowy. Nad alkowie jest kabina, co jest typowe dla tego typu samochodów kempingowych.

Podłoga podwójna z podium. Wewnątrz ukryte komunikacji: ogrzewania, zaopatrzenia w wodę.

Może dostać się za pośrednictwem strony drzwi. Dla wygody etapie są obniżone.

Pakiet zawiera wszystko, czego potrzeba kamperów:

 • WC (WC dziesięć litrów).
 • Jeden pokój w alkowie.
 • Kolejne podwójne jest możliwe, aby uzyskać dodatkową na końcu sali.
 • Lodówka pojemność sześćdziesiąt litrów.
 • Ogrzewanie jest połączony z kotłem do ogrzewania wody.
 • Kuchenka gazowa z dwoma palnikami.
 • Zlewozmywak ze szklaną pokrywką.
 • Zbiornik z tworzywa sztucznego do zbiornika wody czystej sto litrów.
 • Pojemnik z tworzywa sztucznego do ścieków osiemdziesięciu litrów.
 • Oświetlenie moc 12 watów.
 • Schemat 220 V.
 • Trzy klapa wentylacyjna (w łazience, alkowy i „dom” z tyłu).
 • Okna zamknięte i siatki kurtyny.
 • Meble wykonane ze sklejki, pokryte plastikiem.

Mobile home własnymi rękami

Kemper – jest to rodzaj technologii, które mogą gromadzić się. Aby to zrobić, trzeba będzie znaleźć podstawę. Idealne stary autobus. Niektórzy rzemieślnicy robią nawet całkowicie drewniany dom na kółkach.

Tylko poprzez odpowiednią edukację (inżynieria, budownictwo) można właściwie zorganizować wszystko w środku. Więc nie zbliżać to pytanie nie znając podstaw. Lepiej wydać trochę i kupić gotową wersję.