404 Shares 1243 views

Sotuar – to … Sotuar własne ręce: Master Class

Obecnie istnieje ogromna tendencja. Razy anonimowa knickknacks bezpowrotnie zatopiony w zapomnienie, tracąc jego miejsce wyjątkowe biżuteria, odzież i dodatki zaprojektowane przez zręcznych rękach mistrzów. Głośno „moda” słowo traci grunt nie mniej dźwięczny słowo „osobowość”, „styl”, „smak”.

Ogromna popularność nie tylko ubrania i buty autora, ale także akcesoria. A dziś będziemy co niezwykłą dekorację – sotuar. Co to jest, to nie jest jeszcze znany wszystkim, aw rzeczywistości historia tego akcesorium posiada więcej niż jedną dekadę. Nadszedł czas, aby wyeliminować wszystkie luki i zwrócić należytą uwagę na tę wspaniałą rzeczą.

Pochodzi z minionych epok

Niektóre kobiety mają bardzo szczególne pudełko z dekoracjami. W tych skarbcach są mało prawdopodobne, aby znaleźć trendy w modzie, ale bursztynowe paciorki babci z lat 50. lub kolczyki koralowe, które moja matka nosiła w latach 70. – to tak. I czy jest między innymi długi sznur pereł, które mogą zawijać gryf 2-3 razy? Albo, powiedzmy, łańcuszek z wisiorkiem, wiszące prawie do pasa, tam nie ukrywa? A może w kącie zwinięty wątek koralik, który można zawijać w górę iw dół? Jeśli zdarzy ci się znaleźć się w pojemnikach na coś podobnego – radujcie się! To sotuar. Co to jest, może nie wiedzieć, ale na pewno widziałem go wcześniej, a może nawet nosić. Tylko słowo wydawało się niezwykłe. Dzieje się to dość często. Fakt, że sotuar – nie jest zjawiskiem nowym, a dziś przeżywa nie jest pierwszy, a nawet drugi młodzież. Świat jest już szaleje tego akcesorium, a teraz nadszedł czas, aby wrócić do niego w oknie z dekoracjami.

Cóż, jeśli masz szczęście wystarczy, aby znaleźć tego akcesorium jest jednym z ulubionych i pół zapomniane biżuterii, nie powinien być zdenerwowany. Można to zrobić samodzielnie. Tak, tak, że wszystko po prostu ciężko oddychać!

historia

Uważa się, że sotuar pojawiły się w latach 20-tych XX wieku. Co stało się potem w świecie mody! Okres ten cechował panowania stylu Art Deco, z jego szalonych kombinacji chłopięcy i kobiecej, minimalistyczne i luksusu. To wtedy moda długie cienkie koraliki wiszące w dół do jej talii. A najbardziej postępowy charakter poszły dalej i zaczął rzucać te same koraliki na plecach lub przez nie przeskoczyć z jednej strony. I tam było słowo „sotuar”. Co to jest? To proste – w języku francuskim oznacza „noszone na ramieniu.”

Należy rozważyć oficjalną wersję jedyną prawdą? Rzeczywiście, w wielu kulturach na całym światowym coś takiego istniało od wieków. Prawda, jak zwykle, gdzieś w środku: sotuara mieli wiele prototypów, a po raz pierwszy wszedł w modę w latach 20-tych ubiegłego wieku. Nawiasem mówiąc, w tych dniach, większość z tych ozdoby zostały wykonane siebie. Tak, to jest siła i nas.

typy sotuarov

Zanim zaczniesz, konieczne jest, aby zdecydować, jaka będzie nasza przyszłość akcesorium. Dziś jest bardzo popularny sotuary koralików, perełek naturalnych lub hodowlanych pereł, kamieni szlachetnych, kryształów, łańcuchy, a nawet wiązki przędzy.

