217 Shares 3816 views

zgłoszenia metalu. Instrukcja obróbki metalu. hydraulika

Konieczność przetwarzania wyrobów i konstrukcji metalowych odbywa się w różnych obszarach. Ślusarstwo używać do takich zadań szeroki zakres wsparcia instrumentalnego, a wśród nich – wszelkiego rodzaju pilarki, wiertarki, piły i urządzeń ściernych. Poziom podstawowy jest taki sam plik, który jest używany przez i dla celów domowych oraz specjalistycznych warsztatach. delikatne, miękkie obróbkowe umożliwiają maksymalne parametry powiększania przedmiotu obrabianego pożądanych parametrów. Jednak, aby zrealizować wysokiej jakości metalu zgłoszenia konieczne jest odpowiedzialne podejście do wyboru narzędzia roboczego.


cele zgłoszenia

Wykonując takie przetwarzanie następuje zebranie z powierzchni metalu. W zależności od charakterystyki zastosowanego narzędzia aktywna warstwa może zawierać od jednego do kilku milimetrów. Zazwyczaj instalacyjnych w tym kierunku, przyczynia się do wytworzenia optymalnej jakości półwyrobu dla późniejszego stosowania w budownictwie lub jako niezależny obiekt. Sposób pracy umożliwia wytworzeniem wyrobu o określonym kształcie, wielkości i aby zapewnić zakrzywioną i prostą powierzchnię do późniejszego mocowania części lub struktury.

Operacji skalowania mogą być różne w zależności od zastosowania końcowego przedmiotu. Na przykład, małe elementy służą imadła i ścierne z minimalnym działaniem mechanicznym. Z drugiej strony, duże półwyroby metalowe mogą być podawane bezpośrednio do miejsca ich montażu, a nawet operacji.

Urządzenie jest plikiem

Pliki w wyglądzie jest mały bar, zabezpieczone gęstego grzebienia zęba. Nacięcia są przeprowadzane według różnych schematów i różnych wielkościach. W ten sposób, jedno umieszczone pod kątem około 80 ° w stosunku do krawędzi przyrządu. Stosowany również podwójne wycięcie. W tym przypadku rozważany kąt 55 ° na dnie i 70 ° – na wierzchu. Zęby określenia skuteczności działania ściernego, który przewiduje konkretny plik. GOST pod numerem 1465-80 przewiduje również, że baza musi być wykonana ze stali narzędziowej znakiem Y13. Również złożyć część robocza ma trzon, który może działać uchwyt. Ale istnieją modele, w których cała powierzchnia metalu reprezentowane przez blankami karby.

Różnorodność plików

Pliki są oddzielone od wielu parametrów, a wśród nich – .. długość, kształt, liczbę cięć na 1 cm, i tak dalej, nie DRACHEVO modelu powierzchni, którego zęby są ułożone większa. Zgodnie z tym, takie narzędzie nadaje się do obróbki zgrubnej części. Przeciwstawne modele DRACHEVO są w porządku plik, inny niż płytkie nacięcia. W razie potrzeby dokładnych wykrojów eyeliner dla wprowadzenia elementu punktu w mechanizm, który wykorzystuje małe zęby. Rozróżnić narzędzia i rodzaje powierzchni. W szczególności, plik płaski można nazwać podstawowy model, chociaż spektrum zadań rozwiązywanych przez nią poważnie ograniczona. technologia produkcji takich modeli jest bardzo proste, a to ze względu na ich niską cenę i szerokiej dystrybucji. Jednak bardziej zaawansowane technologicznie i wszechstronny w plikach aplikacji uznawanych kulisty, jak pokazano w różnych odmianach. Na przykład, należy przydzielić okrągły, półokrągły, prostokątny wersje w kształcie rombu i.

Wymagania dotyczące budowy plików

Niezależnie od konfiguracji urządzenia oraz lokalizacja twarze, istnieją pewne ogólne wymagania dotyczące pliku. Narzędzie jakości musi mieć wystarczającą twardość i ostrości nacięcia dla optymalnego przylegania do płyty podstawowej. Istnieją przepisy regulujące układ odcina się. Specjalne wymagania dotyczą wąskiego zgrzyt. GOST 1465/80 nakazuje jego wytwarzania, tak, że pojedyncze nacięcie kąt 65 °. Liczba zębów na wąskich bokach podstawy powinna odpowiadać liczbie wycięć znajdujących się na szerokich bokach.

Głównym wąskim boku pilarki typu plików jest tylko na wycięciach wystających części równoległe. Szczególne wymagania dotyczą kolisty narzędzia. Modele półkoliste powinny być wykonane z plastrami zębów, choć są wyjątki, a użyte do tego typu tradycyjnego wcięcia.

