851 Shares 5665 views

Rodzaje jesiotra. Rodzaje jesiotra w Rosji

Każdy rybak jest, oczywiście, chce złapać dobrą jesiotra. Ale ze względu na kłusowników wszystkie rodzaje jesiotra wpisany do Czerwonej Księgi jako rzadkich przypadkach. W dzisiejszych czasach nie może złapać jesiotra bez specjalnego pozwolenia lub przedpłat wyznaczonych miejsc połowowych. Zakaz połowu tego gatunku ryby ustawionej kontroli rybackiego i zabezpieczonych prawem rosyjskim. Oczywiście, łapanie jesiotra nie każdy może sobie pozwolić, ale warto zauważyć, że warto. Proces tarło odbywa się w maju i czerwcu. W tym okresie, jest zabronione jesiotrów.

Trochę jesiotra

Ryby rodziny jesiotrowatych pojawił się w okresie jurajskim. Ich siedliska w tym czasie był cały świat. Jej obfity można znaleźć w oceanach, morzach i pełnych płynących rzek, a zatem stosowanie jesiotra na żywność zaczęła od czasów jaskiniowiec.

Jesiotr – wystarczająco duże ryby osiągając trzy metry długości. Najczęściej rybaków połowu jesiotra, który waży około 20 kg.

Ryby faktycznie nie ma kości. Jego korpus pokryty kolców i powłoki łuszczące kostnego ma kręgu strukturę chrząstki.

Rodzina ryb jesiotrowatych jest bardzo miękki i przyjemny zapach. Doświadczeni kucharze wiem, jak gotować jesiotra zapisać wspaniały aromat mięsa jesiotra. W wielu kuchniach z jesiotra świecie – danie główne na świąteczny stół. Żywność nie jest używany tylko pancerz, reszta (głowa, ogonem płetwy) mogą być wykorzystywane do gotowania. Kucharze-profesjonaliści znane viziga – suszone ryby kręgosłupa, z którego nasi przodkowie przygotowane niesamowite dania. Steki, kebaby, hamburgery, kotlety – wszystkie te potrawy można przygotować z king-ryby. Naczynia uzyskuje ją niezwykle smaczne. Na magazynie i wypełniacza stosowany na chrząstki ucha – głowy.

Żywią się wszystkich rodzajów jesiotra ryb , skorupiaków, mięczaków, narybek, robakami, nie gardzą jeść kawior i inne ryby.

Jesiotr nie może być mylony z jakiejkolwiek innej ryby. Ciało jest długi, wrzecionowate, pokryte rzędami kostnych scutes-przyrostów. Stigma ma wydłużony kształt stożkowy, frędzlami i mięsiste wargi, istnieje kilka wąsów.

Dziś na świecie rejestrowane 19 gatunków jesiotra, z czego 11 znajdują się w Rosji. Różne gatunki jesiotra odznaczają proporcjach ciała, jednak główne cechy pozostają bez zmian.

siedlisko jesiotr

Z biegiem lat, wodociąg naruszył naturalny przebieg migracji ryb, więc jesiotr przeniesiony z jego zwykłej wody rzeki gdzie indziej.

 • Baza w europejskiej części rosyjskim uznać wspólny widok na jesiotra. Głównym miejscem jego siedliska są Morza Kaspijskiego, Czarnego i Azowskiego Seas. Ciężar tej ryby w średnim zakresie od 15 do 30 kg, choć nie zostały udokumentowane i większe sztuk.
 • W dolnym biegu rzek obzhila jesiotra. Obszar jego siedliska – rzeka płynąca w Czarnych i mórz Azowskiego, a także basenu Morza Kaspijskiego. Średnia waga rybę w zakresie od 7 do 12 kg.
 • Rodzaje jesiotra, zdjęcie, które widać na zdjęciach, biznesmeni są hodowane w sztucznych jezior i stawów. Jeden przedstawiciel Sturgeon – jesiotr. Jest to jedyny gatunek, który jest uprawniony do rekreacyjnego połowu rybackiego.
 • W europejskich i syberyjskich rzek płynących do Oceanu Arktycznego, zamieszkany przez dorosłych okazów jesiotra. jej ciężar wynosi od 2 do 3 kg, i długości od 40 do 60 cm.
 • Amur jesiotr mieszka na Dalekim Wschodzie iw basenie Amur. Jego ciężar wynosi od 6 do 8 kg. Udziela się zgody na strzelanie i rekreacyjnego połowu tej ryby.

