210 Shares 2390 views

Jak gotować najbardziej smaczne stek na grilla?

Gotowanie idealny stek na ruszcie – prawdziwą sztuką. Nawet utalentowanych kucharzy trwać latami zrozumieć tę naukę. Więc można obsługiwać pracę, będą użyteczne szczegółowe porady i wskazówki!

Idź do sklepu dobry rzeźnika

Kawałek mięsa można kupić w każdym sklepie, ale nie wiem gdzie to jest i jak długo został on przecięty. Lepiej udać się do dobrego sklepu lub na rynku. Mięso powinno kupić gdzie jest cięty z kupującym.

Kiedy nie wiesz co wybrać, weź ribeye

Najlepsze steki na domowe – Beef Ribeye lub kości. Marmurkowe mięso różni się specjalny zapach i niesamowite bogactwo. Nie wiem, co marmurkowe wołowinę? Jest to taka, w której znajdują się małe smugi tłuszczu.

Należy zwrócić uwagę na grubość kawałka

Kiedy planujesz gotować pyszny stek, trzeba gruby kawałek mięsa. Jeśli jest to na tyle duże, aby uzyskać doskonały prozharka z czerwonawym środku. Można kupić duży kawałek, który zostanie wycięty dogodnie dla całej rodziny i przyjaciół, którzy przyszli do partii grillem.

Wybierz kawałek od centrum

Zawsze wziąć kawałek od centrum, a nie na krawędzi. Cokolwiek stek nie chcesz gotować, warto pamiętać, że centralny kawałek będzie inna jakość optymalna dla dobrego wyniku końcowego i jednolitego pieczenia.

Sprawdzić mięs organicznych

Dobry rolnik wołowina bardziej użyteczne omega-3, dodatkowo, jest to po prostu pyszne. Raz spróbować tego produktu, nie będzie chciał zwykłe sklepy steki.

Nie ograniczaj ribeye stek

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na drogie stek, można łatwo wybrać inny kawałek polędwicy. Mięso z części łopatki mogą być mniej delikatna, niż filety PE, i jest więc trzy razy tańsza. Ponadto, smak nie cierpią na niektórych jest nawet lepiej.

Unikaj „wzmocnione” mięso

Zrezygnować z mięsa, żadnych dodatków, to jest złe. To samo odnosi się do wstępnie gotowane opcji marynowane. Mięsa często sprzedawane w solance. Konieczne jest jedynie, aby zwiększyć ciężar klocka i zmusić do płacenia więcej.

Nie ciąć tłuszcz

Tłuszcz nie może wydawać się zbyt apetycznie do nieprzetworzonego stek, ale to nie znaczy, że należy wyciąć. Pamiętaj, że tłuszcz dostarcza smak stek, więc zostaw go na mięso. To, co sprawi, że posiłek szczególnie apetycznie.

Przycinanie skóry

Jeśli wybrany kawałek, na którym znajduje skóry, należy usunąć je przed smażeniem. Skóra staje się miękka podczas gotowania, oprócz uczyni wygląd twoich potraw nie są bardzo estetyczne.

Posmarować kawałek masła

Stosowanie mieszaniny oliwy z oliwek i rzepakowy, stosuje się go przed użyciem przypraw. Lekko płaszcz kawałek masła ze wszystkich stron. Oleju zapewnia, że powierzchnia elementu, który ma być uszczelniony szybko, a zatem będą wynikiem bardziej soczyste. Nie należy używać czystej oliwy z oliwek. Zostaw go do sałatek, którego smak będzie bardziej wyrazisty.

Nie stosować nietypowe marynat

Oprócz ropy, marmurkowe dobry stek wymaga jedynie zgrubne pieprz i jakość soli. W tym przypadku, smak będzie idealny. Doprawione trochę bardziej intensywne ze względu na przyprawy są tracone podczas gotowania na grillu, dzięki czemu smak jest łagodny, jeśli nie brać pod uwagę swoje.

Przygotować marynatę do niezwykłych brył

Jeśli zdecydujesz się na wybór nie jest całkiem tradycyjnego stosowania stek marynaty dostarczy więcej smaku i radzić sobie z trudnym tekstury. Najprostszym marynata mogą być wykonane z oliwy z oliwek, ocet balsamiczny, sos Worcestershire, sos sojowy, musztarda Dijon i czosnkiem.