Musujące biżuteria z kamieni lub kulek, „Swarovski” – to doskonały wybór na wesela, absolwentów, urodziny. Nie mniej uroczyście wygląda pereł i imitacji. Jeśli planujesz zrobić akcesorium dla każdego dnia, wybierz szkła, metalu lub tworzywa sztucznego, aby sotuar. Klasa mistrz pomoże wszystkim zrozumieć. Bardzo jasne letnie obrazy uzyskuje się stosując perełki.

Robimy sotuar zawieszenie pędzla

Do wytwarzania tej klasycznej osprzętu trzeba pomponem jedwabnej nici, łańcuch biżuterii, kilka kulek w napięciu za pomocą szczotki i kilka przejrzysty obnimateli (dwa dla każdej kulki) i sworzni biżuterii. Narzędzie będzie musiał szczypce, szczypce i nożyce do metalu.

Sotuar ze szczotką: klasa mistrz

  1. Przez wszystkie kulki brakuje szpilki, nie zapomnij o obnimateli. Okrągły poza końce kołków nadmiar metalu jest odcięty.
  2. Tnie się na kawałki łańcucha 3-7 cm.
  3. Alternatywnie połączenia pętli łańcucha i sworzni tworzących sotuar.
  4. Gdy produkt osiągnie pożądaną długość pomiędzy jego końcami przymocować zgrubienie to ustalić szczotkę.

Ta sama zasada może być wykonana z nie sotuar szczotki w łańcuchu, a na nici z koralikami. A jeśli wiesz, jak robić na drutach warkocze koralikami, ta umiejętność może być tu przydatna. Głównym warunkiem – długość produktu musi być wystarczająco duża.

Jak zrobić koralikami sotuar

Bardzo ładny i elegancki wygląd sotuary koralik. Ważne jest, aby przestrzegać środka. Produkt powinien być nie tylko długa, ale także dość bujna. Aby to zrobić, zebrać je od wielu pasm koralikami. W żadnym wypadku nie należy próbować używać tańszych niskiej jakości koraliki! Wybierz gładkie i jednolite pod względem wielkości. Wtedy twój sotuar będzie wyglądać schludnie i piękny.

Dobre i jednokolorowe i kolor. Można użyć „zupa” – mieszankę różnych kolorów kulek jednego typu. Albo można koraliki na sznurek każdego aspektu tego samego koloru. Zmontowane wygląda bardzo jasne. Pozostaje tylko ustalić wszystkie wątki razem na końcach, umieścić na nich obnimateli i przymocować zapięcie.

bułka z masłem

Jeżeli manipulacja koralików, dopasowywanie kolorów i pracy z narzędziem – to nie twoja wersja, ale dusza prosi o coś niezwykłego, nie rozpaczaj. Zacznij od najprostszych. Zrobić znakomity cienką grzbietową sotuar. Co to jest, można zobaczyć na zdjęciu.

trzeba będzie precyzyjnie łańcuch biżuteria i dwie perełki. Wybierz perłę lub „Swarovski”. Zabezpieczyć kulki na końcach łańcucha, jak opisano powyżej, a sotuar tylko wiązać węzeł. Oczywiście, można zrobić tobołek na plecy i klatkę piersiową. To zależy od stylu ubrania, z którego zamierzasz nosić dekorację.

W co się ubrać

Zgadzam się, zrobić sotuar własnymi rękami jest bardzo prosta. A kiedy zaczyna odbierać proste, przychodzi kolej na bardziej skomplikowane i wyrafinowane.

Uważa się, że ta dekoracja nie nadaje się tylko do wieczorowych sukienek, ale plasuje się również wśród stylu casual rzeczy. będzie to właściwe i na spacerze, jak iw biurze, a piknik.

Jeśli zamierzasz, nie bój się rzucać z powrotem sotuar uzupełniać swoją suknię z nagich pleców lakoniczne. Ponadto, może być kilka razy wokół szyjki w postaci krótkich kulki. Ta wszechstronność raz przyczynił się do popularyzacji sotuara.