424 Shares 9146 views

ZIL-131 – legenda motoryzacji

ZIL-131 – samochód z łożyskiem wojskowej

Ludzie starszego pokolenia, którzy przeszli służbę wojskową w Armii Radzieckiej, dobrze pamiętać i wiedzieć, że jest to ciężarówka. Mimo wszystko, wiele z tych maszyn została wyprodukowana specjalnie do celów wojskowych, które w naturalny sposób wpłynęła na ich właściwości techniczne.

Produkcja na skalę przemysłową ustanowiony w 1966 roku. Następnie, po przyjęciu w 1959 roku z dnia 21 nadzwyczajnym zjeździe KPZR następnego planu siedmiu lat, istnieje tendencja pozostaje krajowego przemysłu motoryzacyjnego z branży motoryzacyjnej Zachodu. wiele sił i środków jest zatem opracować nową maszynę z wysokim wskaźnikiem drożności zostały rzucone.

Nowy wózek tak jak wojsko, że jego produkcja zakończyła się w 1986 roku. Jednakże, dał impuls do rozwoju bogatej „potomstwo”, na podstawie tego, że modyfikacje pojazdów ogromna liczba różnych modeli zostały zbudowane.

Ził-131. parametry techniczne

Gdy silnik został wybrany w poprzednim urządzeniu testowane Ził-benzyna 130 w kształcie litery V „osiem” (8 tsidindrovaya). Jednak inżynierowie dokonali ona przydatna zmiana – skryptowy podgrzewacz że przyspieszone uruchomienie jednostki napędowej w niskich temperaturach otoczenia.

Praktycznie odtworzyć podwozie. ZIL-131 otrzymał trzy osie, wszyscy wiodący. Jednak projektanci nieustannie wiodących wykonane tylko dwie tylne, przednie jest aktywowany automatycznie lub przymusowo przez elektropneumatyczne.

Moment przeniesienia mocy z silnika do 5-biegową manualną skrzynią biegów zapewnia suchą pojedynczy mechanizm sprzęgła dysku.

Aby ułatwić pracę kierowcy w trudnych warunkach drogowych, pojazd działa na Booster kierownicy. pneumatyczny system hamowania.

Sprawdzone zawieszenie. Jej podstawą – semi-eliptyczne resory piórowe, aby wygładzić wahania hydraulicznymi amortyzatorami pomagają im. W układzie zawieszenia ZIL-131 na lata eksploatacji maszyn jest to zdobył wiele pozytywnych recenzji.

Niezawodny pomocnik żołnierz …

Wiele modyfikacji zostały zbudowane w oparciu o ZIL-131 podwozia. Na przykład, zainstalowane wiele wyrzutnie rakiet, pieszych sklepy naprawa lub baryłek paliwa. Zbiornikowce szczególnie spodobał się Air Force, więc w każdym porcie lotniczym były te maszyny.

W uzupełnieniu do Związku Radzieckiego, model ten pracował na terenie wielu krajów w Azji, Afryce, Europie, jak duża liczba samochodów były wywożone.

… i przedsiębiorca

Po upadku samochodów ZSRR stały się masowo wykupić dla swoich potrzeb firm. Z ciężarówki został nakręcony sprzęt, niepotrzebne człowiekiem pokoju, a oni nadal „oglądać”.

W celu poprawy jakości i mogą ulec zmianie wnioski, ceny paliw, wielu przedsiębiorców trzeba zmienić fabrycznie silnik benzynowy ZIL-131. Diesel stał się bardziej akceptowalne i pożądanym celem. Istnieją nawet wyspecjalizowane stacje biorące udział w podobnych pracach.

Niezawodne i wydajne wojskowy, „starzec” odważnie idzie na drogach dzisiaj. I, oczywiście, do emerytury jest wyraźnie nie zamierza.