747 Shares 2337 views

Lush belyashi na patelni: najlepsze przepisy kulinarne, a zwłaszcza gotowania

Belyashi – narodowe potrawy tatarskie, co jest smażone ciasto nadziewane mięsem. Są otwarte i zamknięte. Wykonane są z drożdży, kefiru lub przaśnego ciasta. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się, jak gotować belyashi z mięsa na patelni.

zalecenia ogólne

Aby przygotować klasyczne ciasta drożdżowego używane miękkie ciasto wykonane metodą gąbki. Przed rzeźbienia w to belyashi, ważne jest, aby pozostawić w ciepłym miejscu przez jedną godzinę. Właściwie gotowane doskonale elastyczne ciasto smażone i nie pęka podczas obróbki cieplnej.

Nadzienie wykonane z mielonego mięsa, miesza się z prawie taką samą ilość rozdrobnionych cebuli. Z powodu tego mięsa warzyw staje się bardziej kruchy i soczysty. Ponadto, w procesie smażenia drobno posiekanej soku cebuli przyznaje wykonywania rodzaju funkcji bulionu. Aby przygotować wyśmienite belyashi na patelni, niektóre gospodyni zalecane dodanie małej ilości napełnienia w mleku.

Uformowane półprodukty do dziesięciu minut, w temperaturze pokojowej, a tylko po wysłaniu w ogrzanym oleju roślinnego. Są one umieszczone szwów bocznych w dół i smażyć przez siedem minut z każdej strony.

Klasyczna wersja

Tradycyjny tatarski belyashi na patelni wykonane z ciasta drożdżowego. Pasty wykonane z wieprzowiny, baraniny lub wołowiny mielonego, zmieszane z dużą ilością cebuli. Modelowanie te placki trwa stosunkowo długo. Aby nie tracić cennych minut szukając brakujących składników w góry iść do sklepu spożywczego. W tym przypadku, trzeba będzie:

 • Kilogram mąki pszennej.
 • Pół litra mleka odtłuszczonego.
 • Trzydzieści gramów drożdży.
 • Para jaj.
 • Pięćdziesiąt gramów margaryny.
 • Dwie łyżki cukru.
 • Jedna czwarta szklanka oleju słonecznikowego.
 • Łyżeczki soli.

Wszystkie te składniki są potrzebne do ciasta. Od belyashi (przepis na patelni zostaną przedstawione poniżej) z mięsem mielonym, tym dalej będziesz potrzebował:

 • Łyżeczki soli.
 • Trzysta gramów pulpy wieprzowiny i cebuli.
 • Pół łyżeczki pieprzu.

Na wniosek farszu dodajemy posiekane świeże zioła lub zgnieciony czosnek. Składniki te są opcjonalne, ale ich obecność sprawi, że farsz bardziej aromatyczne.

Opis procesu

W misce wypełnionej ciepłym mlekiem, dodać cukier i drożdże. Wszystkie dokładnie miesza się aż do całkowitego rozpuszczenia i odstawić na bok aż do luźnych składników piany.

Na czystej, suchej powierzchni roboczej wlać przesianej mąki. W środku zrobić małe wgłębienie i wlać drożdże zbliża się w nim. Istnieje również wysłać surowe jajka i sól. Wszystko dokładnie ugniata aż ciasto lekko elastyczny przylega do dłoni. Gotową masę pokryte lnianą ściereczką i pozostawić na godzinę w ciepłe miejsce.

Zrobić pyszne belyashi na patelni, trzeba zrobić farsz. Jej wytwarzania zwoju przez maszynkę do mięsa uprzednio wypranych i szczotkowane cebuli wieprzowiny. Otrzymaną sól masy, pieprz i dokładnie wymieszano.