korzyści z jesiotra

Ryby rodziny jesiotrowatych jest bardzo przydatna dla osób, które cierpią z powodu wysokiego poziomu cholesterolu. Ze względu na kwasy tłuszczowe są podzielone i wyjście z cholesterolu. Ogólnie, mięso jesiotra wypełnia ludzkiego ciała potasu i fosforu, które mają duży wpływ na mózgu i układu sercowo-naczyniowego. Jesiotry dostateczną ilość podstawowych aminokwasów i białek, które są doskonale porównane, tak jesiotra nie tylko delikatność, ale produkt odżywczy.

Wartość energetyczna jesiotra w kilokalorii

Więc jaka jest wartość odżywcza 100 g ryby?

• Białko – 16,4 kcal.
• Węglowodany – 0,0 kcal.
• Tłuszcze – 10,9 kcal.
• Kalorie – 163,7 kcal.

Przeciwwskazania i szkoda jesiotr

Nie jest tajemnicą, że niektóre gatunki jesiotra są jadalne tylko o 86%. Fakt, że gromadzą się w swoich tkankach toksyczne substancje, więc jeść jesiotra, które są poławiane w sprawie norm środowiskowych w brudnych miejscach, to jest niebezpieczne. Ryba ta może być trucizną. przypadki zatrucia masowej zostały jeszcze zarejestrowane. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do czystości siedlisk jesiotra, to najlepiej nie dać rybie dzieci i osób starszych. Ponadto, nie nadużywać jesiotra dla pacjentów cierpiących na cukrzycę i otyłość. Przeciwwskazany u jesiotra żywności dla osób z mięsa ryb idiosynkrazji lub podobnych reakcjach alergicznych.

Wiedza niezbędna do połowu jesiotra

 • Podczas polowania jesiotra istnieją żadne szczególne taktyki łowienia. Wszystkie rodzaje jesiotra, których wykaz składa się z jesiotra, Cierń, bieługi, jesiotra gwiaździstego i jesiotra, co do zasady, jak w głębi. To właśnie tam, i można je znaleźć.
 • Ważne jest, aby spojrzeć na ryby aktywny, nie zestarzeć. Wrogowie nie ma, więc to nie jest strach.
 • Pierce pancerz jesiotra broni małej mocy – to dość trudne zadanie, więc nie trzeba używać przy połowach mnogozubyh.
 • Z precyzyjnym kontakcie z rybami zbyt wcześnie, aby radować się – to nie oznacza całkowitego zwycięstwa nad jesiotra. Konieczne jest również, aby go rozbroić. Jeśli nie, to lepiej, aby wyciąć lina. Rejestrowane fakt śmierci, gdy wędkarz po prostu uwikłany w liniowych. Wszystkie gatunki ryb jesiotrowatych (na zdjęciu powyżej, na przykład, pierwszy i drugi, można zobaczyć, że ryby te są dość silny). Powinien zachowywać się ostrożnie w sprawie połowów w celu uniknięcia jakichkolwiek kłopotów.

o prawa rybackiego

W 2012 roku, ustawa Federalnej Agencji Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa przekazała wszystkich jego funkcji. Zostały one ustalone zasady amatorskiego połowu i komercyjnych. Przepisy specjalnie napisane na temat każdego regionu, basenem i stawem, gdzie można łowić.

Tylko jeden wniosek – dokładnie zapoznać się z wszystkimi przepisami rybackich, w którym nakreślono o wszystkich rodzajów jesiotra w Rosji. Wiele niuansów, więc konieczne jest rozważenie możliwości oraz ocena skutków prawnych, które mogą wynikać z „tajnego” spotkania z jesiotra.

przynęta

Nie trudno się domyślić, co przynęta jest idealny dla jesiotra, ponieważ wiemy już swoje preferencje smakowe. Zjada różnorodne mięczaki, skorupiaki, robaki, narybku. Że przynęta nie spadł, musi być związany z wątku na haku.

