391 Shares 4465 views

„Dragon” – bronią rozminowania

Minowe – najbardziej skuteczny sposób, aby chronić swoją pozycję przed atakami wroga. Oczywiście, nie jest to absolutna odstraszający, ale w wielu przypadkach jest to właściwe i skuteczne. Jednak aby dostać się wokół tych dziedzin, trzeba najpierw rozbroić ich i pomóc w tym specjalnego systemu, takich jak „Dragon” (broni). Co to jest – niezawodne narzędzie, które kosztuje zainwestować lub niepotrzebne urządzenie?


Trochę historii

Należy pamiętać, że pierwsze nowoczesne systemy rozminowywania są ustalane przez Brytyjczyków w 1912 roku. I początkowo ta broń nie walczył z kopalń i drutem kolczastym. Ich przeciwwybuchowego wykorzystywane długości rury 5 M, które napełniono 27 kg piroksylina. Amunicja jest palmed się pod płotem i osłabione. Ze względu na długi postaci amunicji nazwano torpeda.

ZSRR pierwsze środki luz pojawił się podczas wojennych i był wydłużony ładowania Y3: jest to długość rury 2 m i o średnicy 7 cm, które mogą być umieszczone nieco więcej niż 5 kg TNT. Istotą jego działania był fakt, że zbiornik z włoka wyciągnął opłat za rozminowywanie, po których zagrożona. Pomimo skuteczności takiego systemu, było wiele wad. Przede wszystkim rozminowywanie jest szybki, i zajęło dużo czasu na przygotowanie.

UR-67

„Dragon” – broń, która jest oparta na UR-67. Ta kopalnia System prześwit został wykorzystany do czynienia z kopalń ppanc. Prawdą jest, że pierwsza wersja nie była najdoskonalsza i SD-67 został zastąpiony przez UR-77 „Meteoryt”, który nadal jest uważany za główny maszyna tego typu w armii rosyjskiej. Zachowując podstawowe cechy konstrukcyjne systemu i jego zasadę działania, stał wyposażony w nową amunicją. Podstawą za wydłużonym 77 przewodów lonty dłuższych niż 10 M, które są ze sobą połączone w pojedynczą linkę nakrętek.

Dlaczego "The Dragon"?

Broń, która mówi o swoim zdjęciem groznosti, otrzymała ta nazwa nie jest przypadkowa. Jest to spowodowane potężną i przerażającą wzroku: najpierw ogłuszający ryk silnika rakietowego, a potem niebo vzmetaetsya krótki rakieta, a po osiągnięciu coś białego. Po uncoupling rakieta leci do przodu i pada na ziemię długi „kiełbasa”, a następnie ziemia trzęsie poważny wybuch.

W jaki sposób projekt …

Zadziwiające jest, ale podczas tworzenia modelu projektanci oferowane do opuszczenia bazy pojazdu gąsienicowego. Ten typ systemu rozliczeniowego kopalni otrzymał oznaczenie UR-83p, jest on transportowany ciężarówkami, a następnie przechodząc bezpośrednio na polu bitwy, w wykopie zbiornika.

Instalacja zbiornika była lekka rama, ale system nie jest powszechne ze względu na wydajność była znacznie słabsza. W czasie wojny, w „Dragon” (broń, która nadal jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych na świecie) było bardzo pomocne w przezwyciężaniu pola minowe. Przynajmniej miał okazję uratować życie saperów i górników.

Jakie są cechy?

„Dragon” – broń, która jest coraz lepsza. Zatem model jezdny oparty jest na konstrukcji ciągnika MT-LB. Szczególne cechy nowego modelu to:

 1. Specjalna nasadka chroni rakiety wieża wyrzutni kierować pola spalin i przewód. Jest to ważna innowacja, ponieważ opancerzone skrzynie amunicyjne składać się z więcej niż 1500 ton materiałów wybuchowych. Przed początkiem, osłony pancerne wzrasta do pożądanego kąta, a następnie uruchamiany tylko trzy przyciski: twardym paliwie uruchamia silnika, podważając opłata rzucił linę hamulca.
 2. Ładowanie instalacji trwa około 40 minut.
 3. Explosive kręgowego mogą być układane za pomocą dźwigu lub ręcznie.
 4. „Dragon” – broń, która może pracować nawet z akwenu.