Miał czas pochodzić ciasta są podzielone w przybliżeniu na równe kulek o średnicy pięciu centymetrów, a ich rozprzestrzeniania się na powierzchni roboczej, smarowane. Każdy z nich jest zwinięty w naleśnik, nadziewane mielonym mięsem i zaschipyvayut tak, że środek tortu lewy otwór. Otrzymany półprodukt wcisnąć ręcznie i smażone w gorącym oleju roślinnego przez cztery minuty z każdej strony. Gotowe belyashi z mięsa, smażone w odbieralniku, były równie dobre, jak na gorąco i schłodzono do formy.

Opcja na kefir

Jak wspomniano powyżej, pachnące i soczyste placki tatarskie może być nie tylko przygotowywane z ciasta drożdżowego. Ponieważ przepis ten jest nieco inny od tradycyjnego, stanąć przed piecem, sprawdź czy masz wszystko, czego potrzebujesz w zasięgu ręki. Smażyć obfite belyashi z mięsa na patelni, trzeba będzie:

 • Dwieście pięćdziesiąt mililitrów kefiru.
 • Jedna trzecia łyżeczki sody oczyszczonej.
 • Sześćdziesiąt mililitrów oleju roślinnego.
 • Duże cebule.
 • Dwieście pięćdziesiąt gramów mięsa mielonego dowolny.

W powyższej liście, które przygotowane na patelni nie belyashi okazało mdły i bez smaku ponadto zawierać stół sól i przyprawy.

Kolejność działań

Zagnieżdżone w czystej miski nadzieniem połączonym z mielonego cebuli. Do powstałej masy nie była zbyt gruba, jest uzupełniany z małą przefiltrowana woda, sól, przyprawy i dobrze wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Gotową mielona wołowina wysłany do godziny w lodówce.

Teraz nadszedł czas, aby zrobić test, z którego można przywierały belyashi na patelni. Bujne i aromatyczne ciasta można wytwarzać tylko ścisłym przestrzeganiu zalecany stosunek produktów. W jednej misce połączyć jogurt, sól, przesianej mąki, sodę i olej roślinny. Wszystko dokładnie ugniata i odstawić na bok na pół godziny.

Trzydzieści minut później, gotowe ciasto jest podzielony na liczbę w przybliżeniu równe części. Każdy z nich jest zwinięty z mięsem mielonego i zamyka. Otrzymany półprodukt wciśnięty dłoni i smażone w gorącym oleju. Belyashi pieczony na patelni, czyli krok po kroku przepis nieznacznie powyżej uznać, rozłożone na czystą ściereczką. Pięć minut później, lekko chłodzi ciasta serwowane do stołu.

Szybka opcja

Ten przepis jest interesujący ze względu na to można dosłownie pół godziny zrobić prosty i wspaniałe ciasta tatarski Tat. Smażone placki z nim pozostają świeże i miękkie przez kilka dni. Przed rozpoczęciem procesu, aby upewnić, że do Państwa dyspozycji wszystkich wymaganych składników. W tym przypadku, trzeba będzie:

 • Stos żywych drożdży.
 • Łyżeczki soli.
 • Para szklanki wody.
 • Trzy łyżki cukru.
 • Sześć głów cebuli.
 • Pięć filiżanek mąki.
 • Trzysta gramów mięsa kurczaka.

Z tego prosty określone bardzo smaczne belyashi na patelni. Bujne placki mięsa pożądane rzeczy, aromatyzowane z niewielką ilością przypraw.

W jednym naczyniu połączyć żywe drożdże, cukier, sól i trzy łyżki oleju roślinnego. Wszystko to wlewa szkła ciepłej wody, miesza i odstawić na bok. Gdy na powierzchni będzie piana w misce wlać cztery kubki przesianej mąki i wlać do szklanki wrzącej wody. Otrzymaną masę rozprowadzono na powierzchni roboczej i dokładnie ugnieciono.

Gotowego ciasta dzieli się mniej więcej równych części, rolki ich tortilli i wypychane z mielonego kurczaka. Okładzina belyashi smażone na obu bokach w gorącym oleju jest podawany na stół.