561 Shares 2173 views

VAZ-2114 Pompa benzyna: Zasady działania urządzenia, układy i typowe uszkodzenie

W nowoczesnych samochodach, VAZ-2114 i to jest naprawdę, a nie układ paliwowy gaźnika zainstalowany wtryskiwacz. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w nowoczesny silnik z wtryskiem paliwa. Innym ważnym urządzeniem w systemie elektroenergetycznym z samochodem VAZ-2114 – pompa paliwa. Ta pompa znajduje się w zbiorniku paliwa. Głównym zadaniem tego urządzenia – aby utworzyć ciśnienie robocze w układzie paliwowym. To może być do 8 atmosfer, ale częściej paliwo jest pompowana pod ciśnieniem w temperaturze 300-400 kPa. Jeśli chodzi o wydajność, to urządzenie może pompować do 80 litrów paliwa na godzinę.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych systemów w samochodzie VAZ-2114, pompa paliwowa może zakończyć się niepowodzeniem. W odniesieniu do żywotności, może się znacznie różnić, ponieważ w znacznym stopniu wpływa na jakość paliwa. Pod uwagę jego strukturę, zasadę działania, a także typowe błędy i technik naprawy i wymiany.

Jak działa układ paliwowy VAZ-2114

Układ zasilania zawiera moduł przewód paliwowy a także filtry i wtryskiwacze. Moduł pompy paliwa obejmuje bezpośrednio, czujniki poziomu, pływak, jak i podstawową siatkę filtra paliwa.

pompa paliwa netto VAZ-2114 znajduje się w rurze ssącej. Różni się ona od struktury o drobnych oczkach, a zatem zachowuje duże zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do uszkodzenia części układu pompy i zasilania.

Konstrukcja pompy paliwowej

Jeśli chodzi o sam przedmiot, jest to typ membrany. Zasada jego działania opiera się na napędzie elektrycznym. Zasilanie do pojazdu odbywa się przez sieć. Głównym składnikiem – specjalna membrana, że podczas pracy silnika może wykonywać ruch posuwisto-zwrotny.

Węzeł systemu membran lub gidronagnetatelya musi zaprojektować zawór upustowy , który służy do obniżenia ciśnienia. Jest też zawór zwrotny znajduje się na wylocie z urządzenia. Jest to konieczne w celu zapobieżenia penetracji paliwo z układu zasilającego do zbiornika. Ponadto, prowadzi się za pomocą zachowania ciśnienia w układzie, gdy pompa jest wyłączona.

W odniesieniu do zasady działania gidronagnetatelya mechanicznej, są one podzielone na pomp odśrodkowych i wyporowej. Były może być typu turbiny, gdzie obrabiany jest podobny do wirnika z dużą liczbą ostrzy. Drugi bieg może być typu wałek.

Samochód VAZ-2114 pompa paliwa stale myte za pomocą cieczy palnej, nawet jeśli paliwo w trochę zbiornika. Ta konstrukcja służy do silnika elektrycznego jest chłodzony, ponieważ w procesie tym jest ogrzewany wystarczająco mocno.

Zasada działania

Tak więc, pompa paliwa wtryskiwacza VAZ-2114 – jest to jak małego silnika elektrycznego, który doprowadza paliwo i pompowania, aby utworzyć wymagany poziom ciśnienia w układzie szyny paliwa i paliwo.

W momencie, gdy zapłon jest włączony, sygnał z komputera dochodzi do tego elementu. Obok urządzeniu płynie prąd. Pierwszych kilka sekund obrotów silnika (to jest konieczne w celu wytworzenia wymaganego ciśnienia roboczego). Co ciekawe, że jeśli w dwóch lub trzech sekund, komputer pokładowy nie otrzyma żadnych danych z pompy, to wyłącza silnik elektryczny. Odbywa się to dla bezpieczeństwa.

Można usłyszeć, jak zacznie się pompa paliwa w pierwszych sekundach po uruchomieniu silnika. W ten sposób paliwo jest zasysane przez rurę bezpośrednio do pompy, a następnie wyświetlony za pomocą zaworu jednokierunkowego. Dalsze benzyny przechodzi przez filtr i do silnika. I tak to działa pompa benzyna VAZ-2114. Program jest dość prosta. Silnik elektryczny z pompą paliwa jest uruchamiany tylko wtedy, gdy prowadzi pojazd silnikowy.

Typowe usterki, ich objawy

VAZ-2114 – to wyjątkowy samochód, którego zakup nie wymaga dużych budżetów. kosztować również właściciel i obsługa jest tania. A nawet jeśli obsługa niektórych zagranicznych samochodów tańszych, tutaj części zamienne do VAZ tam szybciej i łatwiej w każdym sklepie, nawet w najbardziej odległych obszarach. Częstym problemem w samochodzie VAZ-2114 – pompa paliwa. On nie pompa paliwa.

Oto, na przykład, typowa sytuacja – silnik zgasł. Podczas próby uruchomienia samochodu, ona albo nie uruchamia się lub uruchamia, a nawet przejażdżki, ale po kilku metrach powrotem straganami. Po sprawdzeniu baterii jest tylko pompa benzyny. Rozważmy najbardziej typowe wady tej strony i dowiedzieć się, jak wyeliminować pęknięcia.

objawy uszkodzenia

Pierwszy znak, który mówi, że pompa nie działa – to banalne awaria silnika, aby rozpocząć. Naturalnie, jeśli silnik nie działa, wszystko może się zdarzyć, ale często po kontroli świec i wadliwego ECU nadal pompować.

