388 Shares 5761 views

Boris Hersonsky – biografia i twórczość

Boris Hersonsky – ukraiński poeta, tłumacz i eseista. Urodził się w 1950 roku w Czerniowcach, w dniu 28 listopada. Autor pisze głównie w języku rosyjskim, a także psychiatry i psychologa klinicznego.


krewni

Poeta Boris Hersonsky urodził się w rodzinie lekarzy. Dziadek naszego bohatera, Robert Aronovich – jeden z założycieli Child Psychoneurologicznym na terenie Odessy. W latach po rewolucji człowiek za pomocą pseudonimem Roe, opublikował dwie książki z wierszy satyrycznych „beep” i „Wszystko w Odessie fraszki”. Ojciec naszego bohatera, Gregory R. z kolei opublikował zbiór wierszy „studenci”. Rodzina matki mieszkała w Besarabii przed wojną. Później przeniósł się do Czerniowiec. Tam studiował ojciec naszego bohatera, kiedy wrócił z frontu i został studentem w miejscowej szkole medycznej.

biografia

Hersonskiy Boris Dzieciństwo spędził w Starobielsku. Dostaliśmy się tam na dystrybucję swoich rodziców. Stał się uczniem Iwano-Frankowsku Instytutu Medycznego. Później zmienił uczelnię – został przeniesiony do Uniwersytetu Medycznego w Odessie. Został mianowany neuropsychiatra w dzielnicy Owidiopol. Był psychiatra i psycholog Regionalnego Szpitala Psychiatrycznego w Odessie. Podczas pierestrojki Hersonskiy Boris Grigorevich pracował w jednej z gazet miasta. Współpracował z różnymi mediami imigrantów. Od 1996 roku pracuje na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Narodowego Odessa. Od 1999 do 2015 roku działalność naszego bohatera był również czysto naukowe. W tym czasie był szefem wydziału psychologii klinicznej. Autor 6 monografii. Są one przeznaczone do psychiatrii i psychologii. Na specjalną uwagę zasługuje praca „Psycho myślenie”, napisany w 2003. Nasz bohater jest kandydatem Nauk Medycznych. Szef Związku psychoterapeutów Ukrainie. W 1990 aktywnie promowana jako pisarz i dziennikarz w lokalnej prasie.

tworzenie

Wcześniej rozmawialiśmy o tym, jak rozpocząć działalność Boris Hersonsky. Jego wiersze zaczął wychodzić w latach 60-tych. W latach 1970-1980, nasz bohater stał się jedną z najjaśniejszych figur reprezentujących nieformalnym poezji w Odessie. Był członkiem samizdat ruchu publicznego. W tym przypadku działał nie tylko jako pisarza, ale również dystrybutor innej nielegalnej literatury. Jego poezja różniły się w zwykły sposób do tego czasu – w formie maszynopisów. Na początku lat dziewięćdziesiątych zaczynają publikować książki, nieformalnie, ale bez tabu. Pojawienie się prac w emigracyjnej prasie rosyjskiej nastąpił w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Pierwsza książka, która została opublikowana zgodnie z prawem opublikowane w 1993 roku i nazywa się „Udział ósmy”. Następny był „poza płotem”, „Family Archive», Post Printum, «tu i teraz”, «Scroll», «Draw człowieka», «czas przeszły czasowników». Ponadto, nasz bohater opublikował transkrypcje tekstów biblijnych, zebrane ich „Księgę Uwielbieniu” oraz książki „Poezja na przełomie dwóch Testamentów. Psalmy i Ody Salomona ". Autor opublikowane na łamach czasopisma Homo Legens, „Październik”, „Nowy Świat”, „Chreszczatyk”, „Reklama”, „Arion”.

Można przypuszczać, że najbardziej znaczące dzieło naszego bohatera jest „rodzinne archiwa”. W tym tomiku, eseje biograficzne w wyniku rozwija tkaninę życia, a także zniknięcie Żydów w południowej części Ukrainy w XX wieku. Samizdat książka ukazała się w 1995 roku w Odessie. Do roku 2006, „rodziny Archives” – pierwszy zbiór naszego bohatera, opublikowanej w języku rosyjskim. Ta praca została opublikowana w wydawnictwie „New Literary review”, włączając je w serii „Poezji Rosyjskiej diaspory”.

„Obszar w budowie” – druga książka pełna naszego bohatera. To także przyszedł w wyżej wymienionych wydawcy w 2008 roku „Za płotem” – zbiór esejów i wierszy, który ukazał się w roku 2008. Jest on opublikowany przez „Science” w serii „Russian Gulliver”. W 2009 roku opublikował książkę zatytułowaną „Marmur arkusz”. Obejmuje ona wiersze, które zostały napisane w jesienią 2008 roku we Włoszech. Książka „Spirituals” wkrótce pojawił. W 2010 roku wydawca UFO został wydany pracy „aż zrobiło się ciemno”, wstęp został napisany przez Irina Rodnyanskaya. W 2012 roku opublikował książkę „Dopóki kogoś innego.” Praca ta została opublikowana przez wydawnictwo „Spadschina-Integral” i składał się z wierszy.

stanowisko cywilnego

Hersonskiy Boris konsekwentnie działa jako zwolennik niepodległości Ukrainy. On sprzeciwia się presji na państwa z Rosji. Autor twierdzi, że z tego powodu cierpiał wrogości i upokorzeń podczas pomarańczowej rewolucji. Zauważył również, że w 2014 i 2015 kilkakrotnie grożono mu śmiercią. Według poety, byłby opuścił Odessę, gdy miasto zostało zajęte. W dniu, kiedy nasz bohater dał oświadczenie, atak miała miejsce w pobliżu jego domu.

uznanie

Boris Hersonsky – zwycięzcą czwartej i piątej konkurencji Wołoszyn, a także zwycięzca siódmym i ósmym. Został uhonorowany na festiwalu i „Kijów Ławra”. Boris Hersonsky otrzymał nagrodę specjalną „wydatków Moskwa”. Nasz bohater jest stypendystą nazwany I. Brodsky Fundacji. I otrzymała nagrodę od magazynu „New World”. Został laureatem nagrody poetyckiej, założył gazetę Anthologia. Książka „rodzinne” Archives zawarte w krótkim liście Andriej Bieły nagrody. Stwierdzono, a produktem „Spirituals”. Praca ta została uwzględniona w krótkiej listy „Book of the Year”. Książka „Archiwum rodzinne” otrzymał nagrodę specjalną Austrii – Literaris. I nagradzanych prac „zanim się ściemni.” Książka otrzymała również nagrodę rosyjskiego.

rodzina

Boris Hersonsky jest żoną poety o imieniu Ludmiła. Nasz bohater siostrzenica Elena Ahtorskaya – amerykański pisarz, urodził się w 1985 roku.