684 Shares 6356 views

Gęś w piecu – na tulei i bez

Do uroczystego stołu przy dużej liczbie odwiedzających wystarczy przygotować i świętować gęś. Z ogromnej liczby receptur poświęconych temu ptakowi można wybrać kilka najpopularniejszych. Na przykład gęś w piecu w folii doskonale zaspokoi gusta najbardziej różnorodnych odbiorców. A jeśli zdobi się, wynik będzie po prostu oszałamiający.

Więc danie to wymaga takich składników:

  • Gęs musi wynosić co najmniej dwa kilogramy;
  • Do przypraw – soli, pieprzu czarnego , papryki, czosnku;
  • Do napełniania – jeden jabłko, pięćdziesiąt gramów śliwek i suszonych moreli, jedna pomarańcza, orzechy (pięćdziesiąt g);
  • Ornamenty, pomarańcze, jabłka, zielone.

Na początku gęś należy dokładnie umyć i lekko wysuszyć. Następnie cały tusz należy pocierać przyprawami zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Rozdrobnij czosnek, posługując się czosnkiem i pocieraj gęsie czosnek tylko od środka.

Teraz musisz zwrócić uwagę na wypełnienie. Czyste jabłko (najlepiej antonovku), cięte na nie za duże kawałki, nie zapominając o usunięciu rdzenia.

Zdejmij skórkę z pomarańczy, a następnie pokroić w plasterki. Suszone morele i śliwki nie wymagają zmielenia, więc powinny być dokładnie umyte i suszone. Potem trzeba mieszać farsz między sobą, dodając orzechy tutaj i umieścić go wewnątrz gęsi.

Pamiętaj, aby zacisnąć otwór za pomocą wykałaczki, nici goose nie wytrzymują.

Na szczycie smar osnowy olejem słonecznikowym (elastyczność skóry) i położyć na blasze do pieczenia folią. W pobliżu gęsi, aby rozłożyć jabłka, pokroić na duże plasterki. Wszystkie gęsto zapakowane w folię i wysyłane do piekarnika przez dwie lub trzy godziny (okres w piecu zależy od wielkości ptaków). Co pół godziny trzeba podgrzać gęsinę, która jest uwalniana podczas gotowania.

Dwadzieścia minut przed gotowością do otwarcia folii, ponownie wylej tłuszcz tuszy i brązowe w piecu. Aby służyć na stołowej gęsi, jest konieczne na podłużnym dużym naczyniu, rozmieszczając wokół niego jabłka, ozdobione kółkami pomarańczy i zieleni.

Gęś w piecu w rękawie jest również bardzo popularna. Oczywiście, tuleja będzie musiała podnieść dużą, odpowiednio gęś.

Oczyść tuszki przetworzone przyprawy (na smak gospodyni), jabłko smalcowe, usuwając kości i pomarańczowe plasterki. Szynij dziurę gwintem mocniejszym. Następnie wsuń tuszkę do blachy do pieczenia. Tak, gęś w piecu, w tulei będzie teraz gromadzić tłuszcz, uwolniony z ptaka pod wpływem wysokiej temperatury. Po około trzech godzinach należy już próbować gotowości. Chociaż gęś jest w piecu, konieczne jest przygotowanie mieszaniny zawierającej miod i musztardę (proporcje na kochanka).

Pół godziny przed usunięciem tuszy z piekarnika należy ją smarować tą mieszaniną.

Gęś w piecu w rękawie, ze skorupą, chrupiącą i złotą – bardzo smaczna i apetyczna! Kto kiedykolwiek próbował, nie zaprzeczy sobie przyjemności powtarzania tego dania.

Jednym z czołowych miejsc w rankingu popularności jest gęś w piecu z ziemniakami.

W tym procesie gotowania potrzebna jest tuleja i następujące elementy:

  • Średnie gęsi;
  • Czosnek (do smaku);
  • Czarny mielony pieprz;
  • Jedna cytryna;
  • Sól;
  • Przyprawy.

Ilość ziemniaków, marchwi i cebuli do napełniania pobierana jest w zależności od wielkości ptaków.

Jak zwykle, gęś należy dokładnie umyć, zerwać, lekko wysuszyć i odciąć nadmiar tłuszczu. Potem trzeba wycisnąć sok z cytryny i napełnić całą gęś. Przez piętnaście minut zostaw go w spokoju.

Potem pocieraj gęś solą wymieszaną z pieprzem i zostań na kolejną godzinę. Czosnek ścisnął przez czosnek i zakrył całą gęś na zewnątrz i wewnątrz.

Następnie trzeba polerować ziemniaki i pokroić w kostki. Marchew należy pociąć na paski, a cebule – pół pierścienie. Następnie wymieszać wszystkie przygotowane warzywa, dodać sól do przypraw. Dodaj tłuszczu przed tym cięcie, drobne.

Teraz możesz rozpocząć napełnianie gęsi warzywami. Brzoza jest szyte lub przekłuwane wykałaczkami. Nadziewane gęsi umieszcza się w tulei, a następnie w piecu. Czas gotowania waha się od dwóch i pół do trzech godzin. Temperatura wypieku powinna wynosić 200 stopni.

Po tym czasie tusza powinna być sprawdzona pod kątem gotowości i, jeśli to konieczne, wyjąć z suszarki i wyjąć wykałaczki. Warzywa muszą być usunięte z gęsi, rozłożyć je na boki i udekorować wszystko według ich wyobraźni.

Gęś w piecu w rękawie, a nawet z ziemniakami z warzywami – to jest po prostu pyszne!