Po raz pierwszy w tym roślin użyto w walkach w 1973 roku – w tym broni czasowe są eksportowane do Egiptu. Późniejsze modele brały udział niemal we wszystkich walkach Związku Radzieckiego i Rosji.

Jak to działa?

UR 77 – samobieżnym jednostki światła luz zastrzeżenie, które jest w stanie wykonać szerokości przejścia 6m na polach minowych, że „nadziewanych” protivogusenichnymi kopalni oraz kopalni przeciwpancerne detektor z męskim końcu. Specjaliści zauważyć, że system łatwo i niezawodnie sprostać wysokim wybuchowych min demontażu (analogicznie do US M14) na szerokości taśmy do 14 m.

Jeden z najbardziej niezawodnych środków rozminowania dziś – system „Dragon” (broni). Jak z niego korzystać? Kopalnie eksplodować ze względu na fakt, że wywołał własne bezpieczniki pod wpływem fali uderzeniowej. Ona z kolei powstaje w wyniku eksplozji ładunku wydłużonego rozminowywania. Sam montaż składa się z dwóch elementów – bazowe urządzenie zmodyfikowane podwozia i wieża składa się z dwóch wyrzutni dla pocisków przewodników i dwie komory w części lontu detonującego.

Bazowy – haubica „Goździk”

„Dragon” – rozminowywania broń, która pozostaje popularny nie jest pierwsze kilkanaście lat, dzięki jego unikalnych cech. Jako urządzenia używane wozy haubic 2C1 „Carnation”, który jest klasyczny schemat konstrukcji wieży. Jego przypadek jest oparta na stalowych arkuszy, różni się integralność i zdolność do przekraczania przeszkód wodnych. W przypadku, trzy oddziały: zasilania, sterowania i walki.

Na dachu jest przyspawany przedziału załogi wieża, która jest wyposażona w obracającą się kosza. Wieża jest wyposażony w przyrząd i miejsce dla załogi. Na prawej burcie znajduje się siedziba ładowarki, kładąc pod rękawach i po lewej stronie na płycie – siedziska i zabytków strzelca. Główną bronią – haubicy, która działa w oparciu o 122 mm amunicji. Haubice praca jest wykonywana w oparciu o wysokiej wybuchowy skorup różnych typów, które są często uzupełniane przez zapalnikami kontaktowymi. Maksymalny zasięg – 15,2 km.

Amunicja System "Dragon"

Broń Zasada działania jest następująca: zakłada się zastosowanie niektórych amunicji. Obejmuje ono dwa wydłużone ładunek odminowywania, które są stałe z pojazdem holującym. Jedno ładowanie zaprojektowany dla jednego przejazdu, to znaczy poprzez ustawienie jednego z amunicją można zrobić po dwóch przelotowych 93 m długości i 6 m szerokości. Podczas rzeczywistej walki instalacji może być umieszczony w pokrywie i otwartej przestrzeni. Opłaty zaczynają się krótkim przystanku. Opłaty mogą być uruchamiane z wodą, gdy trzeba usunąć miny z minowe wzdłuż wybrzeża.

