324 Shares 2311 views

Rycerstwo – fantastyczne historie o miłości

Rycerstwo z okresu średniowiecza pojawił się w XII wieku: to było wtedy, że pisarze zaczęli przenosić z bohaterskiej epopei na bardziej zrozumiały i interesujący dla większości czytelników tego gatunku. Do tej listy literatury głównie obejmują prace napisane w jednym z języków romańskich raczej niż łaciński (stąd nazwa brzmi „romans”). Popularna do tej pory epicki związanego z legend i mitów ludów, a oto nowy gatunek stał się bardziej jak w bajce, łącząc dwa składniki: Science Fiction i miłości.

Wszystkie książki rycerskości jedną wspólną cechę – główny bohater w nich niekoniecznie szlachetnego rycerza. Jest w pełni odpowiada ideałowi normalizacyjnych kurtuazii, podróżujesz sam, z jego wiernego giermka, lub z niewielką grupą żołnierzy. Rycerz wykonuje różne wyczyny, walczy z potworami, bandytów, czy „niewiernych” – to wszystko zależy od historii i wyobraźni autora. Bohaterowie w większości przypadków pisarze przyznają motywy osobiste, co odróżnia ten gatunek od eposu bohaterskiego. Wojownik walczy w imię damy serca, osobistego zysku i chwały, ale nie w imię religii, kraju czy narodu.

średniowieczny romans rycerski w XII wieku, pisać wiersze (8-sylaby rymowania z łaźnią parową), ale były wyjątki. Tak więc, „Powieść Aleksandra” został napisany przez linię 12-sylaby z rymu pary. Dzięki tej pracy, nowej formy poezji – Alexandrine. Jako taki, został napisany wielką liczbę francuskich komedii i tragedii w XVII-XVIII wieku. Również Alexandrine używanych klasycy, neo-neo-romantyków i romantyzm z Francji, Rosji i innych krajach.

Proza romansów rycerskich były tylko w XIII wieku, w tym samym czasie, ten gatunek literacki przeżywa najlepsze czasy. Większość prac widać wyraźnie naśladując wartości kurtuaznyh i norm, ale mimo to gatunek jeszcze długo pozostał ulubioną lekturę narodu francuskiego.

Gatunki romansu różnią się w zależności od regionu, z pojawieniem się prac oraz fakt, że leży u jego podstawy. W tamtych czasach nie była duża liczba małych form narracyjnych, a fundamenty folkloru. W osobnym gatunku należy podkreślić Celtic literatury ustnej. Powieści stała się źródłem chrześcijańskiego świata – taka literatura stała się popularna w czasach wypraw krzyżowych, ponieważ rycerze czuł jedność moralną, aby zrozumieć znaczenie ich misji.

Rycerstwo różni się od bohaterskiej epopei na fakt, że bohater – przyjazny, znanego czytelnikom osobą, a nie fikcyjnej postaci z nadprzyrodzonymi mocami. W takich prac można często znaleźć Aleksandra Makedonskogo, króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu. Także w powieści dopasować nazwiska innych rzeczywiście osobowości: biskupów, papieży, kardynałów, etc. Pomimo faktu, że został on tak wiele wieków od tego czasu, jak zrobił to gatunek literacki, rycerskość jeszcze znaleźć swoich czytelników, bo czasami chce czuć się era dzielnych rycerzy i pięknych pań, romantyczny świat, w którym każda historia ma dobre zakończenie.