829 Shares 5738 views

Naprawa „Chevrolet Niva” z ich rąk – co zmienić i jak często?

Właściciele SUV krajowej „Chevrolet Niva”, ale podobnie jak wszystkich innych samochodów produkcji rosyjskiej, w większości przypadków wolą naprawy swoich żelaznych koni z ich rąk. Jednak, że taka naprawa się nie powiedzie, konieczne jest, aby wiedzieć, etapy procesu. Dziś wystarczy spojrzeć na jaką częstotliwością i co trzeba naprawić „części Chevrolet Niva” własnymi rękami.

Jakie części i urządzenia niezbędne do monitorowania co tydzień?

W szczególności odnosi się to do wszystkich płynów. Naprawa ( „Chevrolet Niva”) z jego własnych rąk w tym przypadku nie jest wymagane, wystarczy uzupełnianie niezbędnych funduszy. Tygodnik należy sprawdzić poziom oleju w silniku, i sprawdzić stan płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym. Szczególną uwagę należy zwrócić na oleju. W jego nieobecności, silnik będzie prowadzony „suchy”, a to oznacza, że tłok wystarczy podnieść cylindra, powodując w ten sposób mechanizm korbowy działać. Niektóre badania wykazały, że jeśli olej całkowicie spłynie, czy iść spać trochę piasku, silnik w ciągu 3-5 sekund zadanie zatrzymuje się i kończy się niepowodzeniem. Tak postaci oleju, pomiędzy tłokiem a cylindrem tylko niewielką folii, ale jego obecność jest niezbędna dla pojazdu. Co daje nam regularne sprawdzanie poziomu bilansu? A fakt, że jeden dzień samochód nie zatrzyma się laweta do najbliższego zjazdu. I nie ma naprawy ( „Chevrolet Niva”) z własnych rąk nie pomoże. Taki silnik jest mało prawdopodobne, aby przywrócić lub naprawić nawet dla stacji paliw. W związku z tym, gdy sonda wykazuje minimalny poziom oleju (przepływ cieczy w naturalny sposób, bardzo często zdarza się, na Gazeli), po czym uzupełnić do nowego. Ale nie mieszać „syntetyków” z „woda mineralna”, i na odwrót, to tylko zaostrzyć problem.

Co powinno być zrobione na 30-40 tysięcy kilometrów?

W tym okresie może być konieczne do naprawy podwozia, „Chevrolet Niva”, czyli wymianę amortyzatorów. Również z okazji należy zauważyć SHRUS i ryk, jednak one nie tylko po 100-120 tysięcy kilometrów. Nie zapomnij, aby wyregulować luzy na zaworach. Naprawa ( „Chevrolet Niva”) z jego własnych rąk urządzenie jest wykonane co 40 tysięcy kilometrów.

układ hamulcowy

Przynajmniej raz jest konieczne co 15-20 tysięcy kilometrów, aby sprawdzić stan Klocki hamulcowe, tarcze lub bębny. Układ hamulcowy – bardzo poważna sprawa, i prawdopodobnie nie trzeba wyjaśniać, co się dzieje z samochodem, kiedy po klocki prędkości hamowania przyklejonych do płyty lub hamulce zawiodły. Nawiasem mówiąc, w tym ostatnim przypadku trzeba regularnie monitorować stan płynu w układzie. Bardziej szczegółowo, płyn hamulcowy.

Blacharstwo

Na szczęście „Chevrolet Niva” ma ciało jakości znacznie wyższej niż jego wersji radzieckiej – VAZ 2121. Powiedz, co chcesz, i zagraniczni koledzy ręka nadal przedłużyła życie nowej „Niva”. Jej ciało jest prawie nie koroduje, więc go naprawić albo trzeba malować długo po zakupie. Dokładna data nie jest tutaj, jak warunki pracy wszystkich urządzeń są różne, ale „antikorroziyku” po przejęciu kabinie nadal muszą produkować, aby uniknąć konsekwencji.