273 Shares 4814 views

Aliexpress w języku rosyjskim: jak złożyć zamówienie? Jak wypełnić adres Aliexpress?

Znaczenie towarów z Chin rośnie każdego dnia. Dzięki sklepie internetowemu Aliexpress kupić niedrogie i wysokiej jakości rzeczy, niezależnie od tego, czy chodzi o ubrania, buty czy elektronikę, każdy może. W tym artykule dowiesz się nie tylko jak wybrać sprzedającego i złożyć zamówienie, ale także o tym, jak wypełnić adres na Aliexpress iw razie niespodziewanego zakupu otworzyć spór i odzyskać pieniądze.


Co to jest Aliexpress?

Największy sklep internetowy stał się znany użytkownikom programu Runet w 2010 r., Gdy witryna została w pełni zaadaptowana do rosyjskojęzycznych odbiorców, dzięki dogodnej konwersji cen na ruble. Witryna Aliexpress w języku rosyjskim jest dużym portalem, w którym kupujący i sprzedający spotykają się, aby zarabiać na transakcjach. Zaletą tego sklepu internetowego jest to, że na nim można znaleźć wysokiej jakości i niedrogie towary z bezpłatną dostawą na całym świecie.

Podoba Ci się zegar za 1 USD? Śmiało zleć ich od sprzedawcy i upewnij się, że nie musisz płacić za wysyłkę. Dlatego chiński sklep internetowy stał się tak popularnym źródłem dochodowych zakupów w Rosji i krajach WNP.

Dzisiaj w Aliexpress realizowane są nie tylko zakupy detaliczne, ale również hurtowe. Korzystne jest, aby indywidualni przedsiębiorcy kupowali wiele niedrogich towarów przeznaczonych do sprzedaży w sieciach handlowych i sklepach. Ponadto, w Aliexpress można znaleźć kopie znanych marek odzieży, zegarków i sprzętu, które również wymagają dużego zainteresowania.

Jak wybrać produkt wysokiej jakości?

Wszyscy wiedzą, że chińskie towary nie są znane ze swojej jakości. Dlatego musisz uważać na zakupy na Aliexpress. Ale strona pomaga łatwo poruszać się po jakości towarów i dobrej wierze sprzedawcy. Warto więc zwrócić uwagę na:

  • Ocena sprzedającego, którą można sprawdzić w jego profilu osobistym.
  • Opinie innych klientów o wybranym produkcie.
  • Warunki dostawy i płatności.
  • Analiza cen w innych sprzedawcach podobnych towarów, aby znaleźć, które jest możliwe, przy użyciu formularza wyszukiwania w witrynie.

Jak złożyć zamówienie na Aliexpress?

Najpierw musisz przejść prostą procedurę rejestracji, wskazując wiarygodne informacje kontaktowe. Na stronie preferowanego towaru należy wybrać kolor, rozmiar itp., A także dokładnie zapoznać się z warunkami dostawy. W większości przypadków sprzedawca zapewnia bezpłatną wysyłkę.

Po wybraniu wszystkich parametrów kliknij przycisk "Kup teraz". Na pojawionej stronie wypełnienia formularza wymagane jest prawidłowe podanie adresu i telefonu kontaktowego. Adres dostawy na Aliexpress jest jednym z głównych parametrów udanego zakupu. Poprzez podanie nieprawidłowych danych grozi nieotrzymanie paczki w ogóle.

Jak wypełnić adres Aliexpress?

Wielu użytkowników ma problemy z wypełnianiem adresu dostawy. W rzeczywistości nie ma nic trudnego w napisaniu adresu na Aliexpress. Trzeba zrozumieć, że dla chińskiego stanowiska głównym kryterium będzie kraj, na przykład Federacja Rosyjska. A potem, do jakiego miasta lub regionu paczka pójdzie, chodzi o obawy pracowników "Postu Rosji". Dlatego możesz wypełnić adres w następujący sposób:

  • Wpisz dane w dowolnym tłumaczeniu online i pobierz wersję angielską, napisz ją do formularza zamówienia. Na przykład: ulica Gagarin w wersji angielskiej wygląda jak ulica Gagarin i tak dalej.
  • Wypełnij adres z tłumaczeniem. Innymi słowy, przetestuj rosyjski wariant adresu w angielskich listach. Na przykład ulica Gagarina. Aby uzyskać poprawną transliterację, możesz również skorzystać z usług internetowych.

Doświadczenie większości użytkowników wskazuje, że ta ostatnia opcja jest znacznie bardziej akceptowalna dla pracowników "Postu Rosji", którzy nie zawsze są kompetentni w języku angielskim. Jak inaczej zapoznać się z zamówieniem na Aliexpress? Jak wypełnić adres dostawy i odpowiadać sprzedawcy, możesz też nauczyć się od doświadczonych nabywców tego znanego sklepu internetowego.

Gdy sprzedawca wysyła zamówienie na Twój adres, musi wysłać kod ścieżki, który umożliwia śledzenie ruchu działki. Jednak w przypadku małych przedmiotów o wartości 1-2 USD kod ścieżki nie jest konieczny. A sprzedający musi powiadomić swoich klientów z wyprzedzeniem.

Formy płatności za zamówienie na Aliexpress

Po wypełnieniu adresu na Aliexpress jest poprawnie wyświetlany, możesz przejść do obliczeń. Inną zaletą sklepu internetowego Aliexpress jest różne sposoby płacenia za zamówienie bez systemu prowizji, które są wygodne dla wszystkich kategorii kupujących:

  • Handel elektroniczny ("Portfel Qiwi" i WebMoney).
  • Płatność kartą Visa / Master Card.
  • Tłumaczenie International Western Union.

Aliexpress organizuje ciekawe wydarzenie dla nowych użytkowników, którzy zapłacą pierwsze zamówienie za pomocą "Portfela Qiwi". Przy zakupie małego, ale przyjemnego premii gotówkowej wpłacasz do swojego konta – 50 rubli.

Przed złożeniem zamówienia należy skonsultować się ze sprzedawcą dokładnie, jaka jest jej metoda rozliczania. Zgodnie z zasadami systemu wysyłka towarów odbywa się wyłącznie po zapłaceniu pełnej wartości.

Jak otworzyć spór i odzyskać pieniądze?

Oczywiście, nikt nie jest odporny na nieudane zakupy. Może to dotyczyć jakości produktu lub jego rozmiaru, a także odkształcenia opakowania podczas transportu. Aby chronić prawa nabywców, system Aliexpress zapewniał wygodny system do zaliczania środków na konto sprzedającego. Oznacza to, że kupujący nie otrzymuje towaru i nie jest zadowolony ze swojej deklarowanej zgodności, sprzedający nie otrzyma pieniędzy zablokowanych w systemie.

Jeśli kupujący jest niezadowolony z rzeczy, może on otworzyć spór i zażądać od sprzedającego. Aby to zrobić, musisz bez problemu zrobić zdjęcia lub zrobić proces otwarcia przesyłki na filmie. Tak więc nabywca będzie zawsze miał możliwość obrony swoich praw. Korespondencję ze sprzedawcą można przeprowadzić w języku angielskim, używając dowolnego tłumacza online (jak wypełnić adres w Aliexpress z jego pomocą, sprawdziliśmy powyżej).