Przygotowanie do czyszczenia grilla

Dokładnie oczyścić metalową szczotką ruszt po każdym użyciu, należy to zrobić, podczas gdy metal jest jeszcze gorące. Przed gotowania grill nagrzewa się przez trzydzieści minut. Podczas gdy on rozgrzany ruszt, szczotka z olejem, tak że nic nie wystaje. Ale uważaj: jeśli używasz tani szczotka, olej, szarpie mogą być pozostawione na ruszcie. Jest częstą przyczyną problemów żołądkowych u wielu ludzi w czasie letnich miesięcy.

Kindle grill węglowy

Stało się popularne i gazu, ale jeszcze prawidłowo korzystać z grilla na węgiel drzewny. Nie używaj narzędzia do ognia, ponieważ może on nadać mięsu nieprzyjemny smak.

Upewnij się, że grill gorąco

Ciepło szybko zamyka powierzchnię mięsa, w wyniku soczyste i smaczne stek o ładnym skorupy. Jeśli jesteś gotowania na węglu, trzeba czekać, aż stają się białe i będą równomiernie rozłożone. Nie starają się przyspieszyć proces zapłonu, nie zaczynaj gotować mięso na otwartym ogniu. Więc po prostu go spalić, będzie smakować nieprzyjemne.

Nie podgrzewaj grill zbyt dużo

Mały ogień – to było dobre, ale silny – nie bardzo. Grill powinien być ogrzewany ze wszystkich stron, dzięki czemu można poruszać się po powierzchni stek, nie umieszczając go na zbyt intensywny płomień. W skrajnym przypadku możliwe jest posypać wody grill. Trzeba starać się go najbardziej gorąco, ale bez otwartego ognia.

Nie używać widelca

Może być łatwiej przebić mięso widelcem, aby go przerzucić, ale z chęcią być zwalczane, jeśli nie chcesz dostać kawałek smażonego równomiernie. Widelec przebija powierzchnię w wyniku soku z mięsa była następująca. To może prowadzić do wysychania stek i dostał mniej pachnące. Lepiej jest użyć szpachelki lub szczypce. Takie dane również znaczenia, kiedy przygotowuje się doskonały stek!

Nie nosić kawałek mięsa na powierzchni grilla

Nie nosić kawałek grilla gdy klapka, po prostu go odebrać w jednym ruchu i umieścić go z powrotem. Po postawieniu stek na gorącym miejscu grill, zostawić go tam, niech mięso piecze się równomiernie. Gdy jest gotowy, to odebrać i włączyć chłodniejszej części. Jeśli odwrócić zbyt często, należy przerwać proces smażenia i stracić dużo przypraw.

Utrzymać temperaturę

Zawsze trzymać termometr w trakcie gotowania. W tym przypadku nie trzeba zgadywać, czy mięso jest gotowe. Jest to szczególnie przydatne, jeśli jesteś gotowania dla grupy osób o różnych preferencjach około pieczenia.

Utwórz z siatki wzór jak profesjonalista

Piękna linia pieczeni – dobre posiłki suplementu. Uzyskać bardzo prosty wzór. wystarczy delikatnie przekręcić mięso pod kątem, zanim odwrócić go na drugą stronę.

Bądź cierpliwy

Jest zrozumiałe, że chcesz szybko wypróbować wyniku ich wysiłków, ale bądź cierpliwy. Gdy mięso było gotowane, trzeba czekać siedem do dziesięciu minut, zanim będzie go wyciąć. Wyciskane soki podczas gotowania, jeśli pozostawić mięso na talerzu, mogą być rozpowszechniane w kawałku bardziej równomiernie.

Smażyć po raz drugi

Po stek „odpoczywał” na talerzu, umieścić go na grill i moczyć przez trzydzieści sekund z każdej strony. Można dodać trochę soli w procesie specjalnego smaku.

Dodaj przyprawy

Wszelkie smakoszem wie, że kawałek mięsa nie jest wart psucie sosy, przyprawy jednak być całkiem właściwe. Użyj Himalayan różowy sól, biały pieprz, cynamon, brązowy cukier, chilli, espresso – to wszystko przyczynia się do podkreślenia naturalnego smaku stek.

Połączyć stek z czerwonego wina

Wreszcie nadszedł czas, aby jeść! Jak sprawić, by doświadczenia jeszcze jaśniej? Wystarczy dodać wino! Połączenie stek i czerwonego wina jest w stanie przekształcić w gusta zarówno.