794 Shares 4816 views

Bus „Bogdan”: wydajność silnika, zużycie paliwa, naprawy

Jeśli masz co najmniej raz był w największych miastach w środkowej i zachodniej Ukrainie, potem na pewno widzieliście autobusów pod marką „Bogdan”, a nawet poszedł do nich. Jest całkowicie ukraiński maszyna, i sprawia, że są unikalne w kraju sprawującego „Bus Cherkasky”.

Skład produktów jest dość szeroki, ale dziś tej marki produkowane różne modyfikacje maszyn A092 A093. Zobaczmy, co autobus „Bogdan”. Dane techniczne i design – w dalszej części tego artykułu.

autobus z zewnątrz z Ukrainy

Choć autobusu i zbudowany na Ukrainie, okazało się wyglądać dość nowoczesny. Jawne roszczeń w projekcie nie widać, ale to całkiem ładny. Korpus ma kształt lekko zaokrąglony, gładki kształt. Jest to optymalne rozwiązanie dla małych autobusów miejskich. Ciało zostało zaprojektowane we Lwowie w obiektach dawnego Instytutu Wzornictwa. Na zewnątrz można zobaczyć coś japońskiej. Ale nie można nazwać wypadkiem. A jednostka napędowa, a większość z głównego podwozia węzłów autobusowych są dostarczane japoński Isuzu. Będziemy patrzeć na to, co autobus „ISUZU Bogdan” specyfikacji, ale najpierw opisze korpus urządzenia i wnętrze.

technologia tworzyw sztucznych

Przednia i tylna strona urządzenia wyposażona jest w płyty z tworzywa sztucznego formowanego korpusu. Więc ukraiński producent wygrał korozji. Zastosowanie tworzyw sztucznych mogą ponadto szybko i ekonomicznie uaktualnić samochód, ponieważ tworzywa sztucznego, w przeciwieństwie do metalu jest traktowany o wiele łatwiejsze i nie wymaga zakupu drogich umiera modeli.

Ukraińska Czerkasach to okazja, aby stać się aktywnie stosować i wykorzystywać je do maksimum. Zamiast metalu plastikowy grzejnik krata jest całkowicie gładki panel. Jak Ukraińcy uważają, że wygląda bardzo nowoczesny i europejski, do tego samego tworzywa sztucznego jest bardzo łatwe do ustalenia, po prostu trzeba trochę kleju epoksydowego. Sądząc po słowach kierowców w pojeździe, takich jak autobus „Bohdan”, specyfikacji całkowicie zaprojektowany zgodnie z tą zasadą. Tu wszystko jest przemyślane.

Boki korpusu wykonane są ze stali ocynkowanej. Ma podłużny tłoczonych elementów. Tylna szyba w tym autobusie jest wykonany z dwóch części. inżynierowie go z Czerkasy poszedł ze względów ekonomicznych. W razie uszkodzenia trzeba będzie wymienić tylko jedną połowę.

Nazwa modelu autobusu, indeksu i innych symboli w Czerkasach wolał po prostu narysować zwykłą czarną farbą.

kierowca

Wszystko jest proste i praktyczne. Siedzenie kierowcy ma wygodne dopasowanie do osi podłużnej i oparcie można regulować kąt. Zdobi workplace japoński deskę rozdzielczą. Z pomocą inżynierów zwrócił się nadają wnętrzu elegancji. na desce rozdzielczej do przodu japoński zamknięte wspólną szklankę. Integralną i bardzo praktyczny design, ale w słoneczny dzień, słońce tworzy odblaski na nim.

kierownica ma małą średnicę i świetnie leży w dłoni. Istnieje wiele poczucie, że „w rękach” samochodu osobowego zamiast autobusu. „Bogdan” specyfikacja jest dość zaawansowany. Wyrafinowane CAT H-kształtnego obiegu przesunięcie z małym rozmiarze dźwigni korotkohodnaya przypominają także do samochodów osobowych. Stanowisko kierowcy jest oddzielony od reszty wewnętrznej ściany i ogrodzenia. Ogrodzenie, jednak nie jest to konieczne, ponieważ siedzenie kierowcy ogrodzony elewację, która ukrywa silnik.

komfort pasażerów

Autobusy nie są budowane dla kierowców i do przewozu osób. W związku z tym oferuje autobusów „Bogdan”? Dane mówią o wygodę i komfort dopasowanie. mała klasa autobus ma dwie szerokie drzwi. Luz „Bogdan” jest tylko 610 mm, dzięki czemu maszyna jest uważana za niskopodłogowy, co jest szczególnie wygodne dla pasażerów. Miejsca przeznaczone do akumulacji pasażerów tam autobus, ale istnieje szeroki korytarz. Jeśli mówimy o liczbie miejsc, urządzenie posiada gniazdo 21 i może pomieścić około 30 pasażerów stojących. siedzi po lewej, po prawej – podwójne jednym rzędzie. Zgodnie z normami europejskimi i ukraińskich standardów, odległość między oparciami być 700 mm. „Bogdan” oferuje więcej niż wygodne – 800 mm.

