509 Shares 9082 views

Naczepy "Krone": parametry techniczne

Naczepy wielofunkcyjne "Krone" należą do najczęstszych grup przyczep towarowych , połączonych z ciągnikami siodłowymi. Urządzenia są przeznaczone do transportu różnych towarów. Maszyny są jedno-, dwu- lub trzyosiowe. Jest wyposażony w ramę, przykryty markizą (specjalna mocna tkanina). Część tylna wyposażona jest w klapy lub bramy wahadłowe z parą klap.

Informacje o producencie

Naczepy "Krona" są produkowane przez firmę noszoną po twórcy B. Krohna. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją maszyn rolniczych. Produkcja przyczep rozpoczęła się w 1971 roku. Od 2001 r. Fabryka w Danii ustaliła produkcję lodówek typu naczepy.

Firma Krone składa się z czterech działów, z których każdy zajmuje się określonym kierunkiem. Trzy gałęzie znajdują się w Niemczech, a jeszcze raz – w Danii. Linia naczep ma 10 modyfikacji. Firma jest kierowana przez czwartą generację rodziny założyciela.

Rodzaje

Są dwa typy naczep tilt: na pokładzie i kurtynie. Pierwsza wersja wyposażona jest w aluminiowe klapki zdejmowane lub odwrócone. Jego szkielet stanowi pionowe i poziome stojaki połączone specjalnymi belkami poprzecznymi. Górna część wyposażenia jest przykryta namiotem. Z boku jest zamocowany za pomocą kabla lub haków mocujących. Rozładunek i załadunek przyczepy jest wykonywany, zarówno za drzwiami, jak iz boku. Takie modyfikacje są wykorzystywane głównie do transportu ładunków drobnicowych, które wymagają niezawodnej i sztywnej mocowania.

Naczepy "Krone SDP" odnoszą się do drugiego typu. Model kurtyny nie ma boków, składa się z trzech oddzielnych zasłon (z boku i na górze). Różnicą od pierwszej opcji jest prostota i wszechstronność. Plus korzyści to łatwiejsza obsługa i mniejsze koszty.

Naczepa "Krona": charakterystyka techniczna

Poniżej przedstawiono główne parametry planu technicznego:

 • Marka to "Krona SDP27".
 • Typ osi – SAF Integral.
 • Kraj pochodzenia – Niemcy.
 • Zawieszenie – typ sprężyny.
 • Układ hamulcowy jest jednostką dyskową.
 • Maksymalna waga wynosi 39 tony.
 • Długość / szerokość / wysokość wnętrza korpusu wynosi 13620/2480/2760 mm.
 • Ciężar bez ładunku – 7,25 tony.
 • Wskaźnik nośności wynosi 31,75 tony.
 • Objętość ciała wynosi 93 cali. M.

Podwozie

Ta część to para belek podłużnych w kształcie litery T, centralny podobny blok i zewnętrzna rama. Elementy spawane są poprzeczkami i poprzeczkami. Zewnętrzna rama wieloramkowa jest przeznaczona do uniwersalnego mocowania ładunku co 10 cm, a jej wysokość w przedniej części wynosi 12,5 cm.

Ponadto węzeł ten zawiera następujące elementy:

 • Trzpień ma dwa caly o promieniu przedniego zwisu 2,04 cm.
 • Zabezpieczenie boczne przed rolkami.
 • Tylna ochrona analogowa.
 • Nadbudówka ma wewnętrzną długość 13,6 m oraz szerokość 2,48 m.

Słupki wsporcze obejmują parę wtyczek z napędzaniem mechanicznym i maksymalnym obciążeniem 12 ton na każdy. Mają cylindryczny kształt, płytę podparcia, są sterowane z prawej strony.

Jeśli chodzi o osie, w konstrukcjach jest ich 3, przy czym maksymalne obciążenie wynosi 9 ton na sztukę. Odległość osi wynosi 1,31 m. Osie SAF wyposażone są w pneumatyczne zawieszenie i hamulcowy system hamulcowy. Typ wzmocnienia belki, odległość osi wynosi 7,65 mm.

Hamulce i koła

Naczepy "Krone" wyposażone są w system hamulcowy. Zawiera zewnętrzne złącze do podłączania urządzeń diagnostycznych. Hamulec postojowy jest wyposażony w napęd sprężynowy, złącza do uruchomienia systemu znajdują się na przedniej ścianie, wysokość wynosi około 80 centymetrów od krawędzi platformy.

