407 Shares 7980 views

Podstawowe klasy i gatunki mchów: podobieństwa i różnice

Jeden z najstarszych mieszkańców naszej planety są liczne gatunki mchów i porostów, które obejmują duże obszary. Rośliny te są zjednoczone przez pokrewieństwo z alg, ale istnieją znaczne różnice między nimi.

Liszaj symbioza oznacza grzyby i glony. Między grzyby rosną włókna glonów. Taka konstrukcja nadwozia liszaj umożliwia instalację do absorpcji wilgoci przez włókien grzybów i minerałów procesu nim rozpuszczone w substancji organicznej z zielonych alg. W porównaniu z mchu, porosty więcej niewymagających lecz z niewystarczającą Wither wilgoci i śmierć z powodu braku światła.

Mchy muszą odcień i wody, która jest zasysana z gruntu, ze szczególnym włókna ogona – kłączami, które działają jak korzenie. Różne gatunki mchów mają inną strukturę, ale wszystkie one rozmnażają się przez zarodniki. Woda odgrywa kluczową rolę w reprodukcji, jak to jest z pomocą samców spory dotarcia samicę zygoty i zapłodnić ją.

Wszystkie rodzaje mchów odtworzenia w etapie pośrednim – tworzenie bezpłciowego – rośliny protofitom niezdolny do rozmnażania i rozwija się kapsułkę zarodnikami. Wskutek mejozie i tworzyć kiełkowania zarodników proton – w nitkowaty strukturę, która następnie przekształca się rośliny żeńskiej lub męskiej – gametoficie. Tak więc, nie jest naprzemienne generacji bezpłciowy seksualnej.

Rozprzestrzeniania roślin Moss umownie podzielić na 3 klasy:

1. Antotserotovye. Mchy w tej klasie istnieje ponad 300 gatunków, w głównym obszarze dystrybucji – tropikach. Antotserotovye mchów specyficzną strukturę – genitalia znajduje się w dolnej warstwy roślin, stanowiące wylot, z którego wystaje wydłużony struchkovidny sporogenezy o eletary – przędzę w celu ułatwienia lepszego dyspersję zarodników.

2. mchy wątroby reprezentowane podklasy marshantsievye i jungermanniales. Pierwszy obejmuje podklasy gametoficie roślin, z których można zmieniać kształt i ma jeden oleistą ciałko i sporogonia pierwotne i pozbawiony przegrody. Rośliny sekund Podklasa kilka ciałka oleiste i bardzo zróżnicowane w formie gametoficie. Wątrobowców szczególnie powszechne w tropikalnych i subtropikalnych.

3. Listostebelnye. Mchy typ liściasty mieć kilkadziesiąt tysięcy (około 95% mchów) i obejmuje trzy podklasy: brievye, Sphagnum i Andreeva. Przez Andreev są małe elektrownie czerwono-brązowy kolor, rosnące na skałach. Dla Sphagnum charakteryzuje się bezpośrednim trzpienia sporogonia i sferycznej kapsułki. mchy Brievye są bardzo zróżnicowane, ale wszystkie rośliny mają szczególne zębów dla zarodników rozproszenia.

Wszystko stało się powszechne w liściastych lasach i na bagnach, w północnej części. Najbardziej znane są mech Kukushkin lnu, sphagnum leukobry – rodzaje mchu, zdjęcia, który występuje jako poważny encyklopedii, jak również w swojej kolekcji zdjęć.

Mchy odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu biocenoz i powstawania torfu, który jest wykorzystywany w przemyśle. O rejestrację projektowaniu działkach wykorzystywanych mech, które są łatwe w uprawie na własną rękę, z wykorzystaniem drożdży, cukier, jogurt i każdą część rośliny.