761 Shares 5228 views

Tuning "Moskvich" 2140 – rewizja radzieckiej legendy

Tuning "Moskvich" 2140 to poprawa jakości i charakterystyk technicznych słynnego radzieckiego samochodu, który dosłownie stał się legendą. Wiele starych maszyn domowych przestaje istnieć w dobie nowych technologii, ale ukochani ulepszeń nie pozwalają im umierać i dać drugie życie.


Zewnętrzne strojenie

Uruchomienie strojenia "Moskvich" 2140 z własnymi rękoma zaczyna się wykonywać ze zwiększoną charakterystyką nadwozia. Ciało samochodu podlega znacznym naprawom i dopiero wtedy zostanie ulepszone. Maska jest zamocowana do pokrywy silnika, która dodatkowo chłodzi silnik.

Zewnętrzna tkanina pogodowa i plastikowe progi można nabyć w sklepie lub wykonywać z włókna szklanego. Montaż przednich i tylnych zderzaków odbywa się na regularnych oprawach samochodu Moskvich 2140. Tuning (zdjęcie prezentowane w tym artykule) jest uważany za optymalny z włókna szklanego, ponieważ koszt materiału jest niski i łatwy w użyciu, nawet jeśli części są ręcznie robione.

Progi plastyczne są przyklejone do dwustronnej taśmy klejącej. Aby zainstalować skrzydło, wywierć otwory w pokrywie bagażnika. Następnie śruby należy zamocować do spoilera, ale przedtem oczyścić otwory korozji.

To strojenie "Moskvich" 2140 nie kończy się. Następnie na standardowych fotelach należy podnieść i zamontować lusterka wsteczne. Również w kabinie będzie lustro, które przez lata stały się pokryte czarnymi plamkami wokół krawędzi.

Przed rozpoczęciem strojenia aerograficznego "Moskvich" 2140 (powierzchnia rysunkowa) jest pokryta matową warstwą. Następnie, jeśli to konieczne, farba jest nanoszona i nakładana.

Technologia ukończenia "Moskvich – 2140 Lux" jest podobna. Wózki są nieco inne niż z zewnątrz, chociaż każdy indywidualny grill chłodnicy jest wybierany osobno. Ponadto rama chłodnicy może być ręcznie robiona.

Salon

Jeśli zdecydujesz się zmienić salon, tuning "Moskvich" 2140 zaczyna się od tego, że wnętrze samochodu jest całkowicie rozmontowane. Panel przyrządu może być klejony specjalną folią kolorową lub zastąpiony alternatywnym elementem z "Now Vectra B".

Siedzenia w wykonaniu strojenia 2140 są poddane zwężeniu ściereczce Alcantara. Skala kolorów tego materiału pozwala wybrać odpowiedni kolor w tonacji wnętrza i ciała. Następnie następuje zwężenie sufitu i stelaża bocznego. Tylna półka, w której są podłączone głośniki, jest poddawana przeróbce. Siedzenia można zastąpić tym samym, ale z innym samochodem.

Ostatnim etapem jest zainstalowanie centrum multimedialnego i subwoofera w bagażniku.

Silnik

Samochód "Tunel Moskvich" 2140 powinien być wykonany całkowicie, ponieważ maszyna jest pozbawiona elektroniki, istnieją dwie możliwości wyrafinowania: pierwsza to strojenie części mechanicznej, druga to pełna wymiana jednostki napędowej wraz z przekładnią.

W pierwszym wariantie lekkich tłoków, wałka rozrządu, wkładów naprawczych, zaworów z cienką ścianką, zwiększone siodełka. Wszystkie te udoskonalenia można wykonywać własnymi rękami, z wyjątkiem jednostki wytłaczającej. Instalując turbo, można zwiększyć moc o 10%, a jeśli dodasz system wtrysku wody przez gaźnik, możesz osiągnąć i 25% z oszczędnością paliwa 15%.

W drugiej opcji, miejsce starego silnika jest ustawione na silnik Opla o pojemności 2 litrów. To udoskonalenie wymaga pewnych modyfikacji w systemach zasilania, chłodzenia i odprowadzania.

"Moskvich-2140 Lux" ma tę samą technologiczną procedurę do strojenia silnika, z wyjątkiem tego, że nie można wymienić zaworu i siedzenia, ponieważ nie są w sprzedaży. Niezależna produkcja tych części na tokarce może być wyjściem z sytuacji.

Wspornik zawieszenia

Aby poprawić zawieszenie, zainstalowano stabilizatory podłużnej trakcji, które wykonują ręcznie na "Moskvich 2140". Tuning (zdjęcie konwertowanych maszyn jest przedstawiony poniżej) jest to, że trzeba wymienić wszystkie amortyzatory Zhiguli, a także zainstalować kute małe sprężyny w celu zmniejszenia luzu.

Dyski i opony w tym przypadku są dobierane zgodnie z metodą usuwania. Mogą zarówno zwiększać, jak i zmniejszać prześwity. Tuningowa wersja gumy ma rozmiar 185 / 60R15. Również poprzez wymianę piast i instalację rozprowadzacza 5×100 można zainstalować koła chromowane z Kragar, co pozwoli na zawsze stylowe i rozpoznawalne.

Układ hamulcowy

Tuning "Moskvich" 2140 w hamulce jest bardziej niż uzasadniony. Jak wiadomo, wszystkie samochody tej marki miały złe układy hamulcowe. Wymiana tarcz hamulcowych i butów firmy Brembo poprawi jakość hamulców. W dalszej kolejności trzeba wymienić cylindry, aby idealnie pasować do części hamulca.

Hamulec postojowy pochodzi od producenta ATI, który sprawdził się na krajowym rynku części zamiennych. Podczas instalowania hamulca ręcznego i kabli nie trzeba niczego robić, wystarczy je umieścić w miejscu regularnych części.

Ulepszone sterowanie

"Moskvich" 2140 z fabryki dostarczono z niedostatecznie niezawodnym układem kierowniczym. Tak więc, po przejechaniu 5-7 tysięcy km, kierowca zauważył, że na kierownicy był obrót, co wiązało się z złej jakości końcówek. Strojenie paneli zamiast standardowego mechanizmu sterującego Zhigulevsky z VAZ 2107 wymagało pewnych konstruktywnych zmian.

Na początku XXI wieku, wraz z wprowadzeniem na rynek krajowy dużej liczby części z różnych krajów, kierowcy zaczęli instalować układ kierowniczy z Chery Amulet w sprawie Moskvich 2140 jako doprecyzowanie. Umożliwiło to poprawienie stabilności sterowania i zakup starego wspomagania kierownicy.