439 Shares 3108 views

Nie wiem, jak gotować owsiankę? To proste!

Co może smaczniejsze i łatwiejsze semoliny, co jest nam znane od dzieciństwa? Jednak pomimo prostoty procesu jego wytwarzania, wiele udało się zepsuć gotowego danie: często w talerzu owsianki można znaleźć grudki, które w najgorszym przypadku mogą być spalone. Tak jak gotować owsiankę? Potrzebna jest wiedzieć, jakie sztuczki i zawiłości posiadać?


Jak gotować kaszę

Zanim zastanowimy się , jak gotować owsiankę, powinniśmy wiedzieć więcej o głównych składników, które go do niej, – semoliny.

Tak, kasza manna – co to jest? To rozdrobnione semoliny z pszenicy, który jest wykonany z wysokiej jakości pszenicy durum. Oznacza to, że w istocie jest to mąka. Munk jest bardzo bogata w różne składniki odżywcze. Ponadto, jest on łatwo przyswajalny przez organizm. Właśnie ze względu na to owsianka zaleca się włączenie do diety małych dzieci – to jest właśnie to, co jest wymagane i stała podaż witamin i ma bardziej pozytywny wpływ niż zdrowie to dorosłe dzieci. Więc jeśli wiesz, jak gotować owsiankę, większość to zrobić dla swojego dziecka, a jeśli nie, poznają tajniki gotowania – podlegają one nawet początkujący kucharze.

kasza manna przepis

Do przygotowania potrzebne będą:

– 100 g kaszy manny;

– litr mleka;

– 3 łyżki cukru (nie ślizga);

– masło;

– sól do smaku.

Umieścić na płytce mleka i czekać na czas, kiedy jego temperatura będzie zbliżona do temperatury wrzenia – około 70 stopni. Pamiętaj, że zawsze musisz stać przy kuchence – mleko ma właściwość „run” w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Jak tylko zaczyna mleko zagotować, włożyć cukru i soli w nim. To wymaga trochę soli – na czubku noża.

Następnie zaczynają powoli mieszając mleko ruchem okrężnym i stopniowo tworzy lejek Wlać przygotowaną semoliny – cienkim strumieniem i w środku płytki – podczas gotowania, że rozdzielone. Czekać na moment, kiedy mleko przychodzi do wrzenia, a dopiero potem zatrzymać mieszając. Zmniejszyć ogień do minimum i przykrywa się pokrywką, pozwól zrobić z kolei przez kolejne 2-3 minuty. Po zakończeniu procesu gotowania jest zakończony, to niech zaparzyć więcej owsianki na 10-15 minut pod pokrywką szczelnie zamknięte. Podczas służby w papkę należy dodać kawałek masła.

Gotowy danie może zmieniać wszystkie rodzaje wypełnień: dodać dżem, czekolada, cynamon, rodzynki, śliwki, suszone morele – i wszystko, co dusza zapragnie!

Wydawałoby się, że wszystko jest bardzo proste, ale wiele gospodyń domowych nadal unikać trzech najczęstszych błędów, nie wiedząc, jak gotować owsiankę:

gęstość. Kasza manna nie musi być gruba, ale w tym przypadku, wszystko wyłącznie na wentylator. W celu uniknięcia nadmiernej grubości gotowego naczynia, trzeba dokładnie obliczyć potrzebną ilość kaszy manny – powinien być trochę;

– grudki. Jeśli kwestia konsystencji gotowego zbóż wszystko na wentylatorze, grudki w nim jest mało prawdopodobne, ktoś będzie się podoba. Są one utworzone przez to, że mleko, które przelano do zadu, wystarczy do podgrzania. Jeśli oddasz go w odpowiednim momencie, przyczyną może być grudek szybkość zasypiania ziarna na patelni – wszystko musi być zrobione powoli;

– wygląd. Nie jest tajemnicą, że każda potrawa powinna być apetyczny, przede wszystkim patrzeć. Co do zasady, może zrujnować cały ten sam zbyt gęstą konsystencję owsianki. Dlaczego jest tak gruba? Przede wszystkim ilość wlać zbóż i mąki temperatury – semoliny nadal zdolny do zagęszczenia i podczas chłodzenia.

I wreszcie, jeśli chcesz gotować owsiankę, tak aby domownicy zwróciła dodatki, po prostu gotować z miłością. Jest to główny klucz do sukcesu przyszłych posiłków.