876 Shares 5179 views

Biografia i twórczość Sylvia Plath

Krótki, jasny życie poety Sylvii Plath 50 lat podnieca umysły publiczności. Jej kult, zapamiętać i zaszczyt. Chociaż jej dziedzictwo jest tylko kilka książek poetyckich i jedną powieść o swoim życiu i pracy pisemnej kilkadziesiąt książek i nawet sfilmowane.

wczesne lata

Przyszły pisarz urodził się 27 października 1932. Sylvia Plath dzieciństwo odbyło się pod znakiem uwielbienia i szacunku do ojca. Był profesorem na Uniwersytecie Bostońskim, znany badacz pszczół, imigrant z Niemiec i bardzo autorytarny człowiek. Dziewczyna była pod jego silnym wpływem, postrzegany go jako Boga. Mama Sylvia była dużo młodsza od męża, wróciła z Austrii i pracował jako nauczyciel języka niemieckiego w Brooklyn szkoły.

Ojciec pracował dużo, a jego matka była młodszym bratem Sylwii, który był chory dużo, a większość czasu dziewczynka została danej chwili. Pragnęła, aby zdobyć miłość ojca i stwierdził, że jedynym sposobem – aby dowiedzieć się z „doskonałe”. Gdy miała osiem lat, zmarł jego ojciec. Cierpiał na cukrzycę, ale przekonał się, że on, jak jego przyjaciel, raka w ostatnim stadium, a zatem nie skorzystać z pomocy lekarskiej. Kiedy zgorzel chwycił nogę, jego żona nadal nalegał na leczenie, ale operacja nie powiodła się, a Otto Plath zmarł. Dla Sylvia był to szok, czuła to utratę przez lata, mówiąc, że stracił zdolność mówienia o Bogu. Tematem strata będzie ważne później za opłatą, 1962, będzie ona napisać wiersz „Tato”, w którym oskarżył ojca, który ją porzucił.

dni szkolne

Po śmierci męża, Aurelia Plath musiał bardzo ciężko pracować, relacje z córką, że nie rozwija się później Sylvia powie, że czuł nienawiść do matki. Rodzina przeniosła się do Wellesley, a dziewczyna poszła do szkoły w Bradford, gdzie wszystkie lata był najlepszym studentem. Ona pokazała znakomite osiągnięcia w języku angielskim, szczególnie udało jej zadań twórczych, jak była redaktorem szkolnej gazetki.

Od wczesnego dzieciństwa dziewczynka wykazała talent jako pisarz, już osiem lat pierwszy wiersz Plath został opublikowany w gazecie. Z 11 lat zawsze pisał opowiadania i wysłał je do magazynów amerykańskich. Pod koniec szkoły ona już zostało napisane o pięć kilkanaście opowiadań, z których 9 zostało opublikowanych. Ponadto dziewczynka pokazując obietnicę w malarstwie, ona nawet zdobył nagrodę w konkursie plastycznym. Z 12 lat zawsze prowadził dziennik, w którym chcesz pisać swoje myśli i wydarzeń życiowych.

Przechodzenie do Kolegium

Po szkole, Sylvia Plath był w stanie uzyskać stypendium do prestiżowej Smith College w Massachusetts. Była szczęśliwa, mając nadzieję na szczęśliwe zmiany, ale w szkole wciąż miała odczuwać presję otoczenia, która nie chciała pogodzić się ze swoim talentem i wyjątkowości. Jej pamiętniki z tego okresu wskazują, że w latach Silvia doświadczył wielki twórczy entuzjazm, zawierają wiele projektów wierszy i opowiadań, wiele myśli, plany na przyszłość.

Plat kreatywności w tym okresie charakteryzującym się harmonii, obrazowania. Ona pracuje obecnie nad wieloma techniki poetyckiej, starając się stworzyć idealny tekst. Od 1950 roku regularnie publikuje artykuły, opowiadania i wiersze w czasopismach i gazetach na poziomie krajowym. Jednocześnie uczyła się znakomicie, od drugiego roku wszyscy profesorowie byli z nią w rozkoszy. Silvia otrzyma dotację, jak również wygrywając konkurs Mademoiselle magazyn za miesięczny staż w Nowym Jorku. Pracowała jako niezależny reporter, a wydarzenia z tego miesiąca tworzą następnie podstawę do powieści „Szklany klosz”.

Wyczerpanie nerwowe i pierwsza próba samobójcza

Pomimo faktu, że program był udany, Sylvia wrócił z Nowego Jorku w zniszczonym stanie. Ona dostaje depresji, traci zdolność do pisania i poczuć ich absolutną bezwartościowości. Wszystko to jest potęgowane przez fakt, że została pozbawiona możliwości, aby przejść przez kurs lato na Harvardzie, a do studia w Smith College, brakowało jej stypendium, a ona została zmuszona do przeniesienia się do mniej prestiżowych uczelni w Lawrence. Wszystko to emocjonalnie osuszone Sylvia. Jej cechy osobiste i psychiczne były takie, że mogła zrobić tylko doprowadzenie siebie do szału. Ona podświadomie interpretowany jako wydarzenia życiowe, że zamienił się w tragedię.

