495 Shares 6886 views

ataki paniki: jak walczyć na własną rękę? Metody leki, środki folk

Co człowiek, który okresowo wystąpić napady irracjonalnego lęku – ataki paniki? Jak walczyć na własną rękę, kiedy wydaje się, że pomoc z żadnym czekać i sama z tym kłopoty? Krewni nie rozumieją lekarze wzruszają ramionami, mówią, że jest zdrowy, i poczucie, że ma umrzeć. Niekończące się wycieczki do lekarzy jak błędne koło, z którego, jak się wydaje, nie pęka. W rzeczywistości nie jest to rozwiązanie: musimy rozwiązać ten problem, a co najważniejsze, zrozumieć, że prawie każdy ma jedne lub innych naruszeń vegetososudistye.

ataki paniki w ramach dystonii naczyniowych

ataki paniki są towarzyszem dla osób z VSD. Najpierw uporządkować warunki. atak paniki – atak z irracjonalnego strachu o jego zdrowie, poczucie zbliżającej się śmierci. Napady mogą być tak silne, że ludzie będą spieszyć do pokoju, nie zatrzymać się w jednym miejscu, to może rzucać w dreszczem. Wysokie ciśnienie krwi, tętno, tak że blisko omdlenia. Duszność, pieczenie i ból za mostkiem. Objawy mogą być bardzo podobne do zawału mięśnia sercowego. Są to bóle w sercu, które można odróżnić od dławicy faktu, że są one długie (kilka dni lub tygodni). Leki zwane „Nitrogliceryna” taki ból nie jest zatrzymany, podczas przyjmowania narzędzia takiego jak „Valodol” może łagodzić stan.

IRR – nie jest chorobą, ale zespół objawów, które wskazywałyby na naruszenie w działaniach centralnych i peryferyjnych części układu autonomicznego.

Dystonia jest podzielony na kilka typów:

 • Nadciśnieniowa spowodowane wysokie ciśnienie krwi, może występować nieprzyjemne odczucia w sercu, tachykardia. Osoby z tego typu obiektu na ataki paniki.
 • Hipotoniczne charakteryzuje niskie ciśnienie krwi, zawroty głowy, osłabienie, bóle głowy.
 • Mieszane obejmuje objawy dwóch pozostałych gatunków i jest najbardziej powszechne.

Obecność vegetovascular łamania nie jest niebezpieczna dla życia, ale mogą nasilać istniejących chorób, a także w połączeniu z innymi niepożądane czynniki przyczyniają się do rozwoju tych chorób jak astma, nadciśnienie, wrzody (z nadwrażliwości jelita grubego – IBS), choroby niedokrwiennej serca.

Fizyczne objawy problemów psychologicznych

W Rosji ludzie nie są używane na każdą okazję, aby zobaczyć się z lekarzem, niewielu z nas ma prywatnego lekarza rodzinnego lub psychologa. Czyjaś sytuacja finansowa nie pozwala na inne – szaleńcze tempo życia. Wiele osób uważa, że kampania do psychologa – strata czasu. Stale dąży się pytanie: czy istnieje ataki paniki, jak walczyć? Niezależnie nie zawsze może sobie poradzić, należy o tym pamiętać.

Zwyczaj, aby rozwiązać wszystkie problemy same często prowadzi do pogorszenia sytuacji i może prowadzić do smutnego końca. Może być codzienne ataki paniki. Jak radzić sobie z nimi samodzielnie, gdy nie ma prądu? Musisz poprosić o pomoc członków rodziny, którzy starają się zrozumieć i utrzymania. Kiedy krewni i bezsilna – nie trać czasu, należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą. Nie ma niczego wstydzić. Wizyta u terapeuty w żadnym wypadku nie oznacza, że dana osoba jest chora psychicznie, po prostu mają problemy od czasu do czasu doświadcza każdy z nas. W większości przypadków mówimy o depresji, które mogą towarzyszyć wielu chorobom i taki stan jak IRR, z atakami paniki.

Czy to możliwe, aby poradzić sobie z atakami paniki? W opinii ekspertów na ten temat

ataki paniki towarzyszą fobie: lęk uduszenia, zadławienia, umierającego, chorego na nieuleczalną chorobę. A ludzie będą czuć się o rodziców, dzieci, drodzy ludzie dla niego.

Spust na początku PA może być wszystko: zmęczenie psychiczne, stres, czynniki takie jak wypadek, będąc w bliskim dusznym autobusem, choroby lub śmierci bliskiej osoby. W jednym z tych momentów można doświadczyć i pierwszy PA. Potem zaczną się powtarzać każdego dnia, zwykle w godzinach wieczornych. Gdy panika obejmuje człowieka (bez względu na to, co zrobił) codziennie, na przykład, dokładnie o godzinie 18.00, na poziomie podświadomości, zaczyna czekać, martwić, martwić się, że dodatkowo pogarsza sytuację.

Podczas ciało PA jest pod wielkim stresem, po osoby mogą czuć się całkowicie wyczerpany.

Z drugiej strony, znając dokładny czas wystąpienia PA, możliwe jest, aby przygotować się psychicznie do podjęcia wszelkich niezbędnych środków. Nadszedł czas: ataki paniki. Jak postępować? Kurpatov znany psychoterapeuta, oferuje spojrzeć na to z drugiej strony. Jego książki są napisane prostym, jasnym językiem. Ludzie z PA powinien przeczytać „Lekarstwem na IRR”.

