284 Shares 5072 views

Który samochód lepiej kupić do 300 000 rubli?

Dla wielu młodych ludzi rodzice dają dzisiaj samochody do pomyślnego ukończenia szkoły lub instytutu. I tu musimy rozwiązać najtrudniejsze pytanie: "Który samochód kupić pierwszy?" W tej chwili średni koszt dość dobrego samochodu wahał się około trzystu tysięcy rubli. Jeśli środki finansowe pozwalają kupić samochód w tym limicie ceny, wtedy następny wstaje: "Który samochód jest lepszy do kupienia?" Nie ma sensu mówić o używanych samochodach. Ten rynek jest ogromny, ale o samochodach z salonu nie zaszkodzi mówić.


Jeśli weźmiemy pod uwagę samochody z przebiegiem, to w tej kategorii cen wiele osób chce kupić Citroen C1, Toyota Ayge i Chevroleta Avero w latach 2009-2010. Jeśli jednak kupujesz obsługiwany samochód, nie wiesz, jak to działa, a po zakupie możesz naprawić kolejne 50-100 tysięcy.

Więc jaki samochód kupić za 300 tysięcy? Przeanalizujemy kilka maszyn, które są odpowiednie do ceny. Zacznijmy od krajowego przemysłu samochodowego. Lada Priora i Lada Kalina. Wielu od razu zaczyna mylić naszych producentów, ale są właściciele, którzy są po prostu zachwyceni tymi modelami. Nie będziemy ingerować w ten spór, ale bezstronnie mówimy, że te samochody mogą konkurować z zagranicznymi samochodami. Wyposażenie jest dość bogate, jedyne minusy – w kabinie jest nieco tłoczno. Który samochód najlepiej kupić, Kalina czy Prioru? To do ciebie należy decyzja.

Z kolei Reno Logan. Informacje o tej maszynie można wiele powiedzieć, ale najważniejsze jest to, że jest ona niezawodna i łatwa w obsłudze i konserwacji. Ale za 300 tysięcy można je kupić tylko w podstawowej konfiguracji. Aby jeździć z pełnym komfortem, musi wyłożyć więcej niż kilkanaście tysięcy.

Następnym samochodem, który należy wziąć pod uwagę, jest Chevrolet Lanos. Cena spadła wyraźnie, dlatego też u niektórych dealerów samochodów zarabia 284 tys. Rubli w pełnym komplecie. Za te pieniądze masz samochód o silniku 1,5 litra o mocy 86 KM. I 23 opcji. Jeśli doda się kolejne 11 tysięcy, wtedy będzie również malowana farba "metaliczna". Może to jest odpowiedź na pytanie: "Który samochód jest lepszy kupić?"

Spójrzmy teraz na rynek samochodów CIS, ponieważ są tam również godni przedstawiciele. Daewoo Matiz. Tu cena wynosi od 199 do 315 tysięcy. Dla 300 tys. Można wziąć średni kompletny luks. Różni się on od pełnego wyposażenia luksusowego, ponieważ szyby elektryczne są zainstalowane tylko z przodu i nie ma dekoracyjnych pokryw, elektro-regulacji prawego lusterka i przednich świateł przeciwmgielnych. To zbiór będzie kosztować 289 tysięcy rubli.

Można też zwracać uwagę na ZAZ Chance. Producenci nawet nie ukrywają, że samochód został skopiowany z Chevrolet Lanos. Nie za bardzo pracował nad wyglądem zewnętrznym. Za 300 tysięcy można kupić samochód w połowie zakresu.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że bardzo trudno polecić jeden samochód. Wszystkie mają zarówno zalety jak i wady. Więc trochę czasu i zastanów się nad tym, który samochód lepiej kupić od tych, które zasugerowaliśmy powyżej. Ale ostateczny wybór jest nadal tylko dla Ciebie.