Kolejny punkt – ciśnienie w układzie paliwowym. Gdy urządzenie jest OK, a następnie w linii wynosi 3,2 bar. Zgodnie z szyną paliwową 1,5 litra poziomu ciśnienia silnika w zakresie od 285 do 325 kPa, z silnikiem o pojemności 1,6 litra – od 375 do 390 kPa.

Jak to często bywa, to sytuacja, gdy pompa nie odbiera sygnału po włączeniu zapłonu. Zazwyczaj kierowca słyszy lekkie wibracje, które raportuje urządzenie normalnie operacyjny, ale w tym przypadku nie ma wibracji. Najczęściej problem jest w okablowaniu. Silnik może zacząć drgać przed lub tuż przy niskich prędkościach. Nie ma się uruchamiać pompy lub siatki sitko.

Wszystkie te problemy mogą być skorygowane. Nie od razu biec do najbliższego sklepu. Wymiana pompy paliwa VAZ-2114 będzie kosztować od 2000 rubli na zakup jednostki lub 1000 rubli przy zakupie tylko pompę. Wśród przyczyn może być również bezpiecznik, przekaźnik, luźna masa kontaktów elektrycznych.

System ciśnienie

Pompa, jak wiadomo, trzeba stworzyć ciśnienie w układzie paliwowym. Aby dokonać prawidłowej diagnozy lub w ogóle nie zawierają pompę, jest konieczne wykonywanie pomiaru ciśnienia. Tak więc, pod ciśnieniem normalnym na biegu jałowym – 2,6 atmosfer, a zapłon – 3 bez kontrolera słuchawki – 3.3, z mocowaniem ściekowe – 7. Po naciśnięciu pedału gazu pod ciśnieniem normalnym wynosi od 3 do 2,5 atm , Pomiary dokonywane są w tych stanach w manometr, który jest mały zasięg. Pod maską jest montaż, ciśnieniomierz z nim związane.

Jeżeli zapłon jest włączony miernik ciśnienia jest prawie zero, a uszkodzony regulator ciśnienia. Gdy ciśnienie na igle gazowej bliskie zeru – uszkodzona pompa paliwowa. Kiedy powoli pnący się, warto spojrzeć w jakim stanie filtr pompy paliwa VAZ-2114.

okablowanie Kontakt

Instrument pochodzi z trzech przewodów. Ten pozytywny kręgowego, odpowiednio, a ujemny przewodzący czujnika poziomu paliwa. Jednym z powodów, że pompa nie działa – niedożywienie. Po sprawdzeniu ciśnienia warto kontakty.

Można to zrobić za pomocą żarówki. Mocuje się je na drucie i dołączyć do zewnętrznej części gniazda pompy. Po włączeniu zapłonu światła powinny migać. Jeśli nadal nie działa, sprawdź styki wewnętrzne.

Jeśli podczas testowania zewnętrznego światła kontaktowe nie zapala się, po czym z kolei połączone negatywne i pozytywne kontakty, które są odłączone od pompy do ciężaru urządzenia, a następnie przełączać z pompą paliwa VAZ-2114. Gdy ujemny zacisk jest połączony z masą, a światło zamrugał – wadliwy kontaktu. Jeśli nie – nie działa pozytywny kontakt. Jeśli kontakt jest na przekaźniku i lampy oświetlone, to należy sprawdzić okablowanie z pompy do przekaźnika.

motor

Aby zweryfikować potrzebę to samo światło. Przewód jest przymocowany do jednego z zacisków mechanicznych, to zapłon. Jeśli lampka świeci i gaśnie, trzeba wymienić silnik.

waga

Jeśli styki wszystko jest w porządku, należy sprawdzić stan masy. To nie może być zbyt mocno zamocowane. Laczy je w obszarze hamulca ręcznego pod deską rozdzielczą. Aby sprawdzić i naprawić czyste plastikową część pod hamulcem ręcznym, usuń podłogi. Obcinane i mocno połączona z masą pompy.

przekaźnik

Gdzie jest masa, a przekaźnik znajduje. W idealnej sytuacji, czas na kilka sekund element zapłonowy uruchamia pompę i wyłączać. Jeśli poziom ciśnienia jest normalny, a przekaźnik nie działa prawidłowo, to trzeba zdjąć przedni panel, który zamyka kontakty dźwiękowych. Po stronie pasażera, można zobaczyć trzy urządzenia. Dno – to przekaźnik. Jeśli po obróceniu kluczyka kliknięć przełączników, to działa. W przeciwnym razie lepiej jest go zastąpić. Jest tani.

bezpiecznik

Jest to ostatni etap diagnozy. Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie jest bezpiecznik pompy paliwa VAZ-2114, znajduje się w tym samym miejscu i przekaźnika. Można zauważyć z kabiny. Aby dostać się do jego najlepiej przez maskę.

Więc pod maską blisko przedniej szyby jest skrzynka. To musi być otwarte i patrzeć na górną osłoną. Obecna siła jego 15 A. Ponadto, mówi, że do szyny paliwowej. Jeśli bezpiecznik kontaktu, a następnie jest on żyje. Jeśli kontakt nie jest w porządku, bezpiecznik należy wymienić.

Są to typowe usterka ten węzeł, a tym samym powyżej opisany sposób można je testować.