Kurpatov lekarz mówi, że najważniejsze dla tych ludzi – aby uświadomić sobie, że nie umrze z PA. Daje niepowtarzalną ale bardzo przydatnych porad, które wygląda mniej więcej tak: „Kiedy myślisz, że jesteś bliski śmierci, położyć się i umrzeć …”. Die, oczywiście, nie będzie działać, a to ma dobre zrozumienie efektu psychoterapeutycznej.

ataki paniki: jak walczyć. Opinie VSDshnikov

Pacjenci cierpiący na ataki paniki, standardowych przepisanych leków uspokajających, uspokajających, adrenaloblokatory. A także przepisać masaż, terapia ruchowa. Konieczne jest, aby dowiedzieć się, czy te metody wygra PA.

Sądząc po opiniach pacjentów, fizykoterapii i masażu mieć pozytywny wpływ, ale nie zawsze uspokajające. Często chcą spać, a ataki nie są przycięte.

Masaż pomaga się zrelaksować, poprawia krążenie krwi. Co jest tak przydatne do sportu? Faktem jest, że PA zaczyna powodu niekontrolowanego uwalniania adrenaliny do krwi. Zwykle proces ten powinien odbywać się, gdy dana osoba znajduje się w sytuacji kryzysowej, a nie siedząc spokojnie w fotelu. Jeśli wiesz, czas rozpoczęcia ataku paniki, to jest możliwe do zrobienia fizycznej. Nie boli jogging na świeżym powietrzu lub w domu ćwiczenia na symulatorze. Jest to bardzo skuteczna metoda, aby powstrzymać atak, bo adrenalina jest gdzie pójść.

Sposoby leczenia ataków paniki

W szpitalu nie położy, jeśli torturowanych ataki paniki. Jak walczyć z napadami w domu? Istnieje kilka sposobów:

 • leki;
 • self-masaż i sport;
 • kompletna reszta (staram się nie przemęczać fizycznie i umysłowo);
 • komunikacja z osób cierpiących na ten sam problem;
 • samorelaksatsiya;
 • natrysk (bardzo dobry do wzmacniania naczyń krwionośnych);
 • leczenie choroby podstawowej, jeśli w ogóle.

Można również udać się do placówki medycznej w przypadku niektórych procedur, takich jak:

 • hipnoza;
 • akupunktura;
 • profesjonalny masaż.

Reszta jest bardzo ważne, jest to przydatne do komunikowania się z ludźmi. Jeśli to możliwe, konieczne jest, aby przejść na morzu lub w domu opieki.

Leki stosowane ataki paniki

Kolejne pytanie, które należy uwzględnić w ramach tematu „ataki paniki, jak walczyć” lek stosowany w PA. Terapia lekowa obejmuje grupy następujących leków:

 • środki uspokajające (nalewki waleriana i Leonurus oznacza "Valodol Corvalol" "", "New pass");
 • leki uspokajające ( "Relium", "elenium", "Librium");
 • adrenaloblokatory (najlepiej mieć wpływ beta-blokery, takie jak "Atenolol" "Inderal").

środki folk w leczeniu ataków paniki

Teraz jest jasne, że takie ataki paniki, jak walczyć. środki folk leczenia, które mogą zaoferować, aby pomóc w walce z tą chorobą? Ponieważ podczas paniki jest niemożliwe położyć lub usiąść, a wszelkie próby ucieczki są daremne, możliwe jest, aby uciekać się do takich metod:

 • Łagodny wysiłek.
 • Trzymając nogi w misce z ciepłą wodą lub umyć swoje kolana na przemian ciepłą i zimną wodą.
 • Ćwiczenia oddechowe (dobra technika pomaga oddechów w papierowej torbie).
 • Napisać wszystko, co czujesz, to bardzo pomocne w zrozumieniu swój strach, weź go.
 • Pić wywar z mięty, rumianku lub zielonej herbaty.
 • Można spróbować zrobić napar z następujących ziół: Take 4 części melisa, część 3 Rue i 3 części tymianku i dokładnie wymieszać. 1 łyżka. l. zbierania wylano do zlewki, a pokrywa z zimną wodą. Niech parzyć przez kilka godzin, a potem pić przez cały dzień.

Jak radzić sobie z atakami paniki, gdy nie ma powietrza

Rozważyć pytanie: „ataki paniki, jak walczyć, gdy nie ma powietrza?” Często podczas ataku nie jest uczucie duszności: to jest niemożliwe do pełnego oddechu (co byłoby pożądane ziewać) – syndrom hiperwentylacji w VSD. Istnieje obawa przed uduszeniem.

W tym przypadku należy wykonać następujące czynności:

 • stale przypominać sobie, że dławik jest nierealne – powietrze dostaje się do wymaganej wysokości;
 • oddychania do worka papierowego (plastikowej butelki szal);
 • pić herbatę miętową;
 • Zetrzeć zatok normalne „gwiazdką” – będzie spokój, znacznie ułatwiają oddychanie.

Czy to możliwe, aby pozbyć się ataków paniki

Zawsze można pokonać ataki paniki. Jak walczyć na własną rękę – to trzeba zrozumieć, aby osiągnąć ten cel. Nie denerwuj się, jeśli nie, to nie jest jeden dzień. Każdy, choć małym zwycięstwem będzie stanowić istotny wkład w walkę z PA.

Muszą nauczyć się samokontroli, aby zrozumieć, co aplikacja kliencka nie umiera, to uwierzyć. I upewnić się, trzeba starannie rozwikłać ten problem z pomocą literatury, do komunikowania się z ludźmi, którzy są również cierpiących na ataki paniki.