237 Shares 9907 views

Co to jest okrucieństwo? Przyczyny, główne rodzaje i sposoby radzenia sobie z okrucieństwem

Często narzekają jak okrutny dla nas pokoju. Nasz potępienie wyroku spada na złośliwych rówieśników, agresja emanująca z nastolatków, bezwzględny postawą bogatych urzędników podległych ludzi na drabinie społecznej. Co to jest okrucieństwo? Jak sobie z tym radzić? Odpowiedzią na te trudne pytania będą szukać nie tylko w otaczającej nas rzeczywistości, ale w głębi własnej świadomości.

Charakterystyka koncepcji

Psychologia ogólna, opisuje szczegółowo, co jest okrucieństwo. Zdaniem ekspertów, jest to pragnienie, umiejętność i zdolność do powodować ból i cierpienie dla ludzi, zwierząt i przyrody. Mężczyzna w przypływie wściekłości może chłostać się z pięściami nie tylko na niego, ale także dla zwykłych artykułów gospodarstwa domowego: Meble łamie, łamie wazony, wyposażenie zniszczenia. Można powiedzieć, że aby być okrutne nieożywionych rzeczy jest niemożliwe. Tak, to częściowo prawda. Ale w tym przypadku, plusk negatywnych emocji jest pośredni. Po tym wszystkim, więc jednostka nie przychodzi okrutne z rzeczy, ale z człowiekiem, który je kupił, wydać zarobione pieniądze, z miłości do wyposażenia domu.

Najbardziej rozpowszechnioną formą przemocy – dzieci. Po pierwsze, występuje w sile ignorancji: dziecko nie zdaje sobie sprawy, że okaleczenie kota, on przynosi jej ból. Z biegiem czasu, wykształcenie i wiek dają owoce, dziecko wywołuje współczucie, empatię, zdolność do empatii. W tym przypadku, okrucieństwo jest łatwo wyeliminowane. Jeśli dziecko jest celowo raniąc żywego organizmu i dostaje przyjemność z niego, pomoc psychologów tutaj jest koniecznością.

przyczyny

Nie rodzimy się złych ludzi. Ci ludzie, po przejściu przez poważnego urazu lub stresu. Zdarza się to najczęściej w dzieciństwie, gdy niedojrzały umysł nie może poradzić sobie z głębokimi uczuciami. Oglądając konfliktów i przemocy fizycznej w rodzinie, dziecko twardnieje, staje się agresywny. Może być kilka powodów: kopiuje zachowania, który powoduje ból i współczucie dla ofiar i gniew objawia całą ludzkość z powodu odroczenia kochanej cierpienia.

Specjalna okrucieństwo może rozwijać u młodzieży z powodu swego egoizmu on uschemlon fakt, że dom nie zauważył, szkoła nie chwalą, w stoczni nie wyodrębnia się jako lider. Nie można zarabiać reputacji innych, używa przemocy wobec rówieśników i krewnych. Ciekawe, ale napady złości i powodują pewne nieprzyjemne zapachy, takie jak tytoń. Ich przyczyną może również służyć jako zaburzenie psychiczne, choroby fizycznej, czynniki społeczne, miłosne uczucia, kompleks niższości , a nawet oglądanie bojowników, którzy wykazują twardość i bezwzględność.

Główne rodzaje

Co to jest okrucieństwo i dlaczego występuje, już znalezione. A teraz wybierz podstawowy kształt, że nabywa w procesie kontaktowania zły człowiek ze światem zewnętrznym:

  • Fizyczne. Takie okrucieństwo – przemoc, użycie siły fizycznej, cielesnych urazów i okaleczeń.
  • Pośrednie. Wygląda na to kiepskie dowcipy, plotki, Przysięganie które znacząco zepsuć życie innej osoby, przyniósł mu ból i kłopoty.
  • Drażliwość. Stan „na krawędzi”, gdy negatywne uczucia są gotowi wyjść na najmniejsze remark rozmówcy, gesty, spojrzenia.
  • Negatywizm. „Kotek” okrucieństwo. Przejawia się w postaci bezsensownych aktów agresji skierowanych na zgniatanie ustalone kanony i tradycje.

Okrucieństwo wobec ludzi objawia się w postaci groźby, przekleństwa, przekleństwa, wyzwiska. W tym przypadku, gniew jest słowny. To jest w zasadzie podobna do pośrednich, ale w przeciwieństwie ma otwartą formę.

Jak pomóc ofierze

Okrucieństwo ludzi – uczucie, które pojawia się w pewnych okolicznościach. Nie zawsze i nie ze wszystkimi. Okoliczności, w taki sposób, że tworzy podatny grunt dla kiełkowania korzenia zła. Zwykle ofiary są niezabezpieczone ludzie, którzy ciągle wątpliwości i obaw, mają niską samoocenę. Ci ludzie są przekonani, że zasłużenie podatne na krytykę lub poobijany. Są jak magnes przyciągają gwałtownych ludzi, którzy chcą obniżyć na głowach zbiór różnorodnych przestępstw.

Jeśli człowiek sam nie może wydostać się z tego stanu, powinno przyczynić się do zamknięcia i tubylcy. Potencjalne ofiary trzeba wyjaśniać, co to jest osobowość, osobowość. I nikt nie ma prawa nazywać ją i bić, torturowali ją. Osoba musi jasno powiedzieć, że sam przestępca związany zestaw kompleksów, co kryje się za udawanym agresji. Jednocześnie aż do przezwyciężenia kompleksu ofiary powinny mieć na celu zwiększenie poczucia własnej wartości i wiary w jej własnego sukcesu.

Inne metody ochrony

Ponadto osobom dotkniętym przemocą, pilna potrzeba podjęcia działań. Po pierwsze, zapisać się do szkoły sztuk walki. Po zapoznaniu się technik samoobrony, ofiara będzie w stanie stosować je w praktyce – na sprawcy. Niektórzy eksperci twierdzą, że odpowiedź na gniew agresja nie jest tego warta. Ale część psychologów nadal przekonani, że zmiana zachowania wprowadza okrutnego człowieka w osłupienie. Nie spodziewałam się takiego ciśnienia i rekolekcje.

Po drugie, trzeba prosić o pomoc. Jeśli agresywne zachowanie pochodzi od dzieci, rozmawiać z rodzicami i nauczycielami. Kiedy okrucieństwo trwa dorosły, to nie będzie miało znaczącego wsparcia organom ścigania: one nie tylko chronić cię od sprawcy, ale także w celu określenia jego kara, czy jego działania są szczególnie gwałtowne. W przypadku słownej okrucieństwa, można po prostu zignorować nieprzyjemne słowo lub odebrać je z humorem – przeciwnik szybko znudzi się tracić swoją siłę, a on będzie znaleźć inne miejsce do roszczeń.

Co to jest okrucieństwo? Zjawisko to, co jest dość exterminable. Najważniejszą bronią w walce z agresją wobec ciebie są twoje wytrzymałość, zaufanie, spokój, właściwe działania i zdolność wstać dla siebie.