117 Shares 2609 views

Jak zdemontować okna plastikowe: krok po kroku

Gospodarze, którzy są w domu, plastikowe okna z podwójnymi szybami, czasami niechętnie je zastąpić. Może to być, ponieważ potrzeba, aby zmienić kolor ramki, rozmiar, kształt okna lub bardziej niezawodną alternatywę od renomowanego producenta. Nasuwa się pytanie: jak zdemontować plastikowe pudełko? Postaramy się znaleźć odpowiedź w jego złożenia.

Przygotowanie do demontażu

Przed demontować okna z tworzywa sztucznego, należy przygotować miejsce dla nadchodzących wydarzeniach. Pożądane jest, aby wykładzina pomieszczenia, sprzęt, kosztowności, które mogą zostać uszkodzone w procesie.

Kapitanowie, którzy wiedzą, jak zdemontować plastikową okna przed instalacją lub demontażem, należy sprawdzić, aby zapewnić swobodny dostęp do otworu okiennego. Wszystko nieporęczne meble, które nie mogą być usunięte z pomieszczeń, są one zalecane do izolacji kurz folią.

instrumenty

Co improwizowaną oznacza, że trzeba zaopatrzyć się zanim demontować okno z tworzywa sztucznego z rękami? Nie może być przydatna w następujący sposób:

 • ostry nóż z cienkiej, wytrzymałej ostrza;
 • Zestaw wkrętaków;
 • dłuta;
 • kielnia budowlanych;
 • złom;
 • śrubokręta;
 • młotek;
 • Rękawice bawełniane.

Możemy teraz przystąpić i do głównego procesu.

demontaż liść

Próbuje dowiedzieć się jak demontować ramą w plastikowym pudełku, konieczne jest, aby rozpocząć, aby usunąć skrzydła. Przy okazji, aby poradzić sobie z zadaniem sam jest problematyczne. Dlatego dobrym pomysłem, aby przyciągnąć partnera.

Do demontażu skrzydła, konieczne jest, aby zapewnić swobodny dostęp do metalowego pręta, na którym zamontowany jest złożony okno element projektu. Ostatnio pokrywy, pokrywa z tworzywa sztucznego. Usuń to nie jest problem, każdy wścibskich z cienkim ostrzem. Usuwanie pręt powinien umieścić go na bok.

Usuwanie listew

Zrozumieć, jak zdemontować plastikowe pudełko, puszka, zapewniając dostęp do sprzętu. Dotrzeć do nich łatwo, jeśli usunąć Kształtki gumowe. Aby rozpocząć, należy usunąć najdłużej. Następnie wyjąć dolny i dopiero w ostatniej instancji – szczyt.

Aby poradzić sobie z tym problemem, należy użyć szerokiego dłutem, noża lub szpatułki. Ostrze wybranego narzędzia powinien znajdować się w wąskiej szczelinie pomiędzy listwą przyszybową i skrzydła okiennego. W sposobie demontażu element powinien wykonywać ruch posuwisto-zwrotny z lekkim obrotu łopaty zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Należy przejść kolejno od początku do końca listwy przyszybowej. Po ostatnim gumka jest usuwany, można przejść bezpośrednio do demontażu elementów złącznych.

demontaż akcesoriów

Przed okno z tworzywa sztucznego, aby całkowicie rozbierać, zdejmować i uchwyt, który zapewnia integralność strukturalną. Niektóre elementy są ukryte pod podszewką, która będzie musiała podnieść do usuwania elementów mocujących.

W ogóle, uchwyt z tym dość prostym zadaniem. Wymaga to tylko zestaw wkrętaków o różnych wielkościach i faktur. Narzędzie postać wymagane struktury gniazda na elemencie okucia głowicy ekstrahowano.

Podczas tych procesów konieczne jest ustalenie usuniętych elementów złącznych w ścisłym porządku sortowania tych samych elementów okucia do plastikowych toreb. Wskazane jest, aby zanotować gdzie usunięto ten czy inny szczegół. Takie podejście do organizacji pracy w przyszłości, aby uniknąć chaosu podczas wykonywania struktur przebudowę.

Demontaż i usunięcie izolacyjne szklane okna

W końcowym etapie pracy usuwa się bezpośrednio szyby. Te ostatnie składają się z kilku połączonych ze sobą okularów uszczelniacz w ramce. Najpierw trzeba usunąć uszczelki pęknięcie, które posiadają strukturę skrzydła okiennego. Może poradzić sobie z zadaniem, stosując zwykły nóż kuchenny lub szpatułki trwały. Ostrze wybrane narzędzie musi być umieszczony w szczelinie między skrzydłem okna i szyby. Następnie przez delikatne naciśnięcie gładką strukturę należy pokonać w pewnych miejscach na obwodzie.

W celu uzyskania szyby z ramy, konieczne jest, aby usunąć powłokę uszczelniającą używając tych samych ostrza. Warstwy materiału musi być umieszczony szeregowo, otrzymując wolny dostęp do metalowej ramy. Prowadzony nóż powinien być bardzo ostrożny, ponieważ uszkodzenie kruchego szkła tutaj jest łatwe.

pomocnych wskazówek

I teraz, że trzeba wziąć pod uwagę przed zdemontować plastikowe pudełko:

 1. Pierwszym krokiem jest stworzenie spójnego planu działań i upewnij się, aby wykonać prace mają niezbędne narzędzia.
 2. Na każdym etapie demontażu elementów konstrukcyjnych zaleca się nagrać sekwencję swoich działań. Po tym wszystkim, należy pamiętać, następnego dnia rano, co zrobić wczoraj, czasem jest to trudne.
 3. Dojazd do pracy, zaleca się wcześniej, aby dbać o bezpieczeństwo. W szczególności, należy założyć bawełniane rękawiczki na rękach, które chronią kończyny od wszelkiego rodzaju szkody w procesie interakcji z ostrymi przedmiotami i traumatycznych wzorów.
 4. Zanim zdecydujesz się angażować w niezależnych oknach i demontaż demontaż okien plastikowych, trzeba myśleć o tym, jak zostanie ona przeprowadzona izolacji i uszczelniania połączeń po zakończeniu budowy, aby powrócić do pierwotnego miejsca. Aby poradzić sobie ze wspomnianym problemem, eksperci uciekają się do korzystania z profesjonalnych klejów i uszczelniaczy. Dla tych, którzy nie rozumieją wszystkie zawiłości technologii montażu, nie może być znaczne trudności w procesie ponownej instalacji systemu Windows.

Konkludując

Przed rozpoczęciem działań do demontażu i demontażu plastikowe okna z podwójnymi szybami, warto dodatkowy czas, aby pomyśleć o tym, jak skorzystać z pomocy doświadczonych rzemieślników. Profesjonaliści, którzy wielokrotnie zaangażowanych w montażu okien, poradzi sobie z zadaniem dokładnie bez uszkodzenia ważnych elementów.

Ale jeśli sytuacja finansowa nie pozwala korzystać ze specjalistą, działa na demontażu szkła jest całkiem możliwe, i wykonać swoje ręce. Aby to zrobić, wszystko całkiem wyraźnie obserwując powyższą sekwencję, a jednocześnie zwracać uwagę na szczegóły.