Istnieją również podwójne kliny, system sterowania EBS, na każdej osi znajduje się para wskaźników. Są modulatory z elektronicznym systemem stabilizacji technologii. Warto zauważyć, że naczepa Krone 27 może pracować tylko z ciągnikiem z opcją ABS.

Projekt używa sześciu kółek, takich jak 385/65 R 22.5 (11.75 / 22.5) i jest jeden zapasowy element. Obwód jest wyśrodkowany na piaście. Skrzydła są wykonane z polimeru, mają półokrągły kształt. Posiadacz "rezerwy" – typu kosz, znajduje się za urządzeniem osiowym.

Oświetlenie i dodatkowe elementy

Naczepy "Krone" wyposażone są w lekki system, który spełnia normy UE 76/756 / EWG ff.

Pakiet obejmuje:

 • Para latarek do oświetlania tablic rejestracyjnych.
 • Dwa światła o wymiarach, z gumowymi uchwytami.
 • Złącza elektryczne na przedniej ścianie (wysokość – 30 cm od krawędzi platformy).
 • Diody LED boczne świecą się.
 • 7-stykowe złącze 12-woltowe.
 • Gniazdo dla dodatkowych funkcji (7 styków, 12 V).
 • Złącze 15-stykowe.
 • Tylne wielofunkcyjne elementy oświetleniowe.
 • Światła przeciwmgielne i światło reflektorów.
 • Czerwone i żółte reflektory na tylnym pasku antypoślizgowym.

Wśród akcesoriów można wymienić plastikowe pudełko do narzędzi (600/500/480 mm). Jest zamontowany za urządzeniem osiowym.

Dno i dach

Dolna część należy do klasyfikacji modeli typu BO 13620 B. Grubość podłogi wynosi 3 centymetry, jest dodatkowo zabezpieczona przed wilgocią, wykonana ze sklejonych paneli klejonych, zaplombowanych na wszystkich szwach. Siła dna odpowiada normie DIN 283. Maksymalne obciążenie osi przy pracy z wózkiem widłowym wynosi 7 ton.

Naczepa "Krona" (kurtyna) wyposażona jest w dach modyfikacji AB 13620 AP. Składa się z zewnętrznych uniwersalnych podłużnych belek, których materiałem produkcyjnym jest stop lekki. Dach jest przystosowany do montażu regałów i stelaży przesuwnych.

Drugi wariant górnej części przyczepy, o którym mowa, może być dachem przesuwnym typu Edscha (Lite 113). Ma wysokość 11,3 centymetra, nachylenie wynosi 0 mm. Wskaźnik wysokości wewnętrznej do dolnej zewnętrznej krawędzi podłużnego poprzeczki wynosi 2,6 m. Tylny otwór ma podobny indeks. Element można przekształcić tylko w tył, wyposażony w gumowe uszczelki wargowe na podłużnej belce poprzecznej.

Ściany i stojaki

Przednia ściana wykonana jest ze stali, posiada mocne słupki narożne i ograniczone obciążenie boczne. Od środka wzmocniona jest sklejką, wyposażona w urządzenie do usuwania namiotu.

Tylna ścianka naczepy "Krona SDP 27" to stalowa brama wyposażona w podwójne pręty blokujące na całej wysokości. Element wyposażony jest w zapadkę do napinania namiotu, paski do blokowania poprzecznego kurtyny. Stalowa brama jest na pełnej wysokości z podwójnymi prętami blokującymi, szerokość otworu wynosi 2,46 metra.

Trzy pary stojaków są montowane naprzeciw siebie, mogą być montowane w sześciu pozycjach. Na stojakach znajdują się rowki dla rozłączalnych prętów, z których jeden znajduje się na dole podłogi, a cztery równomiernie umieszczone na pozostałych stojakach.

Co to jest namiot?

Naczepa "Krona", której właściwości podano powyżej, jest wyposażona w jeden namiot PVC. Posiada wzmocnienie w pionie. W górnej części znajdują się rolki, które pozwalają na rozciąganie materiału. Urządzenie blokujące wykonane ze stali nierdzewnej znajduje się w dolnej części, co zapewnia stabilność markizy. Jest przystosowany do dachu przesuwnego, odpowiada wymaganej wysokości, posiada oznakowanie konturowe na bokach. Markiza może być wykonana w różnych kolorach, ma wysoką wytrzymałość, chroni ładunek przed wilgocią, słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi oraz wpływami mechanicznymi.