463 Shares 1816 views

Przyczyny, objawy i leczenie alergicznego zapalenia spojówek

Zapalenie spojówek – dość częstą chorobą, która przynajmniej raz w życiu do czynienia przez większość ludności. Chociaż najczęściej jest przyczyną zapalenia infekcji, choroby jest często reakcją alergiczną. Więc jak to jest leczenie alergicznego zapalenia spojówek? Na jakiej podstawie można rozpoznać chorobę?

Alergiczne zapalenie spojówek: Przyczyny

Alergia jest nie większa niż przejaw nadwrażliwości na konkretnej grupy substancji. Ale zanim dowiemy się, w jaki sposób leczenie alergicznego zapalenia spojówek, konieczne jest zapoznanie się z głównych przyczyn jej występowania.

Do tej pory, mechanizmy reakcja alergiczna nie jest w pełni zrozumiałe. Niemniej jednak okazało się, że problem ten ma często charakter genetyczny. W roli alergen może służyć niemal każdą substancję:

  • Wiele osób cierpi na tzw sezonowych alergii. W tym przypadku, zapalenie błony śluzowej zachodzi przez kontakt z pyłku.
  • Potencjalnie niebezpieczne substancje mogą również zawierać rozmaite kosmetyki, w tym mydła, szampony, tusz do rzęs, krem pod oczy i t. D.
  • W niektórych przypadkach, stan zapalny jest wspólną kurz, a bardziej szczegółowo, produkty rozpadu białek z organizmów zwierząt (np owadów), zawartych w nim.
  • Od choroba często dotyka ludzi, którzy pracują w fabrykach lub w laboratoriach, jak często zmuszeni do czynienia z różnymi chemikaliami.
  • Przedłużone noszenie soczewek kontaktowych mogą również powodować stan zapalny.
  • Podobny problem często spotykają się ludzie, którzy przeszli operacje oka, po którym błona śluzowa pozostawione blizny.

Statystyki pokazują również, że ta forma zapalenia spojówek jest często diagnozowana u pacjentów z wypryskiem, zapaleniem skóry i innych chorób alergicznych.

Objawy alergicznego zapalenia spojówek

Najczęściej pierwsze objawy pojawiają się w ciągu kilku dni po ekspozycji na alergen. W tym przypadku nie jest obrzęk i zaczerwienienie spojówek. Głównymi objawami są stałym pieczenie i swędzenie, które wprowadzają w życiu człowieka wiele kłopotów. Objawy mogą także łzawienie. W większości przypadków ta forma choroby towarzyszy katar. Ale reakcja alergiczna nie towarzyszy powstawanie ropy – wydzielina z oczu jasnych.

Leczenie alergicznego zapalenia spojówek: podstawowe zasady

Podobny problem, należy natychmiast udać się do okulisty, ponieważ w niektórych przypadkach nieleczona może prowadzić do uszkodzenia błony śluzowej. Nawiasem mówiąc, jest często diagnozowana alergiczne zapalenie spojówek u dzieci. Leczenie zależy od wieku pacjenta i stopnia objawów.

Oczywiście, konieczne jest najpierw w celu określenia natury alergenu, i wyeliminowanie jakiegokolwiek kontaktu z nim, na przykład, zmianę kosmetyki nosić okulary przy pracy ze środkami chemicznymi, i tak dalej. D.

Dodatkowo, leczeniu alergicznego zapalenia spojówek obejmuje stosowanie leków przeciwhistaminowych. Lekarze radzą, aby używać specjalnych kropli do oczu, aby nawilżać oczy wyeliminować swędzenie i ból. W niektórych przypadkach stosowanie leków zawierających sterydy – pomagają one szybko rozwiązać procesu zapalnego.