501 Shares 7631 views

Nowy Niva Chevrolet. Przegląd

Nowy Niva obiecuje stać się najtańszym krajowym SUVem. Jego projekt został opracowany przez słynne włoski studio Bertone. Wbrew przekonaniu, że Niva Chevrolet nie jest już Niva, ale jeszcze nie Chevrolet, popularność z poprzednią wersją nie była tak niska.

W ostatniej modyfikacji nowy Niva nabył udoskonalone przednie zawieszenie, gumowe metalowe tuleje i zmodyfikowany silnik. Ciało w niektórych miejscach otrzymało dodatkową ochronę przed korozją. W porównaniu z poprzednim, nowy SUV stało się zauważalnie cichsze, wibracje spadły. W związku z tym komfort podróży był wyższy.

Również nowa Niva otrzymała bardziej nowoczesny system bezpieczeństwa. Dla pasażera z przodu zainstalowana jest poduszka powietrzna, napinacze wstępne są modyfikowane. Wszystko to w połączeniu z nowym modelem siedzeń sprawia, że ruch w samochodzie jest wygodny i bezpieczny.

Jeśli zwrócisz uwagę na zdjęcie nowego Chevroleta Nivy, to jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, twórcy stali na szczycie. Miękkie, usprawnione linie ciała, wysokie lądowanie, czarne szyny na dachu – typowy wygląd SUV "ludzi". Bez fanatyków, ale nie agresywnych notatek. Stylowy i przystojny pracowity pracownik.

W bardziej dokładnych badaniach można zauważyć brak dużych luków między elementami kuzovnyimi, łatwą obsługą drzwi, reflektory są ustalane dokładnie i na jednym poziomie. Jest nawet taki zwykły VAZ "bolesny", jak wielka gra w zawiasach drzwi. Wszystko jest zrobione jakościowo i sumiennie.

To samo można powiedzieć o salonie. Niestety (chociaż niektórzy twierdzą, że na szczęście), "duch" tego dobrego starego Nivy, do którego wszyscy się przyzwyczaili, niemal całkowicie zniknął we wnętrzu. Wygląd wnętrza nie wygląda tak utylitarnie, a obecność niektórych pociągnięć Chevroleta przypomina, że to nie tylko Niva. Zgodnie z ustaloną tradycją VAZ, wnętrze wnętrza jest zdominowane przez plastik. Jednak materiał, który jest trudny do dotyku wygląda jak miękka struktura.

Jeśli spojrzysz na salon, możesz zauważyć, że nowa Niva pożyczyła coś z zagranicznych kontrahentów. Deflektory systemu wentylacyjnego są wyraźnie takie same jak przedstawiciele Stanów Zjednoczonych. Przyciski torpedowe zwykłe są również wykonane w amerykańskim stylu. Górne uchwyty, które pomagają tylnym pasażerom siedzieć w kabinie, bardzo przypominają model Tahoe.

Jeśli chodzi o jakość wnętrza, mankiet pokrywy popielniczki i wieczko rękawicy są spięte. Ale biorąc pod uwagę, że cena nowego Chevroleta Niva nie osiąga 500 tysięcy, to jest po prostu śmieszne narzekać na takie niedociągnięcia. Ogólnie rzecz biorąc i przyjemny kolor tapicerki siedzeń, a grube solidne kierownicę z regulowaną kolumną, a wystroju na drzwiach przyjemna jazda.

Przy okazji. Niezależnie od tego, jak sceptycznie nastawieni są właściciele luksusowych SUV-ów do Niva, rosyjski "jeep" z taką samą łatwością pokonuje zarówno kilometry autostrad miejskich, jak i peryferie dróg wiejskich. Kompaktowy samochód z 80-litrowym silnikiem terenowym przypomina pojazd cross-country. Jak pokazał test Chevroleta Niva, samochód czuje się równie komfortowo zarówno w mieście, jak iw warunkach nieprzejezdnych dróg. Wszystkie żrące uwagi na temat niespójności masy 1350 kg, pełnego napędu i mocy silnika były śmieszne spekulacje. Samochód ma duży potencjał, zwłaszcza gdy są w umiejętnych rękach.