535 Shares 4531 views

Xenon wolno czy nie? Mogę umieścić ksenonową mgłę?

Stosunkowo niedawno trafił do sprzedaży Xenon reflektora, a wraz z nimi, a wiele sporów o to, czy ksenon jest dozwolone w Rosji i innych krajach. Po tym wszystkim, dziesięć lat temu, reflektory dane były dostępne tylko dla właścicieli drogich samochodów, aw końcu zaczęli używać lampy ksenonowe dla urody. Skąd wiesz, że: ksenon wolno czy nie?


Co powoduje kierowców zainstalować ksenon?

Światło z ksenonem ich cechy są bardzo podobne do światła dziennego, co pozwala zobaczyć zarysy obiektów jest znacznie jaśniejsze i lepiej. Stworzył ich widoczność w każdych warunkach pogodowych, nie wytężając wzrok, jak promienie przechodzą przez mgle i krople deszczu, w pełni oświetla jezdnię. Xenon wiązka światła jest znacznie szerszy, co przyczynia się do poprawy widoczności obiektów na poboczu drogi i drogach. To w przeciwieństwie do lampy halogenowej z emisją przy 100% więcej światła, podczas gdy mniej wydatkowaniu energii. Maksymalny okres eksploatacji ksenonu – 3000 godzin, a lampa halogenowa – 500 godzin.

Ostatnio, moda wzrosła, a wraz z nim nie było problemu z uwzględnieniem ruchu pojazdów policyjnych wyposażonych w światła ksenonowe „”, który stworzył pewną barierę podczas instalowania lampy. Kwestia „Xenon jest dozwolone, czy nie?” Wzbudzenie wielu entuzjastów tuningu samochodowego.

A w Rosji?

Kwestia „czy zezwolić Xenon w Rosji i umieścić oficjalnego zakazu?” Jest bardzo istotne. Do właścicieli, by tak rzec, z zakresu prawnej roszczeń przez policję drogową nie mają samochodu, jeśli światła są certyfikowane i przeznaczone do użytku wyładowczych źródeł światła. Sam Xenon nie jest zakazane w Rosji, odpowiedzialność za jej stosowanie w Kodeksie wykroczeń administracyjnych nie jest określona. Warto zauważyć, że Kodeks postępowania administracyjnego przewiduje odpowiedzialności właścicieli samochodów, którzy wkładają światła, przeznaczone do lamp żarowych i halogenowych, ale jednocześnie są one zamontowane lampy gazowe, czyli ksenon. Jak widzimy, prawo nie we wszystkich przypadkach zabrania używania takiego światła, ale jego instalacja może być przyczyną problemów. „Xenon jest dozwolone, czy nie?” – należy również zapytać tych, którzy od dawna cieszył.

Powodem zakazu

Na pytanie, dlaczego zakazano ksenonu, jest bardzo prosta odpowiedź: zwykłe światła nie są zaprojektowane lub certyfikat dla tego typu źródła światła. Ich światło jest rozproszone, tak że oślepia innych użytkowników drogi, a to może prowadzić do katastrofalnych rezultatów.

Zgodnie z normami państwowymi i certyfikacji, reflektory kierowca początkowo przewidziana żarówki, halogenu, instalacja ksenonu w nich jest zabronione.

Na pytanie „czy ksenon jest dozwolone?” Jest priorytetem przed zakupem żarówek tego typu światła. Rzeczywiście, wiele osób uważa, że wiązka jest bardzo jasny i prowadzi do oślepiania kierowcy, poruszając się w przeciwnym pasie. Pogląd ten nie jest do końca poprawne, głównie ze względu na fakt, że właściciele samochodów dokonać samodzielnej instalacji, bez posiadania pewnej wiedzy, która prowadzi do nieprawidłowego funkcjonowania reflektory. Stwarza to ryzyko, że reflektory halogenowe z lamp ksenonowych może świecić w dowolnym miejscu, ale nie na drodze, na przykład, sąsiednia, konkurencyjnych samochodów, co stwarza dyskomfort dla kierowców. Ponadto, uważa się, że ksenon sam poprawia widoczność drogi: Im więcej światła, tym więcej i lepszych wystawowe – to też jest źle. Tak czy ksenon jest dozwolone? Tak, tylko wtedy, gdy zostanie ustawiony profesjonalnym w pewnego rodzaju reflektorów.

