323 Shares 7911 views

Jak szydełku Raglan: zalecenia, schemat opcje

Jednym z kilku popularnych technik, które znacznie upraszcza życiem Knitter można uznać za raglan rękaw. Szydełka może odbywać się na dwa sposoby: górny i dolny. Każda z nich może być połączone jako całość elementów szmatką przed i oparciem i być usieciowane poszczególnych elementów.

Ogólne zasady drutach raglanowe rękawy

Szydełka Dwukolorowa najprostszy knit top. Możliwe jest więc, aby uniknąć konieczności szyć i porównania szczegóły elementów wzoru. Ponadto, technika ta jest bardzo przydatna, gdy ograniczona ilość przędzy. Można połączyć pierwsze ramię, a następnie spędzić resztę nitki na całej długości wyrobu.

Dwukolorowa drutach szydełku jak i igły: przedmioty rękawy przed i kolejno cofać tworząc skosy równej długości. kąt skosu zwykle wynosi 45 stopni, jednak istnieje wiele wyjątków.

Jeżeli raglanowa hak płaszcz tworzy się na górze, to pętla dodaje wzdłuż linii raglan podczas dziania w inny sposób działać poniżej redukcji.

Właściwa raglanowa formowania dna do góry, dziania

Planując drogę do projektowania produktów, można przejść na dwa sposoby: praca z okrągłych rzędach lub oddzielnie, aby wszystkie szczegóły i szwy.

Raglanowa hak spajający (układ zaproponować dalsze szczegóły) jest wykonywany przez zmniejszenie odległości od każdego ostrza z dwóch stron.

W tym przypadku, pożądane najpierw skosu krawędzi, lepiej jest, aby małe nacięcie (2-3 cm). Po szwy marginesy umożliwiają większą swobodę poruszania ramionami. Inaczej szydełkowane Dwukolorowa jest trochę ciągnąć pod ręką.

Akronimy działać zgodnie ze wzorem. Jest to obowiązkowy etap podczas pracy z Raglan jako niepoprawne skosy, błędy lub asymetria będzie bardzo zauważalne.

Skróty powinny być skorelowane z wzorem. Knitting Raglan lepiej wybrać schemat z cienkiej podłużnej relacji. Doskonałym przykładem jest następujące wzory.

Dokonanie właściwego Raglan zakłada, biorąc pod uwagę fakt, że część z powrotem powinien być nieco dłuższy niż wcześniej, inaczej przednia szyi padnie na szyi, a sam produkt może przyhamować. Różnica w wysokości części przed i z powrotem nazywamy zarodkiem. Kiedy dziewiarskich Raglan ząbkowanie wszystko łatwiej rozwiązać ten problem poprzez objęcie jedną z linii raglanowe rękawy, a drugi w lewo trochę krótszy. Krótki będą przyszyte do przodu, a długość – do tyłu. To doskonale ilustruje poniższy obrazek.

Dwukolorowa połączone okrągłe górę

Wykonywanie okrągły Raglan połączony od dołu, rozpoczyna się, gdy przygotowuje niezbędnych danych. Przód, tył i rękawy powinny dovyazat do pach liniowych. Niedokończone elementy mogą być ponownie strzelać na innych szprych lub grubą nicią.

Następnie powinny one zostać przeniesione w odpowiedniej kolejności na okrągłych igieł i kontynuować. pętle redukcji działają wzdłuż linii raglan. Co do zasady, każdy inny rząd Bates jedna pętla po obu stronach szczegółów. Tak więc, co dwa rzędy materiału jest ograniczona do ośmiu pętli. Ale ta zasada jest ważna tylko dla stałych wzorów, jeśli dzianiny ażurowe, redukcję w porównaniu z wzór powtarza. Skojarzyć zarodek, tylna część dovyazyvayut skrócone rzędy.

Knitting Dwukolorowa górę

Knitting początek z zestawem nadziemnych pętli łańcucha. Jego długość powinna być równa do obwodu szyjki.

Z tej metody dekoracji Raglan praktycznie niemożliwe do wykonania zarazek. Szyja jest często wygląda podobnie do części forhend iz powrotem, jak tego dzianiny bluzki.

Ekspansja obrazów zacząć od pierwszego rzędu. W zasadzie na całym obwodzie podzielony na cztery równe części. Czasami różne części: każda tuleja przydziela jedną szóstą pętli, a reszta jest rozdzielone przed i do tyłu.

Dodatki pętle działają w taki sam sposób jak zmniejszenie opisanych w poprzednim akapicie. Pożądane jest, aby przestrzegać kąt 45 stopni i kieruje do wyglądu estetycznego wzoru dodawania nowych powtórzeń.

Powstawanie nowych pętli występuje wzdłuż linii raglan. Mogą one zawierać różną liczbę pętli lub barów, od jednego do dziesięciu lub więcej. Wygląda dobrze szydełkowane Raglan wzorowane dodawania.

Bardzo dobrze ilustruje powstawanie Raglan zgodnie ze schematem.

Tam jest wyraźnie postrzegane jako tworzenie nowych powtórzeń wzoru. Po rozbudowie zostanie zakończona, należy kontynuować częściowe dziewiarskich. Szczegóły forhend i oparcie są zgromadziła szereg okrągłym dzianiny i dalej w dół. Następnie przejść do produkcji węży. Mogą być płaskie tkaniny dzianiny, a następnie uszyć albo po prostu uruchomić okrągłe.

zamknięcie

Pod koniec prac niezbędnych do dbać o wiązana na szyi, dolną linię i produktów rękawy. Gotową hak bluzki lub swetry raglan, wzór obwodu i mają wartość nie powinna rozciągać się w ciepłej wodzie, aby parowej lub żelaza. Jeśli wybierzesz tę drugą metodę, nie jest konieczne, aby umieścić na produkcie żelaza, a także arkusz raz staje się zbyt miękki i może być rozciągnięta (jeśli przędza zawiera akryl).