861 Shares 2439 views

Jak zrobić miecz bohatera Jedi

Wielu chłopców po obejrzeniu „Gwiezdnych Wojen” wyobraża sobie z Supermanem. Realizować swoje fantazje będą mogli stać się fantastyczne Rycerze Jedi w nowym roku karnawał lub uczestnicząc w grach RPG. Ale bez magiczne wojownik obrazu będzie niekompletna. Jak zrobić miecz, który jest głównym atrybutem fantastycznym charakterem?

Kilka miecze Opcje produkcyjne

Miecz wikingów wyglądać bardziej prawdopodobne, że jest to możliwe, aby metalu, a uchwyt – drewno. Ale dla małych dzieci, pożądane jest, aby korzystać z bezpiecznych materiałów. Najbardziej prymitywne opcje – produkcja papieru i drewna. Jest to także najprostszy sposób jak zrobić miecz, jest zastosowanie pianki. Aby to wykonać, ma cylindryczną preformy jasny kolor średnica 8,6 cm i długość 50-55 cm, a następnie owinąć folię błyszczącą uchwyt, a na górze pasków. Kontrastowy kolor – miecz gotowy.

Ale przede wszystkim dla dzieci i są bardziej atrakcyjne miecze świetlne. Wariant „broni”, które składają się wyłącznie z uchwytem. Świecące miecz będzie ze względu na promień lasera. Podstawą latarnią, w której ustawiony jest potężną diodę laserową jest podłączony do akumulatora i prądu falownika.

Najciekawszym rozwiązaniem dla dzieci będzie prawdziwy miecz świetlny. Do jego produkcji wymaga podstawowej wiedzy z zakresu elektroniki, ale również początkujący rzemieślnicy będzie łatwo zrobić „broń” wojownika. Istnieje kilka sposobów, aby miecz świetlny:

– uchwyt jest latarki i ostrze – lampy fluorescencyjne, podłączone do źródła energii elektrycznej;

– na zimno mogą być stosowane miecz ostrza (elastyczne), neon, który jest powszechnie stosowany do dekoracyjnego oświetlenia;

– Diody LED są umieszczone w rurze z poliwęglanu, zapewniają najbardziej piękny blask ostrze i uchwyt będzie podstawę odcinka rury z PCV.

Rozważmy krok po kroku opis tego ostatniego sposobu. Tak, jak zrobić miecz świetlny.

Miecz świetlny oparty na diodach LED

Do pracy potrzebne są następujące materiały:

  • obsługiwać – odcinek rury z PCV o długości 20-25 cm i średnicy 3 cm o przełączniku, do komory baterii;
  • Ostrze na światło – poliwęglan rury o średnicy co najmniej 2 cm (trochę mniejsza niż średnica uchwytu) i długości 60-70 cm (w zależności od Hero wzrost-dzhedaya), 25-30 diod, z drutu o przekroju 0,3 metrów kwadratowych. mm, długość sztywnego drutu;
  • dla miecza efektów dźwiękowych i wibracji – mały silnik elektryczny.

Procedura. Jak zrobić miecz poprawnie:

  1. Aby światło ostrze rozproszone, pokrycie rury z kolorowym farby z pojemnika lub zawijania taśmy.

  2. Z diod ma łańcucha. Pierwszy z nich jest dołączony do odsłoniętego przewodu. Następnie trzeba naprawić łańcuch na segmencie i umieścić przewód sztywny do rurki ostrza miecza.
  3. W uchwycie wyciąć otwór na przełączniku. Konieczne jest również zapewnienie rowek na baterii.
  4. Po przyłączeniu części światła zwinięty krawędzi ostrza taśma jest dopasowana do uchwytu.
  5. Dźwięk silnika w połączeniu do wspólnego zasilacza jest przymocowany do uchwytu.

W przypadku braku światła może być problem z diodami LED i silnika.

Różne warianty produkcyjne świetlny będzie wybrać najbardziej odpowiedni sposób. Zmienić projekt uchwytu, używając farby, papier i inne materiały. Kolor świecące ostrze może być również wykonany inaczej. Bądź kreatywny z dziećmi, aw rezultacie otrzymasz unikalny kawałek bohatera-wojownika.