491 Shares 2958 views

Jak przeprowadzić własnymi rękami Naprawa obuwia

Odebrać buty, w których będzie to wygodne – nie jest łatwym zadaniem. Ku nowa para musi się przyzwyczaić do ich dystrybucji, a potem, że nogi mogą czuć się komfortowo nawet podczas długich spacerów. Szczególnie smutny, kiedy ulubionym para wchodzi w ruinę, a ze względu na wady musiał rozstać się z nim. Nie ma potrzeby się spieszyć: z ich naprawa obuwia ręce mogą wydawać praktycznie każdy, przedłużając tym samym żywotność komfortowych starych butów.

Dlaczego nie pomóc szewca?

Problemy z butów zdarza się często, nawet z zupełnie nową parę. Nieszczelne lub zużycia może nawet bardzo drogie i wysokiej jakości buty. Wielu powie: „Dlaczego wymyślić i zrobić coś własnymi rękami Naprawa obuwia może trzymać szewca, którzy obecnie duża liczba”. Tak, to prawda: małe tace, które świadczą usługi dla warsztatów, są dość powszechne. Ale nie zawsze można im pomóc.

Bardzo często, szewcy nie chcą podjąć prace dorywcze. będą spędzać dużo czasu i wysiłku, a otrzymasz wielką nagrodę za to nie będzie. Lepiej jest do podjęcia ciężkiej pracy, po którym następuje wysokie koszty. Dlatego, przynosząc stary złamany parę, można usłyszeć, że nie podlega naprawie. Lub koszt usługi jest tak wysoka, że zdecydujesz się wyrzucić stare buty i kupić nowe.

Ten problem można łatwo rozwiązać: własnymi rękami Naprawa obuwia nie jest trudne, ale ważne jest, aby wiedzieć, niektóre subtelności procesu.

Najpopularniejsze remonty

Najczęściej stają się bezużyteczne jednymi z butów, które są narażone na największe zużycie: podeszwy, obcasy, podeszwy. Ponadto, bardzo często po prostu powieść obuwie, zwłaszcza po kontakcie z wodą.

W celu naprawy ulubioną parę, trzeba przed zakupem materiałów do naprawy obuwia. Na pewno trzeba:

  • dobry klej;
  • aceton lub benzen;
  • papier ścierny;
  • poliuretan;
  • ostry nóż, najlepiej obuwia.

Z tego prostego zestawu można łatwo wyeliminować najpopularniejsze wad. Jeśli buty na kawałki, stawy muszą być dobrze odtłuszczone acetonem lub benzyną iw razie potrzeby przetrzeć papierem ściernym. Po tym następuje dobrze klejem powierzchnię, pozostawiając do wyschnięcia kleju na co najmniej jeden dzień.

Jeśli często trzeba zmienić szpilki na buty, nie trzeba płacić szewc. Przy pomocy noża buta poliuretanową można zrobić, aby nowe zawory, mocując je na podeszwie buta kleju lub gwoździ.

Co należy zrobić, jeśli buty wsunął?

Bardzo często w studio odmówił naprawić buty, które podeszwy wślizgnął się do środka. Pod wkładką działać komórki kwadratowych, umywalki pięcie i niemożliwe staje się chodzić w takich butach. Co robić?

Held ich naprawa obuwia ręce będą łatwo wyeliminować ten defekt i pozwalają na zużycie ulubionej pary. Ułatwiają: od starych kapciach guma plażowych kliny należy wyciąć kwadratowy lub prostokątny kształt. Powinny one być nieco większa niż komórek na dnie nieszczelnego pary.

Powstałe kliny wystarczy podłączyć szczelnie do otworów na spodzie, a następnie przykleić na miejsce wkładkę. Naprawy takie nie są buty zatonie, a chodzić będzie to wygodne na długi czas.

Pęknięcie w podeszwie: Czy jest jakieś wyjście?

Buty, w których pęknięty podeszwa, natychmiast wysłał do składowiska. Nie spiesz się, aby to zrobić, ponieważ może to zostać naprawione za pomocą starej rowerowej dętki. Umieść pęknięcia trzeba oczyścić papierem ściernym i odtłuścić. Wymiary zakłócenia powinny być mierzone i wyciąć pasmo kamer gumową 15 mm. Pęknięty podeszwa musi zginać, tak aby zmaksymalizować pęknięcia otwarte i boczne puch przyczepić porcje kleju.

Gdy powierzchnia jest suchy trochę w pozycji rozłożonej, w celu umieszczenia pęknięć muszą być stosowane złożone w pół cięcia taśmy na zewnątrz komory i mocno docisnąć do ściany boczne wielkości. Dopiero teraz jedynym mogą być prostowane i umieścić do wyschnięcia na co najmniej 24 godzin, lepszych pod obciążeniem.

Nie spiesz się wyrzucić swoje ulubione buty, nawet jeśli kapitan but powiedział, że nie są one przedmiotem intensywnej terapii. Spróbuj naprawić swoje ręce, a następnie buty będą Ci służyć więcej niż jeden rok!