125 Shares 7906 views

Przegląd Wielkiego Muru H3

Chiński producent Wielki Mur stopniowo zyskuje na popularności na rosyjskim rynku. Firma zyskała uznanie dzięki swoim tanim SUVom. Jeśli jednak pierwsze modele różnią się słabą jakością budowania, obecnie jej poziom jest porównywalny do "Europejczyków". Niedawno na rynku pojawił się Wielki Mur Hover H3 Nowy. Maszyna odznacza się nowoczesnym wzornictwem i dobrym wyposażeniem. Co to jest Wielki Mur H3? Opinie i przegląd samochodu – później w tym artykule.


Projekt

Z zewnątrz samochód wygląda jak prawdziwy terenowiec: masywne łuki kół, wysoki prześwit i podniesiony zderzak. Maszyna mówi, że jest gotowa pokonać wszelkie przeszkody. Charakterystyczną cechą Wielkiego Muru H3 jest masywna krata chromowana. Rozciąga się od linii mgły aż po brzeg okapu. Reflektory samochodu są soczewkowe. Jednakże, ksenon nie jest dostępny we wszystkich poziomach wykończenia. Soczewki są również na światłach przeciwmgielnych. Lustra są pomalowane w kolorze nadwozia i wyposażone w repeatery LED obrotów. Na dachu samochodu znajdują się szyny, które pozwalają nosić wszystko, co nie pasuje do bagażnika. Nawiasem mówiąc, przedni zderzak jest tak lizany, że nie ma żadnych progów barierowych. Uderzenie jest bezpośrednio na drogie kratki. To może być główną wadą, która wskazuje opinie właścicieli samochodów na "zewnątrz".

Ogólnie rzecz biorąc, projekt Great Wall H3 wyłonił się masywny i solidny. Samochód jest odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dla młodych ludzi.

Wymiary, prześwit

Maszyna ma standardowe wymiary poprzeczne. Długość ciała wynosi 4,65 m, szerokość – 1,8, wysokość – 1,74 m. Ale prześwit pod kątem chińskiego Wielkiego Muru H3 jest jednym z największych w swojej klasie – 24 centymetry na standardowej gumie.

Salon

Wewnątrz "Wielki Mur" wygląda bardziej luksusowo niż to samo "Chery Tiggo". Maszyna ma poważny panel, z centrum multimedialnym w środku. Kierownica jest czterokierunkowa, z miłą przyczepnością do rąk. Panel przyrządów posiada dwie główne wagi – prędkościomierz i obrotomierz, a także strzałki czujników pomocniczych. Dodatkowo Chińczycy przewidzieli komputer pokładowy. Pokazuje wszystkie informacje o charakterystyce działania (przepływ, średnia prędkość, przebieg) do aktualnej wysokości nad poziomem morza. W zależności od konfiguracji, wykończeniem może być tkanina lub skóra. Ale nawet w "bazie" samochód wygląda bardzo imponująco. Czytnik zdjęć wewnętrznych można zobaczyć poniżej. Siedzenia mają dobre wsparcie lędźwiowe i boczne. Również w przednich kieszonkach i podłokietniku. Tył tylnego fotela można wychylić do przodu. Jednak nawet seks nie może być zrobiony – jest to główną wadą bagażnika.

Specyfikacje techniczne

Na rynku rosyjskim znajdują się dwa silniki benzynowe. Tak więc, podstawowym jest atmosferyczny 4-cylindrowy silnik, opracowany w związku z firmą "Mitsubisi". W wielkości 1998 r. Sześcienny centymetr wytwarza 116 KM mocy. Moment obrotowy trzech tysięcy obrotów wynosi 175 Nm. Komentarze właścicieli podkreślają, że silnik jest głównie "downstream" – trakcja jest już dostępna na biegu jałowym. Ten silnik jest wyposażony w ręczną skrzynię biegów na 5 stopni. Wydatki na miasto – 11 litrów, na autostradzie – 8,5. W bardziej kosztownych wersjach dostępny jest turbodoładowany silnik 4G63S4T. Ta jednostka napędowa o pojemności 2 litrów rozwija moc 177 KM. Moment skręcania – 250 nanometrów. Silnik ten jest wyposażony w ręczny przekładnia sześciokątna. Jak sam producent zauważa, pudełko ma długą transmisję, co jest dobre dla charakterystyki. Zużycie paliwa dla tego silnika wynosi do 13,5 litra w mieście i do 10 na autostradzie. Pomimo faktu, że jest to turbodoładowany silnik, chiński producent pozwala na użycie 92 benzyny.

Ceny i komplety

Na rynku rosyjskim crossover jest dostępny w kilku poziomach wykończenia:

 • Luksus.
 • «Super Lux».
 • "Super Luxury Turbo" (o mocy 177 KM).

I pierwszy jest podstawowy. Wzywając początkowy komplet "luksusu", Chińczycy wcale nie przesadzali. Lista podstawowych urządzeń obejmuje:

 • Wspomaganie hydrauliczne koła.
 • Koła z lekkiego stopu 17 cali.
 • Przednie poduszki powietrzne.
 • Elektryczne szyby dla wszystkich drzwi.
 • Światła przeciwmgielne.
 • Centralny zamek.
 • Klimatyzacja.
 • Podgrzewane siedzenia przednie.
 • Lustra z napędem elektrycznym.
 • Tylny pomoc przy parkowaniu.
 • Czujniki światła i deszczu.
 • Systemy ABS i stabilizacja wymiany.
 • Hamulce wentylowane tarczą na obu osiach.

Koszt tego sprzętu to 800 tysięcy rubli. Biorąc pod uwagę taką listę urządzeń, możemy powiedzieć, że Wielki Mur H3 jest poważnym konkurentem dla "Renault Daster", a jeszcze bardziej Ulyanovsk UAZ. Koszt ukończenia "Super Lux" – 840 tys. Rubli. Do listy opcji dodano centrum multimedialne, wielofunkcyjną, kamerę z tyłu, skórzaną tapicerkę, fotel kierowcy z napędem elektrycznym i regulacją wysokości (w poprzedniej konfiguracji nie było dostępne). Dla turbodoładowanego silnika i 6MKPP trzeba podać 930 tysięcy rubli.