Workflow

Najpierw przygotować warunki niezbędne do technicznego wdrożenia działań. Głównym wymogiem dla jego organizacji jest niezawodne mocowanie przedmiotu obrabianego. Najczęściej stosuje się w tym celu imadle, dzięki czemu element do uzyskania stabilnej pozycji. Praca zaczyna się od wstępnego odpędzania. W obecności rdzy na powierzchni materiału lub skalowanie wyeliminować plik bękarta. Oznacza to, że w tej części metalu użytego surowca zgłoszenia, w których pożądane jest, aby użyć starego narzędzie, ponieważ praca z powierzchniami problemowych szybko nosi plików.

Następnie można rozpocząć ścierania. W zależności od stanu detalu w tym miejscu wybierany jest bardziej efektywne i dokładne narzędzie do przetwarzania. Należy dbać o przyczepność, które mogą mieć wpływ w trakcie składania. Gąbka może chronić za pomocą specjalnych wkładek wykonanych z mosiądzu, miedzi lub aluminium. Wybór materiału zależy także od charakteru przetwarzaniu – i intensywne niż grubsze, sztywniejsze pasek musi być.

Zalecenia dotyczące wykonywania techniki zbioru

Przywary są ustawione tak, że ich szczęki były na poziomie łokcia. Podczas zgłoszenia należy półobrót do urządzenia – w odległości około 20 cm od krawędzi stołu. Obudowa jest utrzymywana prosto, ale obrócony o 45 ° w stosunku do wzdłużnej osi imadle. Optymalne ułożenie stóp – ramię szerokości od siebie, ze swojej lewej nogi można obracać w kierunku ruchu narzędzia. Taka pozycja zapewnia najbardziej stabilną pozycję ciała, pozwalając na swobodny zgłoszenia metalowej nawet z lekkim nachyleniu do pracy kontroli jakości obudowa przodu. W trakcie operacji pliku odbywa się prawą ręką tak, że głowica uchwyt spoczywał na dłoni.

zgłoszenia mechanizacja

W ostatnich latach, wielu tradycyjnych narzędzi ręcznych pomyślnie przeszedł w postaci urządzeń elektrycznych o wysokich właściwościach technicznych i operacyjnych. Został poddany modernizacji i wodno-kanalizacyjnych, z takim skutkiem, że mistrz dostał maszyny pneumatyczne do cięcia metalu. W ogólnym ręcznego przemieszczania koncepcja została zachowana, ale działanie siły zapewnia silnik elektryczny. Jako elementy pracy działają jako dysze z powierzchni ściernych.

Oprócz narzędzi pneumatycznych są szeroko stosowane i urządzeń pamięci masowej i sieci. Na przykład pliki taśmowe wyposażone ostrzami tnącymi i skutecznie przeprowadzić dokładną dot różne wykończenie powierzchni metalowych. Zalety urządzeń zmechanizowanych obejmują jakość obróbki, szybkość i bezpieczeństwo procesu. Jednak wysoka precyzja podczas konserwacji skomplikowanych elementów formatowych jest jeszcze osiągnięty jedynie przy użyciu tradycyjnych plik.

Kontrola jakości pracy

Prawidłowe przetwarzanie wykonanie jest szacowana przy użyciu linijki lub wielokąt. Tak więc kontrolowanie kontrole mistrzowskie lumenów. Opcja ta kontrola jest używana, jeśli celem było, aby uzyskać gładką i czystą powierzchnię. Jeżeli zgłoszenia metalowe produkowane dla późniejszej integracji elementu konstrukcyjnego z rowkami, jest możliwe do oceny jakości pracy przez naturalne parametrów mapowania.

wniosek

W szerokiej gamy narzędzi do cięcia plików to jedna z najbezpieczniejszych. Niemniej jednak, w pracy z nim nie powinniśmy zapominać o niektórych zasad, które zapobiegną nieprzyjemne konsekwencje. Zatem ręczne przetwarzanie metalu musi być przeprowadzane tylko, gdy stabilne położenie przedmiotu obrabianego. Nieobecność swinging pozytywny wpływ na bezpieczeństwo i jakość pracy. Również w trakcie przetwarzania nie jest konieczne, aby usunąć żetony ręcznie. Aby to zrobić, należy użyć specjalnej szczoteczki lub odkurzaczy przemysłowych. Przez pas narzędzia sposób elektryczne i pneumatyczne, w zależności od zmiany mogą obejmować możliwość dodatkowego wyposażenia układów odpylających.