światła przeciwmgielne i ksenonowe

Kwestia, czy zezwolić ksenonową mgła, zainteresowania wielu kierowców. Po pierwsze, zanim zrozumieć legalności użycia, konieczne jest rozważenie określenie „mgła”. To dodatkowe oświetlenie, które jest również reflektor. Z czego wynika, że nie muszą być odpowiednie oznaczenia, na przykład: N – reflektor z fluorowca, d – lampy, w którym lampa wyładowcza (ksenonu), mogą być użyte.

W celu ustalenia legalności stosowania ksenonu, policja drogowa zwykle porównaniu etykietowania. Jeśli obiektyw reflektorów warto oznaczenie D, to ustawienia lamp ksenonowych uzasadnione. Nie należy zapominać, że jest certyfikowany produkt posiada automatyczny korektor, to znaczy, gdy światła światło początkowo skierowany na ziemię, a następnie wznosi się do pożądanego poziomu. Również ksenonową samochodu powinny być wyposażone w spryskiwacze reflektorów.

Xenon i galogenki

Do tej pory, instalacja ksenonu w reflektorach halogenowych zabronione. Zgodnie z prawem, właściciel samochodu może zostać pozbawiony praw na okres od 6 miesięcy do 1 roku, i do tego dodaje się zakazu używania pojazdu dopóki nie zostanie wyeliminowane wszelkie braki.

Jeżeli właściciel samochodu ustawić światła przeciwmgielne, zaprojektowane specjalnie dla ksenonu, że nie należy się martwić, i jest dystrybuowany do właścicieli samochodów zagranicznych, gdzie został pierwotnie ksenon. Zasadniczo, większość zagranicznych producentów ustawić foglights oznaczone D.

A jeśli naprawdę chcesz …

I, oczywiście, każdy kierowca może rozważyć, czy można umieścić ksenon oficjalnie do woli? Odpowiedź brzmi „tak”. Proces ten jest dość skomplikowany, ale gromadzenie niezbędnej dokumentacji, w cenie do 30 000 rubli w sprawie zawarcia optyki i prowizji można ustawić ksenonowe nie tylko samochód zagraniczny, ale nawet na WHA.

Co jest potrzebne do instalacji ksenonu?

Po pierwsze, właściciel samochodu, który chce, aby uaktualnić swój samochód, należy skontaktować się z policji drogowej. Nie będzie trzeba napisać wniosek o zmianę struktury pojazdu. Następnie należy skontaktować się z działem nadzorem policji drogowej do kontroli samochód. Po właściciel dostanie uchwałę Głównego Policji Ruchu rozpocząć regulację konwersji, w tym samym czasie trzeba znaleźć organizację, która wydaje opinię na temat możliwości i zmian w konstrukcji pojazdu. Trzeba będzie wysłać zeskanowane kopie dokumentów: aplikacja do konwersji, certyfikaty materiałowe, kopia paszportu, kopia wszystkich stron PTA oraz kopię świadectwa rejestracji pojazdu. Wtedy, gdy wniosek jest zrobione, to jest możliwe, aby podnieść, zaliczki za usługi.

Dla zebrano i umieszczono dokumentację być lepszy i regulacja świateł, a także inspekcji. Zgodnie z obecnym Przepisy techniczne Montaż ksenonu wymaga działającego systemu spryskiwaczy reflektorów i auto-korektor.

Następnie należy wypełnić deklarację, która będzie zawierać informacje o ilości i jakości pracy, przyczyniając się do zmian w konstrukcji pojazdu.

I bezpiecznie w ruchu!

Aby wykonać tę procedurę skomplikowaną będzie musiał skontaktować się z policji drogowej w celu uzyskania certyfikatu zgodności z wymaganiami projektu jego funkcji bezpieczeństwa pojazdu, jest załączony do niniejszej niezbędnych dokumentów. Kierowca, który otrzymał taki certyfikat powinien być obowiązkowo nosić go ze sobą, jak również inne dokumenty dotyczące samochodu.

Na pytanie: „Xenon jest dozwolone, czy nie” – nie ma jednej odpowiedzi. można odpowiedzieć „tak”, jeśli jest przewidziane przez producenta samochodu lub na wniosek właściciela pojazdu w konstrukcji pojazdu zostały zmodyfikowane zgodnie z wszystkimi wymogami i wydania odpowiedniego świadectwa. można odpowiedzieć „nie”, ponieważ zakaz wchodzi poczucie montaż lamp ksenonowych w reflektorach, które nie są przeznaczone dla niego, ponieważ w tym przypadku jest to niemożliwe, aby prawidłowo i poprawnie ustawić wiązkę światła. Ponadto, z wyjątkiem reflektorów ksenonowych, trzeba mieć auto-korektor i kąt reflektora.