Najważniejsze – ustawienie

Potężne i nowoczesne „Dragon” broni. Zasada działania całego systemu działania kopalni, co następuje:

 1. UR 77 ten fragment i rozciąga się na minowe, a może to stać w pewnej odległości 200-500 m.
 2. Odległość od granic minefield ustalonej dowódcy, który podnosi instalację wieży na określonym kącie uniesienia, a następnie wydaje komendę do rozpoczęcia ładowania.
 3. Rakieta pochodzi z przewodnikiem i latać na pewnej trajektorii, ciągnąc jednocześnie za pomocą elastycznego przewodu podłączonego do materiałów wybuchowych.
 4. Rakiety z ładunkiem oddala się na długości, która jest określona przez długość liny hamulca – jest przymocowany do nosa samochodu.
 5. Opłata wpada w pole minowe i silnika rakietowego jest odcięta.
 6. Urządzenie jest zasilane z powrotem kierowcy-mechanika, aby wyrównać ładunek w linii prostej.
 7. Pożary powrotem przewód hamulcowy.
 8. Robi pełnego cyklu przejście zajmuje maksymalnie 5 minut
 9. Raz pierwszy cykl jest zakończony, drugi ładunek zostanie uruchomiony.
 10. Ładowanie samochodu trwa około 40 minut.

Aby przeprowadzić tę procedurę, samochód powinien być w określonym miejscu. Czas odnowy obliczania sił posag rozminowywanie towarowych 30-40 minut.

Jakie są perspektywy?

„Dragon” (broń SD-77), który jest również określany „meteoryt” wojny, w 2014 roku został ponownie przeniesiony do uzbrojenia Federacji Rosyjskiej, aczkolwiek w nowej formie. Zaktualizowana instalacja została opracowana przez Instytut Badań Balashikha i projektantów Rubtsovsk Machine-Building Roślin. Co do podwozia tego modelu stosuje się pojazd bojowy podstawy BMP-3. Wyrzutnia wyposażona jest w dodatkową rozliczenia opłat wydłużone.

„Dragon” – broni w Rosji, który jest popularny ze względu na wyrafinowany design i właściwości technicznych. Mogą one zostać wykorzystane do przejścia w polu minowym o szerokości kilkudziesięciu metrów w dowolnej odległości. Zaktualizowane opłaty mogą zniszczyć wszystkie rodzaje kopalń. Opłata instalacji – rakiety, który jest dołączony do długiego kabla: materiałów wybuchowych znajdujących się na nim. Gdy lina spadnie na ziemię, materiały wybuchowe i zdetonować podważa kopalnie w promieniu kilku metrów. Tak więc, nie jest bezpieczne przejście, przez które można przejść piechotą do prowadzenia pojazdów wojskowych.

Według ekspertów, którzy przeprowadzili test systemu, rozminowywanie opłat detonować miny. Urządzenie, które są chronione przez piaskowanie wysunięta poza oczyszczonego kanału. W każdym razie, w warunkach bojowych, roślina ta będzie bardziej efektywny.

Cechy zaktualizowanego systemu

Planuje się, że model UR-07M, który zastąpi instalację „Dragon” będzie łatwe do czynienia z kopalni pasie nadmorskim. Z będzie prodelyvat fragmenty o wystarczającej szerokości w linii brzegowej do głębokości pięciu metrów. Fragmenty robią stopniowo – począwszy od grup amunicję z nośnikiem, który porusza się wzdłuż brzegu, a następnie zostaną one erozji w pasażu wyrównującą. Należy zauważyć, że kołysanie statku nie wpłynie na dokładność dostaw amunicji, ponieważ zostanie on skompensowany podstawie automatycznego kierowania ogniem komputerów An. Projektanci skupiają się na tym, że „Dragon” jako broń mine-rozliczeniowego wymaga jeszcze peresmorta i projektowania, i specyfikacji technicznych, aby sprostać dzisiejszym wymaganiom. Dlatego zdecydowano się zwiększyć starego systemu, przynosząc to nowoczesna technologia.

Oprócz systemu jest jednostka trailer „pończoch” BDS-01, który pozwala na wykonywanie przejścia w polach minowych przeciwpancernych. Opłaty rozpocząć zarówno od sprzętu holowniczego bez konieczności ekipę z urządzenia i w trybie offline – na ziemi lub z wykopu.