848 Shares 2213 views

Utrzymuj system Windows w kolejności

Zalety nowoczesnych plastikowych okien z podwójnymi szybami przed drewnem są niezaprzeczalne i ważniejsze dla tych, którzy mieli okazję je porównać.
Doskonała szczelność, właściwości cieplne, bezpieczeństwo i niezawodność, a także znaczna oszczędność energii to tylko kilka argumentów na liście zalet okien wykonanych z profili PVC. Kolejną istotną zaletą stosowania podwójnych szyb z pcv może służyć budżet i łatwość obsługi.

Aby wykluczyć występowanie awarii i wadliwego działania podczas pracy plastikowych okien należy monitorować ich stan. I czy warto poświęcić trochę czasu, aby dbać o konstrukcje okien z tworzywa sztucznego, aby uniknąć zupełnie niepotrzebnych problemów? Kilka prostych wskazówek może ci pomóc.

Jaki jest kluczowy problem z użyciem mechanizmów okiennych?
Metalowo-plastikowe okna, ze względu na swoją dużą szczelność, pozwalają bardzo mało powietrza z zewnątrz. Ta okoliczność prowadzi do wzrostu poziomu wilgoci w pomieszczeniu, a tym samym do wzrostu okien.
Na przykład w celu wykluczenia wymienionego problemu wystarczy, aby przestrzegać pary surowych zasad:

Nie zapominaj o częstym wietrzeniu mieszkania, lepiej robić to codziennie;
W zimie należy pamiętać, że zasłony, zasłony i podobne urządzenia zakłócają wejście nagrzanego powietrza z baterii i grzejników do szklanki. Ma sens, aby obserwować swobodny przepływ powietrza w pobliżu okien pcv – nie zamykać okien z zasłonami. Obecność urządzeń klimatyzacyjnych w domu pomoże złagodzić kondensat i zapobiegnie jego pojawieniu się.

O technologii czyszczenia okien pcv

Rozprowadzimy etapy okien rozliczeniowych w celu oddzielenia komponentów, są one dość proste, ale wymagają doprecyzowania. Okna najlepiej przemywa wilgotną miękką ściereczką, używając środków czyszczących. Środki te nie powinny zawierać agresywnych substancji ani alkoholu. Odrzuć szklane powierzchnie za pomocą spiczastych lub twardych zgarniaków, aby uniknąć zarysowania szyby izolacyjnej.

Podobną zasadę należy zastosować do procesu czyszczenia ram winylu – nie musisz używać czegoś, co może go uszkodzić. Lepiej umyć profil PVC za pomocą czystej wody, jeśli coś nie jest czyszczone, można napełnić niewielką ilością detergentu mydlanego do wody . W takim przypadku nie należy używać substancji, które zawierają kwaśne, agresywne chemikalia, benzyny lub alkohole zawierające alkohol.

Aby rozszerzyć oryginalne parametry uszczelek gumowych (wytrzymałości, elastyczności i gęstości), należy co najmniej dwa razy w roku oczyścić i nałożyć na przykład olej maszynowy, który jest używany do smarowania mechanizmów do szycia.

Dbanie o inne części plastikowych okien

Nadal istnieją części elementów zainstalowanego plastikowego okna, ale także wymagają uwagi. Na przykład armatura, otwory odwadniające i zamki.
Podczas obchodzenia się z osprzętem staraj się nie dopuścić do przenikania do obcych przedmiotów, takich jak piasek czy kreda. Czyszczenie akcesoriów powinno odbywać się co sześć miesięcy, ponieważ wszystkie ruchome części wymagają smarowania. Można używać tradycyjnych olejów do maszyn do szycia.

W dolnej części skrzydła pawęży i okna znajdują się drogi drenażowe – otwory, przeznaczone do wyprowadzania wilgoci skroplonej na zewnątrz. W przypadku konserwacji wystarczy raz w tygodniu czyszczenie tych systemów odwadniających.

Częstą wadą może być zwiększenie luzu na rączce okiennej – w tym przypadku odkręcić śruby płyty pokrywy, położyć je poziomo i nacisnąć śruby zaciskowe. Następnie należy odwrócić sekwencję montażu.

Jeśli spędzasz co najmniej 30-40 minut, przynajmniej dwa razy w roku, w celu demontażu i smarowania jednego okna, możesz znacznie zwiększyć czas jego obsługi, wyznaczony przez producenta. Nasze zalecenia pomogą Ci od dziesięcioleci korzystać z konstrukcji okiennych w formie bezawaryjnej.