Z tyłu znajdują się wygodne szyny w przypadku nieostrożnego jazdy po drogach Ukrainy. Ludzie, którzy są „szczęście” do siedzenia w samochodzie nad nadkolami, będzie musiał zginać nogi. Jednakże, nie jest to zbyt naruszają komfort.

Bus „Bogdan” – specyfikacje techniczne, naprawy i konserwacji

Maszyny wyposażone w nowoczesne japońskie Isuzu silniki wysokoprężne o pojemności 4,6 l dla miast czy silnik 4,7-litra do podmiejskich autobusów. czterocylindrowy turbodiesel moc, wyposażony oprócz chłodnicy sprawia, 148 KM Maksymalna prędkość 85 km / h na pierwszy silnik i 105 km / h, w drugim przypadku.
Urządzenie posiada układ dla łatwego montażu na ramie z rosnącym kabiny. Dzięki staraniom japońskich inżynierów, którzy zaprojektowali silnika, naprawa i konserwacja jednostki jest prawie nie potrzebne. Jednak, aby utrzymać silnik jest również bardzo proste. Na przykład, jeśli chcesz dostać się do wymiennika ciepła, który jest często poza kolejnością w sprawie tych maszyn, konieczne jest demontaż całego systemu zasilania. naprawa silników wymagają tylko oryginalnych części zamiennych. Nawet eksploatacyjne muszą całkowicie oryginalny.

Naprawa i konserwacja

Odnosząc się do tej kwestii, należy stwierdzić, że elementy urządzenia, które nie są wykonane w Japonii, mówiąc słaby i nieodpowiednich. Większość autobusów mieć problem z okablowaniem, hamulców i sprzęgła. Jest to również z biegów zamówienie wycieraczek. Odnotowano przypadki pożaru tych maszyn.

Bus "Bogdan" – dane techniczne, zużycie paliwa

Urządzenie jest wyposażone w zbiornik 100 litrów. korek zbiornika posiada blokadę. Zużycie paliwa w paszporcie na „Bogdanov A091” wynosi 15 litrów / 100 km na autostradzie lub 21 litrów w środowiskach miejskich. maszyna A092 jest prawie takie same apetyty.

Sprzęgła i zmiany biegów

Sprzęgło – układ cierny jednotarczowy sucha wyposażone w siłownik pneumatyczny. PPC jest w przypadku miasta, „Bogdan” – 5-biegowa manualna i charakterystyk technicznych autobusów „Bogdan” w wersji podmiejskiej – 6-biegową manualną skrzynią biegów. Skrzynka ma dobre cechy i opinie. Przełączanie niezwykle jasne i pouczające.

W samochodzie

Japońskie silniki turbodiesel badane, testowane i dość proste. Ponadto, są one niezawodne działanie. Silnik jest mocny i charakterystyczny trakcji. Urządzenie jest łatwo rośnie, dzieło jego elastyczne, wybacza kierowcy zły bieg. Model City ma normalny trend w środowiskach miejskich, a przyspieszenie do 100 km / h zajmuje miejsce na 35 sekund. Silnik nie jest głośno, że ledwo szumi.

Zawieszenie i hamulce

Trzeba powiedzieć o gładkości prowadzeniem pojazdu. Specyfikacje „Bogdan” autobusy potwierdzić, że jest ona ustawiona-resorach powietrza Taurus spółki. Maszyna wyposażona w sprężyny zawieszenia przedniego zależne. Hamulce dwuobiegowe wyposażony w napęd hydrauliczny. Jeśli zbierzesz kolejność car-to-można dostać ABS. Cztery koła hamulce bębnowe. W podmiejskiej wykończeniem – hamulce tarczowe z przodu i tyłu bębna.

Mechanicznej hamulca, przekładnia ma również hamowanie i pomocniczy hamulec silnikowy, wyposażone w elektroniczny zawór podciśnieniowy. Nie jest konieczne, aby je zbyt często korzystać. Kierowcy, którzy pracują dla „Bogdan”, mówiąc o zużyciu paliwa, jeśli włączyć zwalniacz.

Konkludując

Tak, zorientowaliśmy się, co jest „Bogdan” osiągi silnika autobusu. „Bogdan” – to jest dobry trener dla miasta. Maszyna posiada zwrotność odwrócenie koła. Powierzchnia szyby kabiny jest również zadowolony. Warto zauważyć, japoński diesel. Ogólnie, parametry techniczne autobusów „Bogdan” A092 i jego „brat” A091 z należytą starannością całkiem przyzwoity.