103 Shares 4967 views

Fascynujące robótki: filcowania wełny zabawki dla początkujących

Jeśli chcesz zrobić ze swoimi rękami i nie próbował grać wełnę, ten artykuł jest dla Ciebie. Istnieją dwa podstawowe techniki: na sucho i na mokro filcowanie. Filcowania zabawki z wełny dla początkujących jest zabawa. Jednakże, jeśli pojawią się po raz pierwszy, to lepiej zacząć z metodą suchą, technika ta jest prosta i nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się podstaw rzemiosła.


Bardzo często, filcowania wełny zabawki dla początkujących rozwija się w hobby i przynosi dobre craftswomen dochodach. Możliwość suchej techniki pod względem kreatywności są nieograniczone. Można zrobić śmieszne miękkich zabawek, ekskluzywne pamiątki i ozdoby.

Nie przejmuj się, jeśli zderzają się z innymi nazwami, na przykład: filttsnadel, filcowania i filcowania, to wszystko jest takie same.

W procesie wykorzystuje specjalne haczykowatych igieł, przez które włókna wełny splątanych ze sobą i stopniowo utworzenia filcu. Dzięki niemu można dokonywać cudów.

Aby dowiedzieć się filcowania wełny dla początkujących i zacząć ćwiczyć, trzeba będzie: wełna, igły, gąbkę.

Rozważmy teraz bardziej szczegółowo o niezbędnych materiałów.

Warstwa powinna być specjalne, a nie przędzy, filcowania. Kolorystyka do wyboru. Mała rada: Jeśli masz zaplanowane, aby otoczyć produkt, uzyskać podstawy dla Bliskiego dopełnienia poliestru, jest o wiele tańsze niż naturalnej wełny.

Igieł powinny być różne warstwy: grube, średnie i cienkie. Po pierwsze, ma najbardziej zwyczajne, jeśli zawód Entice, wtedy będziesz już wiedzieć, że jest to korzystne.

Pianka gąbka może być dowolny.

Jak ustalić odpowiednią ilość wełny dla produktów firmy?

Gdy suchy filcowania wełny spada o około jedną trzecią, odpowiednio, trzeba wziąć materiału wyjściowego. A sama liczba zależy od szkicu, który będzie przewodnikiem.

Do filcowania wełny zabawki dla początkujących przyniósł przyjemność, chwyć małą produkt. Do ćwiczeń, zacznij z koralikami. Z wełny podoba Ci się kolory, stworzyć ogólny zarys produktu (rolki kulkowe). Umieścić piłkę na piance i zacząć szturchanie go z igłą. Nie zapomnij go włączyć. Zadziory igłę do chwytania włókna zaczynają mylić wełna i zgrubienie zostanie gęsta. Spróbuj zrobić idealny okrąg.

Ważne! Nie należy trzymać obrabiany przedmiot na wadze, aby uniknąć obrażeń. Prace powinny rozpocząć się najgrubszą igłę, jak produkt jest zamknięty, należy go wymienić cieńsze. Trzymając urządzenie powinno być ściśle prostopadle do elementu obrabianego.

Z koralików uporządkowane, a jeśli produkt wymaga kilku części, a następnie muszą być oszukiwanie oddzielnie. I wtedy, gdy jesteś zadowolony z wyniku, połączone ze sobą za pomocą małego kawałka wełny. W niektórych przypadkach jest to bardziej wskazane do szycia części. Zapewnia on ogromne możliwości filcowania wełny. Zabawki mogą być wykonane zwykły, a następnie pomalować farbami akrylowymi, jak odróżnić fantazję. I można od razu pracować z włókien wielokolorowych.

Gdzie zacząć filcowania wełny zabawki dla początkujących?

Aby wymusić trzeba prostych rzeczy i stopniowo przejść do kompleksu. Na przykład, zrobić kolorowe koraliki dla przyjaciela lub bliskiej osoby do serca. Później Pociąg na małych bohaterów. Filcowanie wymaga niewiele miejsca i stałe koszty. Jest to hobby – idealne lekarstwo na stres, proces uspokaja system nerwowy. A gotowy produkt – gwarancja dobrego nastroju.