Lato 1953 to zostanie opisane w dalszej części powieści Sylvii, gdzie powiedziano, że nie może w tej chwili myśleć, pisać, aby komunikować się z ludźmi. 24 sierpień ona próbuje samobójstwa. Ona połyka pigułki nasenne, ale traci przytomność i nie mają czasu, aby po drodze. Jej ratowniczy i wysłany do kliniki psychiatrycznej. Przywrócenie Sylvia Plath potrzebny jest cały rok. Została poddana bolesnym leczeniu elektrowstrząsami, a na wiosnę 1954 roku, wróciła do godnej kształt, a nawet decyduje się wrócić do szkoły. Udaje jej się zrealizować marzenie i pójść na kurs letni w Harvardzie. W tym samym roku staje się przyjacielem Richarda Sassuna.

Cambridge

Ukończeniu studiów na uczelni, Sylvia pisze wybitny tezę o dwoistości w pracach Dostojewskiego. Praca ta była bardzo cenione i jest w stanie kontynuować studia w Cambridge. Uniwersytet sprawiły, że dziewczynka bardzo korzystne wrażenie, że był zadowolony, aby dowiedzieć się, jest zaangażowany w szkole teatralnej. Ona tylko znacznie szkodzi środowisku – z angielska pogoda jest dużo chorych, które saps jej siłę. W tej chwili czeka na cios – Richard Sassoon, z którym spędziła romantyczne wakacje w Paryżu, postanowiłem przerwać związek z nią. Sylvia jest bardzo zaniepokojony, ale jest ona zapisana przez pracę: ona napisał wiele wierszy, opublikowanych artykułów, opowiadań. Silviya Plat, którego książki w przyszłości, czekając na sławę światową, stale przeżywa zwątpienie, aw swojej pracy, co doprowadziło do jej wahań nastroju.

domatorstwo

W zimie 1956 roku, poznała młody poeta Ted Hughes, para stała się bardzo blisko, w znalezionych pisarze ze sobą wiele wspólnego, to wszystko doprowadziło do miłości. A latem młodzi ludzie ożenić, spędzić lato w Hiszpanii, a następnie powrócił do Cambridge. Sylvia w tym czasie nie tylko nauka, ale także w rzeczywistości, jest sekretarzem męża. Ona pomaga mu wydać książkę i zdobyć pierwsze miejsce w poezji centrum Nowego Jorku.

Pod wpływem męża tworzą oryginalny poeta Silviya Plat, którego prace nabierają nowego znaczenia i doskonałej formie. Na koniec kilka studiów przeniósł się do USA, gdzie Sylvia pracował jako nauczyciel. Ta praca jest wyczerpująca i zapobiega utworzyć.

W 1959 roku para wróciła do Wielkiej Brytanii z faktu, że Sylvia była w ciąży, a Hughes chciał dziecko urodziło się w kraju swoich przodków. Trudnym okresem dla kobiet – ciąża – jest skomplikowana dla poety skomplikowane relacje z rodziną męża, zwłaszcza jego siostra.

W 1960 roku Sylvia urodziła córkę w tym samym czasie, że podpisał kontrakt na publikację książki wierszy Kolosa i innych wierszach. Brakowało czasu pracy i płacić bardzo martwi. Jednakże, 1961, produkuje nowy rytm życia, a teraz pisze się wcześnie rano, gdy wszyscy śpią, a to jest odwiedzane przez szybki okres twórczej – pisała całą serię wierszy i opowiadań.

powieść

Pod koniec 1961 roku Sylvia otrzyma grant na napisanie swoją pierwszą powieść. Jak ona pracuje nad książką przez 70 dni. Tak więc świat był wybitny pisarz o imieniu Silviya Plat. „Szklany klosz” – powieść, która stanie się kultowym klasykiem, ale po śmierci autora. Książka opublikowana pod pseudonimem, bo było dużo autobiograficzny. Roman będzie następnie przedstawić ustnik feminizmu, książka będzie publikowana i ponownie nauczyć. Ale Sylvia nie była w stanie wywiązać się z tego triumfu.

smutny koniec

Na jesieni 1962 roku poeta, który dowiedział się o niewierności męża, pliki do rozwodu i sama z dwójką dzieci w zimnym domu. Sylvia Plath wiersze z tego okresu przekazać najsilniejsze emocje kobieta, ona jest dręczony z powodu zdrady męża. Niemal jednym haustem pisała 26 wierszy, które będą rozwijać się w pośmiertnego zbioru „Ariel”.

Psychika nie wytrzymuje napięcia i 11 lutego 1963, popełnia samobójstwo wypijając tabletki nasenne i zagazowanych. Działanie to spowodowało efekt Sylvia Plath: wiele młodych kobiet, również dokonały próby samobójcze, w szczególności pani Teda Hyuza, którą poślubił po Sylvia, popełnił samobójstwo w ten sam sposób.

Artystycznego dziedzictwa Sylvia Plath

Żył tylko 30 lat, Sylvia lewej niewielki, ale bardzo znaczący dorobek. Jej powieść i pamiętniki przetrwały więcej niż jeden reedycja. W USA klasycznych autorów niedawno wziął Silviya Plat. „Pejzaż zimowy z wież”, „tata”, „Cmentarz listopad”, „wczesne leczenie” i inne wiersze są ozdobą literatury amerykańskiej do dnia dzisiejszego. Silviya Plat (FB2, TXT, PDF – format, w którym można pobrać jej książka) nie jest zbyt dobrze znana w Rosji, ale z biegiem lat jego popularność w naszym kraju rośnie.