784 Shares 3932 views

Bajka „Małpa i szkła” (Kryłowa IA) – Przestroga uczniów


Dzisiaj trudno jest spotkać osobę, która jest zaznajomiony z pracą Ivana Andreevicha Krylova – światowej sławy poety, który rymowane o wiele życiowych prawd język zrozumiały dla dzieci. Niewielu z nas ma pomysł, jak trudno jest do przekazywania informacji do młodych czytelników dorosłych. W tym przypadku, istnieje wiele niuansów, a wszystkie z nich były dostępne do wielkiego rosyjskiego bajkopisarz. Znamiennym przykładem jego pracy jest bajka „Monkey i okulary.” Kryłowa najbardziej szczegółowo pokazał dzieciom przykład zwierzęcia, ponieważ nie jest to konieczne do czynienia z nieznanym obiekcie. Ponadto, wiersz ma pewne obciążenie psychiczne. Przeanalizujmy, co poeta chciał wyrazić w tej pracy.

Fable "Monkey and glasses" (Kryłowa IA): Podsumowanie

programy edukacyjne są dzisiaj bardzo się od siebie różnią. Na przykład, w 4 lub 5 klasy dzieci można nauczyć bajkę „Monkey i okulary.” Kryłowa IA na przykład zwierzę, takie jak małpy małych i ciekawy odtwarzane w produkcie pouczającą sceny. Główny bohater zaczął odczuwać problemy z wizją, i jakoś je rozwiązać, kupił okulary. Monkey słyszałem gdzieś, że są one doskonale pomagać ludziom, więc postanowiliśmy spróbować tego coś dla siebie. Przez punkty, oczywiście, że nie korzysta z absolutnie żadnych instrukcji, tak zaabsorbowany pani pluć przedmiotem jak mogłem, i przywiera do wszystkich części jego ciała, ale nic nie pomogło. Co robić? Monkey i wyrzucił je ze złością powiedział, że ludzie mają pochodzić z zupełnie bezużyteczne rzeczy.

Morał z tej bajki „Monkey and glasses”

Nie jest tajemnicą, że rosyjskie klasyki w przeważającej części mają głębsze znaczenie, które chcesz przekazać czytelnikowi autorów. To nie jest wyjątkiem, a bajka „Monkey i okulary.” Kryłowa dał jej głęboki moralność, zrozumiałe nawet dla dzieci. Dlatego ta praca jest wliczone w obowiązkowym programie lekcji literatury. Dzieci najbardziej high-grade nauczyć informacje w zabawny sposób, a więc działania zwierząt w wersetach Iwan Andriejewicz prezentując je z zaskoczenia i zachwytu. Jak to jest tej bajce przedstawiciele rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia? Oczywiście, dla jasnego ujawnienia moralności, pozornie prostych sytuacjach, i jest dostępna dla dzieci w wieku szkolnym.

"Monkey and glasses": analiza tekstu

Podstawowym założeniem, które autor chciał przekazać nam tekst bajki, utworzone w ciągu ostatnich wierszy rymowanych utworów. Mówi, że nikt nie ma prawa potępiać to czy tamto wynalazek, nie znając zasady ich obsługi. Ta moralność może być przedłużony do relacji z ludźmi: nie porównuj się z innymi i mówić o ich standard życia, jest zaznajomiony z nich.

Fable Ivana Krylova zdobył na całym świecie ogromną widownię, dlatego są one zawarte w programie nauczania jako obowiązkowego badania pracy. Świetnym rozwiązaniem byłoby, aby powrócić do wierszy autora, a po szkole. Kid jeszcze lepiej zrozumieć podstawowe znaczenie bajka, jeśli mama lub tata wyjaśni mu istotę niektóre z atrakcji.