Sturgeon koncentruje się wyłącznie na zapach, więc przynęta powinna być tak aromatyczne. Jeśli roślinnego przynęty, może urozmaicić warzyw lub anyżu olej. przynęta zwierzę powinno trzeć czosnku lub cebuli. Opcja najkorzystniejsza będzie uchwyt jesiotra w przynęcie z tego samego organizmu wody jako samą rybę.

Sturgeon poławiane wystarczająco trudne. Ta ryba jest bardzo silny i szybki, a jego zgryz – ostry. Bądź ostrożny: musisz niespotykaną ostrość i trwałość – w każdym przypadku jest to niemożliwe ostro zwolnić linię. Gasić nie silne szarpnięcia cewki hamulca.

Co jest potrzebne do polowania

 • Silne pręt 4 do 6 m.
 • Ceramicznych lub aluminium silny pierścień.
 • Cewka.
 • Długi i silne linka pleciona (40-45 m wytrzymywać 40 IBS).
 • wielkość haka osiem.
 • Ciężarek (aby zachować na wszelki przepływ).
 • Smycz od 50 do 90 cm, z dwoma krętlikami.

W okresie zimowym, plus wszystkie powyższe dodaje i udilnik wyposażony ukłonem i pływaka.

Ale jest mały haczyk. Jesiotr nie lubi dużo grubszą linię na smyczy jak smażyć jajka na tym rusztowaniu staje się ospały. Oczywiście, umieścić gruba żyłka może być, ale to pociąga za sobą utworzenie dużych haczyków i montażu większą przynętę. To było wtedy, i leży główny sekret. Jesiotr nie będą bite na przynętę dużego – lubi mierzyć całego.

Nieliczne gatunki jesiotrów oraz ich siedlisk

 • W Rosji można znaleźć gatunki jesiotra w Ob. Obraz umieszczony poniżej.
 • Chiński jesiotr mieszka w Jangcy i na Morzu Żółtym.
 • Jesiotr zamieszkują atlantyckim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki.
 • Japoński jesiotr mieszka w południowej Japonii.
 • Siedlisko Adriatic jesiotr – jezioro Adriatyku.
 • Na brzegach jesiotra życiu nordyckich i bałtyckich w Portugalii.
 • Jesiotr amerykański rozliczane są na wybrzeżu Pacyfiku Stanów Zjednoczonych Ameryki.
 • Alaska, Kalifornia, wybrzeże Chin, Japonii i Rosji chwycił zieloną Sachalin jesiotra. To miejsce jest bardzo niebezpieczne – mięso ryby są uważane za niejadalne.
 • Wielkie Jeziora jesiotr mieszka w Stanach Zjednoczonych iw Kanadzie.

Rodzaje ikry jesiotra

 • Barwa kawioru jesiotra w zakresie między brązowy i żółto-zielone. Wielkość jaja osiągnie 2 mm. Smakować wykwintne kawior i ostre, ale z lekkim zapachem mułu. Takie jaja produkowane w słoiku z żółtym wieczkiem.
 • Kawior z jesiotra gwiaździstego ma mniejszą wartość niż kawior z jesiotra. jego barwa zmienia się z szarej do czarnej. W najmniejszym z gwiaździstych jaj jesiotra – do 1,5 mm. Smak tego kawior jest chude, dostępne w słoikach z czerwoną okładką.
 • W naszych czasach, nauczyliśmy się czerpać jajka hybrydy w celu poprawy właściwości reprodukcyjne. Na przykład, kawior Bester. Jest to hybryda z bieługi i Sterlet. Beluga kawioru mają wartość, ale z Sterlet szybkości dojrzewania.

To dawna jesiotra i kawior były jego znakiem rozpoznawczym rosyjskiej kuchni narodowej, podczas gdy eksport przyniósł znaczne dochody do skarbca. Jest zrozumiałe, dlaczego dla jesiotra rybackiej było spotkanie z całej imprezy. Mało kto dziś może powstrzymywać, by nie podziwiać jej niezwykłą urodę. Większość gatunków jesiotra dzisiaj jest strzeżony przez obrońców przyrody i są wymienione jako zagrożone, więc należy być bardzo ostrożnym podczas łowienia w niedozwolonych miejscach. Nielegalnych połowów w Federacji Rosyjskiej może pociągać za sobą nie tylko sankcje administracyjne, ale również karnych.