125 Shares 9675 views

Caul jechać do "Ford Focus 2". Cel i sposób, zastępując

Są w obudowie mostu pędnego jest jeden mały, ale bardzo ważny szczegół – gruczoł. Jeśli jest to mały gumowy pierścień pogorszeniu, może być śmiertelne skrzynki zderzeniowe. Co to jest gruczoł? Skąd wiesz, że jest zużyta? Mogę wymienić go samodzielnie? Wszystko w porządku.

Dlaczego potrzebujemy dławik?

Gruczoł stosowany we wszystkich stawach pojazdów, które muszą być uszczelnione mocowanie ruchomych elementów, aby zapobiec wyciekowi płynów smarujących. Mówiąc najprościej, występ napędowy skrzynia biegów z „Ford Focus 2” uszczelnia obudowę puszką a sam napęd. Jeśli nie będzie tam – po wyjęciu z pudełka cały olej rozlany, i tak już zostało.

Oprócz utrzymywania smaru na uszczelkę oleju zapobiega mocowania piasku, brudu i wody, co jest również istotne. Brud miesza się z olejem przekładniowym krążącego w systemie mogą powodować przegrzanie pudełka.

Oznaki zużycia gruczołu

Głównym i niemal jedynym objawem zużycia gruczołu – Ten olej smug wokół niego. Jeśli w ogóle, w przypadku trzeba sprawdzić swoją rękę, czy to olej? Rzadko, ale czasami jest to – kropla wody (na przykład, po umyciu samochodu lub przejeżdżając przez kałuż).

Upewniając się, że jest to naprawdę olej, dodatkowo sprawdzić odpowietrznik. Jest przeznaczony do RKO wentylacji oraz wyrównywania ciśnienia wewnątrz niego. Odpowietrznik znajduje się na pokrywie obudowy. Kiedy ten element zostanie zablokowany, okno jest zakłócony przepływ powietrza, przy czym zwiększa się ciśnienie, i który wypycha olej przez różnych związków.

Gdy wyjście staje się jednoznaczne, że dysk uszczelkę olejową „Ford Focus 2” jest zużyta, to jest czas, aby przejść do jego wymiany.

Zestaw narzędzi

Jak się okazało, prawo jazdy gruczoł różni się strukturalnie od lewej gruczołu Drive „Ford Focus 2”. Inny kierunek etykiet wewnątrz (po prawej gruczołu to wskazuje na lewo, a lewy – prawy). Ostatnia cyfra oznakowania prawego gruczołu – 4, a lewa – 5. Prawo omentum – czarny, a lewa – brązowy. Jeśli są one przypadkowo odwrócone, to nie byłoby zamknięte stawów i olej rozlany.

Aby wymienić potrzebę:

 • klawisz 13;
 • Klucz imbusowy 30;
 • urządzenie (walec metalowy) łączący;
 • młotek;
 • mocowanie;
 • Pojemnik oleju odpadowego;
 • śrubokręta;
 • Nowy pakowanie i płyn skrzyni biegów (jeśli olej powinien być zmieniony z pudełka).

wymiana

Pojazd wyczerpuje stojak lub na studni. Na ogół wymiana uszczelki napędowe do „Ford Focus 2” jest optymalnie przeprowadzone na podnośniku, ponieważ łatwiej jest zdjąć koła od wozu. Ale jako niezależny naprawa może odbywać się w warunkach garażowych, maszyna po zdjęciu koła zamontowane na wsporniku. Potem zaczniemy rozbierać:

 1. Scalanie płyn przekładniowy. Wizualnie ocenić konieczność jego wymiany.
 2. Twisted piłka od zwrotnicy.
 3. Docieramy z piastą napędu.
 4. Korzystanie mocowanie SHRUS wyjąć z pudełka.
 5. Docieramy starą uszczelkę olejową za pomocą dowolnego metalowego haczyka.
 6. Sposób montażu wytrzeć czystą szmatką z resztek oleju.
 7. Ustawianie nowego, użyć trochę smaru.
 8. Tutaj używamy urządzenie do prasowania. Ostrożnie uderzyć na przysadkę, aż zostanie całkowicie osadzona.

Proces montażu:

 1. Aby wstawić siłownika zwrotnicy naciskać na zewnątrz.
 2. Zaburtowy sadzenia łożyska, aż do oporu.
 3. Przymocować ją do szału.
 4. Palec włożony w przegubie kulowym.
 5. Dokręcić śruby. Jednocześnie nieznacznie ściągnęła piłkę nie przewijać kciuk.

Wlać olej w polu:

 1. Zdjąć pokrywę i odkręcić korek szyję.
 2. Duża strzykawka wlewać płyn przekładniowy.
 3. Sprawdzić poziom oleju wypełniony.
 4. Wykręca korek, umieścić pokrywę na miejscu.

Proces wymiany dławik Drive „Ford Focus 2” jest dość prosta. Zapasowy sama nie jest drogie i nie zawsze jest na sprzedaż.